Запалення трійчастого нерва

Запалення трійчастого нерва

Трійчастий нерв являє собою вузол нервів, від якого відходять три відростка, які разом поширюють свої дії на все обличчя. Перша гілка має назву очна, вона охоплює ділянку скроневої і надбрівної областей. Друга гілка – верхньощелепна, відповідає за область верхньої щелепи. Третя гілка – нижньощелепна, назва якої, говорить саме за себе.

Невралгію трійчастого нерва поділяють на справжню і вторинну. Справжня невралгія – окреме захворювання, яке не залежить від інших. Вторинна невралгія – це захворювання, яке з'являється в наслідок якогось вірусу, пухлини або інфекції .

Основні симптоми

Це захворювання характеризується різкими гострими минаючими болями, чимось схожими на зубну оскому. Так само для невралгії характерно судорожне скорочення м'язів обличчя. При дотику до місця запалення гілки виникає різкий сильний біль, який проходить протягом 4-5 секунд, а з часом повторюється.

Причини запалення трійчастого нерва

Може стимулювати це захворювання звичайний протяг. Причинами запалення може служити здавлювання його всередині, наприклад, пухлиною.

Безліч стоматологічних хвороб можуть «розбудити» невралгію: гінгівіт, пародонтит, пульпіт, періодонтит, запущений карієс.

Лікування невралгії трійчастого нерва

Воспаление тройничного нерва2.jpg

Розділяють два методи лікування невралгії:

  • Консервативний. При початкових стадіях використовують протисудомні препарати, які знімають напади різкого болю. Іноді призначають судинні препарати, спазмолітики і фізіотерапевтичні процедури. Простіше кажучи, це метод медикаментозного лікування разом з деякими процедурами. Деякі віддають перевагу лікуванню народними засобами. Для цього використовують відвари з деревію і трави горець земноводних. Лікування в домашніх умовах не рекомендовано, якої б складності не було захворювання.
  • Хірургічний. Цей вид лікування використовується в крайніх випадках. Хірургічним шляхом можна робити трепанацію задньої черепної ямки і відновлення роботи всіх гілок нервів відповідно з судинами. Можна проводити втручання через радіочастотну деструкцію гілок. Через біологічні матеріали подається струм, який відновлює нормальне функціонування нерва.

Профілактика

Щоб уникнути захворювання, варто вчасно лікувати придадкові пазухи носа, стежити за станом зубів і ротової порожнини, уникати травм і протягів.

  1. Щелепно-лицьовий хірург усуває дефекти кісткової тканини, проводить пластичні операції на тканинах пародонту і слизовій оболонці ротової порожнини. Послуги хірургічної стоматології пропонує більшість клінік столиці.

Щелепно-лицьова хірургія в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Стоматологічний центр Посмішки бізнес

8
3 відгуку

Sanident

8
10 відгуків

ІНДЕНТ бізнес

2
4 відгуку

Слан-медіка бізнес

1
1 відгук

Familia Dental Clinic бізнес


Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(734)
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.