Всі брекет-системи поділяються на вестибулярні і лінгвальні. Вестибулярні брекет-системи розташовуються зі сторони губ, а лінгвальні – зі сторони язика. У свою чергу, вестибулярні брекети бувають дуже різними.
Класичні металеві брекет-системи, хоч і істотно видозмінилися з радянських часів, все ще вважаються однією з найбільш жорстких і непривабливих на вигляд. Альтернативою їм прийнято вважати систему з пластиковими брекетами, проте, у неї є інший істотний недолік – пластикові частини можуть змінювати колір.
Куди більш практичний варіант – це безлігатурні брекети, які більш ефективні і менш помітні в ротовій порожнині за рахунок відсутності лігатур. Звичайно, якщо ви хочете абсолютно непомітні брекети, тоді вам варто звернути увагу на лінгвальні системи. Правда, їх вартість істотно вища, ніж у вестибулярних ортодонтичних систем. Але що ж робити, якщо лінгвальні системи для вас дуже дорогі, а металеві і пластикові брекети ви носити соромитеся?
Тоді вам чудово підійдуть керамічні брекети. Вони майже не помітні і їх вартість, хоч і дорожча інших вестибулярних систем, все ж набагато дешевша лінгвальних брекетів.
Так що ж є аргументом на користь керамічних брекетів? Адже ціна брекетів з кераміки таки істотно вища, ніж на інші вестибулярні системи. У середньому вартість подібних систем складає 6 000 грн.
Перед тим, як приймати рішення про вибір брекет-систем, потрібно дізнатися декілька фактів про керамічні конструкції:
Керамічні брекет-системи бувають полікристалічними і монокристалічними. Перші мають колір зуба і підбираються індивідуально. Другі прозорі і більш універсальні. Приймаючи рішення про виправлення прикусу брекетами, потрібно враховувати всі переваги та недоліки систем, які вам пропонують.
Все-таки носити брекети доведеться досить довго, а отже, варто подбати про комфорт і зовнішній вигляд. Порівняйте фото різних систем і вирішуйте, яку з них ви хотіли б бачити на своїх зубах. А відносно зручності й інших нюансів завжди можна зорієнтуватися, читаючи відгуки пацієнтів.