Альвіоліт

Альвіоліт

Як же страшно і напрочуд неприємно видаляти зуби! Але, на жаль, на цьому муки не закінчуються. Після будь-якої стоматологічної маніпуляції, особливо хірургічної, є ризик ускладнень.

Найчастіший із них - альвеоліт. Це запальний процес, який зачіпає не тільки альвеолу (лунку), а й глибокі навколозубні тканини. Як же розпізнати таку патологію? Читайте в нашій статті.

Що таке альвеоліт?

Альвеоліт після видалення зуба

Запалення альвеоли здебільшого розвивається саме після видалення зуба. Це називається постекстракційним альвеолітом. Ускладнення частіше виникає при видаленні нижніх молярів. Ліквідація ретинованого зуба мудрості, яке вимагає розпилювання коронки, в 20% випадків також закінчується альвеолітом.

Альвеоліт після лікування зуба

Запалення може виникнути і після складних терапевтичних маніпуляцій. У ході ендодонтичного лікування та зубозберігаючих операцій (гемісекція, резекція верхівки кореня), лікар зачіпає глибокі тканини зубощелепної системи. Необережний рух може призвести до інфікування ділянки. Однак такі випадки досить рідкісні і виникають унаслідок недосвідченості лікаря.

Альвеоліт у дітей

Чи може виникнути альвеоліт після видалення молочного зуба? Це малоймовірно. Перші зуби малюка мають особливу будову: вони менші за розміром, з тоншою емаллю. При заміні їх на постійні відбувається природний процес розсмоктування коренів. Але навіть передчасне видалення молочного зуба в стоматології не загрожує альвеолітом (якщо лікар дотримувався всіх заходів безпеки).

При ліквідації постійного моляра або різця у дитини, наприклад, з метою ортодонтичного лікування ризик запалення лунки такий же, як у дорослих.

Чому виникає альвеоліт?

Після видалення зуба щипцями порожня лунка заповнюється кров'ю, а через кілька хвилин формується міцний кров'яний згусток. Це спеціальний захисний механізм нашого організму. Така «пробка» служить надійним бар'єром, який оберігає м'які тканини від бактерій, вірусів і потрапляння сторонніх предметів.

При нормальній регенерації тканин кров'яний згусток випадає через 7-8 днів після процедури, а лунка покривається новим епітелієм.

Основні причини альвеоліту:

  • нагноєння лунки внаслідок її інфікування - при грубих помилках лікаря, коли видалення проводилось з порушеннями норм антисептичної обробки, або в порожнину альвеоли потрапив зубний наліт;
  • ефект сухої лунки, якщо кров'яний згусток передчасно випадає з альвеоли – як правило, в цьому винен сам пацієнт, що не дотримувався рекомендацій стоматолога.

Загальний стан імунітету також вкрай важливий для нормального загоєння тканин. Тому не рекомендується видаляти зуби в пік міжсезоння, під час застуди або загострення хронічних недуг.

Альвеоліт лунки: симптоми

Підступність хвороби у тому, що вона проявляється не відразу, а тільки на 2-3 день після інфікування. Основні ознаки альвеоліту:

  • лунка покрита сірим або жовтим нальотом, ясна навколо ураженої ділянки – яскраво-червоного кольору;
  • болісні відчуття – можуть бути гострого або ниючого характеру, віддавати в горло або вухо;
  • неприємний гнилісний запах з рота;
  • слабкість, підвищення температури, головний біль;
  • запалення місцевих лімфовузлів.

Класифікація альвеолітів

Гострий альвеоліт

Гостра форма запалення супроводжується жахливим болем, який не проходить навіть після прийому знеболюючої таблетки. З'являється різка припухлість ясен і м'яких тканин обличчя, виникає дискомфорт при відкритті рота. При таких симптомах слід негайно звернутися до лікаря.

Хронічний альвеоліт

Хронічна стадія розвивається приблизно на 3-4 тижні після екстракції зуба. Вона супроводжується утворенням гранульоми, заповненої гнійною рідиною. Сама гранульома виглядає як забарвлена капсула і може з часом розростатися. Якщо ж краї альвеоли щільно стикаються, інфекційна рідина накопичується в яснах, утворюючи невелике ущільнення.

Профілактика альвеоліту

Найкраща профілактика запалення лунки – це ретельне дотримання постопераційного догляду, яке призначить лікар. У жодному разі не полощіть ротову порожнину в першу добу після видалення зуба, це порушить цілісність кров'яного згустку. Також рекомендується утриматися від прийому їжі і напоїв протягом 2-х годин після операції.

Лікування запалення слід проводити тільки в кабінеті стоматолога. Вже при перших симптомах зверніться до лікаря. Відкладати візит не можна: альвеоліт може призвести до більш серйозної недуги – остеомієліту щелепи.

На нашому сайті ви зможете знайти всю інформацію про стоматології міста, в тому числі з цілодобовим режимом роботи. Для пошуку необхідного закладу або лікаря просто введіть необхідні параметри в систему пошуку.

Лікування ясен в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Клініка естетичної стоматології бізнес

42
4 відгуку

Київська міська стоматологічна поліклініка економ

11
9 відгуків

Стоматологічна поліклініка Дарницького району економ

11
11 відгуків

Мнемозіна преміум

7
8 відгуків

Дарлін (м. Дарниця) бізнес

5
4 відгуку
Показаний все місто. Показати ваш район?

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(762)

Кровоточивість ясен У кожної третьої людини періодично кровоточать ясна. Причини кровоточивості ясен найрізноманітніші – від поганої гігієни ротової порожнини до хронічного пародонтозу і навіть лейкозу.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.