Адентія

Адентія

Відсутність навіть одного зуба завдає значного дискомфорту людині: незручно жувати, боїшся зайвий раз відкрити рота, щоб ніхто не побачив таку «красу». А уявіть, як живеться людям, у яких взагалі немає зубів?

Повна або часткова втрата зубного ряду називається адентією. Це специфічна хвороба, що вимагає комплексних заходів діагностики і лікування у стоматолога.

Основні види адентії

Первинна адентія

Такий тип аномалії зустрічається виключно рідко - менше, ніж у 1% населення. Це вроджена патологія, для якої характерна відсутність зубних зачатків. Простіше кажучи, зуби не прорізаються зовсім.

Як правило, у таких пацієнтів не вистачає лише декількох зачатків (адентія «двійок» або іклів). Повна відсутність зубів - рідкісний феномен. Часто патологія розглядається як наслідок ангідротичної ектодермальної дисплазії (генетичного захворювання).

Вторинна адентія

Вторинний тип захворювання зустрічається значно частіше. Це втрата зубів після стоматологічних захворювань, травм, системних хвороб організму. Вторинна адентия всієї щелепи особливо характерна для літніх людей - близько 25% населення після 60-ти років страждає від такого дефекту.

Причини адентії: у чому суть потології

Точна етимологія вродженої форми захворювання досі не встановлена. Вважається, що основний фактор – це порушення ембріонального розвитку. Фолікули (зубні зачатки) починають формуватися ще на 7-10 тижнях внутрішньоутробного життя дитини. Але під впливом різних негативних факторів вони розсмоктуються, і молочні зуби не прорізуються.

Що ж може викликати таке порушення? Найвірогідніше - токсичні впливи, порушення мінерального обміну, а також інфекційні та ендокринні захворювання матері під час вагітності.

Серед причин вторинної (набутої) адентії:

  • несвоєчасне видалення або загибель молочних зубів;
  • хронічний пародонтит - руйнуються навколозубні тканини, які більше не можуть утримувати зуб у лунці;
  • хірургічне видалення постійних зубів внаслідок запущеного карієсу, пульпіту, періодонтиту або флюсу;
  • сильні механічні травми коронок.

Симптоми адентії: як проявляється захворювання

Для первинної форми захворювання характерні:

  • блідість і сухість шкірних покривів та слизової, швидке старіння шкіри, ранні зморшки;
  • порушення мовлення - складно вимовляти зубні звуки (д, т, з, с, н);
  • утворення трем, зміщення сусідніх зубів (при неповній адентії);
  • повна форма захворювання відрізняється не тільки абсолютною відсутністю зубів, але і редукцією щелеп (атрофія альвеолярних відростків, кісткові нарости);
  • порушення пропорцій та естетики обличчя - м'язи виглядають млявими, м'які тканини навколо рота западають, кут щелепи стає більш тупим.

Вторинна форма також супроводжується деформаціями всього зубного ряду, адже зуби намагаються заповнити собою «прогалину». Від цього - скупченість коронок, локальний гінгівіт та інші проблеми.

Лікування адентії зубів

Втрата деяких зубів призводить до нераціонального розподілу жувального навантаження.

Кісткова тканина на окремих ділянках щелепи просто втрачає свою «роботу» і починає атрофуватися. Щоб зупинити цей згубний процес, необхідно провести ортопедичне лікування.

Власне, у пацієнта є 2 варіанти - імплантація або протезування. Вибір методу завжди проводиться разом з лікарем, який враховує особливості індивідуального клінічного випадку.

Відсутність зубів завдає шкоди не тільки зубощелепній системі, але і всьому організму. Без повноцінного зубного ряду неможливо якісно пережовувати їжу, що обов'язково відобразиться на роботі шлунково-кишкового тракту.

Тому рекомендується якомога раніше звернутися до фахівця. З вибором лікаря допоможе наш сайт - просто скористайтеся зручною системою пошуку!

  1. Alpha Bio – це демократична ціна + висока технологічність. Їх установка можлива навіть при майже повній відсутності кісткової тканини. Виготовляються у США.
  2. Завдяки особливій різьбі і збільшенню площі поверхні витримують найбільші жувальні навантаження. Застосовуються, в основному, для експрес-імплантації. Мінімальний термін служби –10 років.
  3. Високоякісні німецькі імпланти. Спеціальний дизайн забезпечує щільне прилягання навіть при рихлій кістковій тканині. Приживлення проходить удвічі швидше, ніж з традиційними імплантами.
  4. Дентальний імплант – це повноцінний новий зуб з коренем і коронкою. Його не потрібно знімати як протез. Імплант практично не відрізняється за зовнішнім виглядом і функціональністю від натурального зуба.

Встановлення незнімних зубних протезів в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Клініка естетичної стоматології бізнес

42
4 відгуку

Dent Vain преміум

Діапазон-1 преміум


Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(722)
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.