Періодонтит

Періодонтит

Періодонтит – небезпечне ускладнення запущеного карієсу, який характеризується поширенням запального процесу з зуба в кісткову тканину, охоплюючу його корінь. Це дуже хворобливе і серйозне захворювання, що супроводжується підвищенням температури тіла і загальним нездужанням, яке вимагає термінового стоматологічного втручання.

Причиною даного захворювання є проникнення мікроорганізмів в канал зуба з порожнини, яка з’явилася внаслідок каріозного процесу або механічного пошкодження. Звідти запалення поширюється на прилеглі до кореня тканини, може виникнути нагноєння, яке призведе до погіршення загального стану організму – підвищенню температури, головним болям, ознобу, нездужання.

Ще одна характерна ознака – припухлість ясен, щоки і губи, рухливість зуба і нестерпний біль, який важко прибрати. При виявленні одного з перерахованих вище симптомів необхідно терміново звернутись до стоматолога, оскільки можливі важкі наслідки.

Існує кілька класифікацій періодонтиту:

  • за клінічним перебігом (гострий, хронічний);
  • за походженням (інфекційний, травматичний, медикаментозний);
  • по локалізації (апікальний, маргінальний).

Гострий періодонтит

Даний вид захворювання найчастіше є результатом неякісного лікування карієсу або пульпіту. Залежно від клініко-морфологічної картини, гострий періодонтит поділяють на два типи: гострий серозний і гострий гнійний.

Сірозний періодонтит

При серозному типі запалення у хворого спостерігається зміна кольору зуба і глибоко розкрита каріозна порожнина, він скаржиться на постійний ниючий біль.

Гнійний періодонтит

З назви стає зрозуміло, що при такому періодонтиті в періодонті (тканини, що оточує корінь зуба) мається гнійні відкладення. Даний запальний процес супроводжується не тільки сильними болючими відчуттями і рухливістю зуба, але і погіршенням загального стану організму, можливе підвищення температури, головні болі і слабкість в м’язах.

Хронічний періодонтит

Він також має свою класифікацію, засновану на характері і ступенях ураження тканин кістки і періодонта:

Периодонтит.jpg
  • хронічний фіброзний;
  • гранулюючий;
  • гранульоматозний.

Фібріозний періодонтит

Це найлегша форма захворювання, при якій хворого майже не турбують болі. Симптомами фіброзного періодонтиту є зміна кольору зуба, він стає дуже крихким і втрачає природний блиск верхнього твердого шару – емалі.

Гранулюючий періодонтит

Це найбільш активний тип захворювання. Хворий відчуває слабку біль в області ураженого зуба, почуття набряклості і тяжкості в яснах. Ці симптоми говорять про те, що запальний процес вже переходить в кісткову тканину. У деяких випадках на яснах може з’явитися свищ.

Гранульоматозний періодонтит

При даному типі захворювання спостерігаються хворобливі відчуття в яснах, зуб поки не турбує. Також типовою ознакою є зміна кольору коронкової частини ураженого зуба. При відсутності своєчасного лікування захворювання може перейти на останній, ускладнений, етап – розвиток радикулярної кісти.

Що стосується різновидів захворювання, щодо походження можна сказати наступне.

Медикаментозний періодонтит (миш’яковистий)

Він розвивається при попаданні в зубний канал певних лікарських засобів (миш’яку) під час лікування інших стоматологічних захворювань, наприклад, пульпіту. Запальний процес можуть спровокувати також ліки, у складі яких знаходиться фенол і формалін.

Інфекційний періодонтит

Даний вид захворювання виникає, коли в тканину періодонта потрапляють інфекції, спровоковані, наприклад, пульпітом або карієсом.

Периодонтит3.jpg

Травматичний періодонтит

З назви зрозуміло, що цей вид періодонтиту розвивається після механічної травми, наприклад, внаслідок неправильного використання зубної нитки, невдалого прикусу твердої їжі, неякісно поставленої пломби або коронки тощо.

Залежно від локалізації запального процесу в одному з шарів періодонту виділяють апікальний і маргінальний періодонтит.

Апікальний (верхівковий) періодонтит

При даному захворюванні уражаються поверхневі тканини, що знаходяться біля кореня зуба. Відбувається серйозне порушення м’язів, які тримають зуб в альвіолі, тому при несвоєчасному лікуванні можлива його втрата. Хворий відчуває ниючий біль в пошкодженій області, при загостренні можливе підвищення температури, головний біль, набряк ясен, зуб стає рухливим.

Маргінальний періодонтит

При такому періодонтит запалюється маргінальний шар періодонта. Захворювання супроводжується деструкцією м’язової тканини, що утримує зуб, і кісткової тканини біля нього. Симптомами захворювання є значна рухливість, гострі больові відчуття, набряк, можлива поява свища. На стадії ускладнення можлива втрата зуба.

  1. Консервативне лікування періодонтиту – найбільш щадний метод терапії, проте його ефективність сягає 85%. У занедбаній стадії хвороби стоматолог застосовує хірургічні методи.

Лікування періодонтиту в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Deutsch Dent економ

130
74 відгуку

Терапевтична стоматологія економ

52
8 відгуків

Клініка естетичної стоматології бізнес

42
4 відгуку

Лікар Борода преміум

17
16 відгуків

Євродентал бізнес

15
23 відгуку

Німецька стоматологія преміум

14
10 відгуків

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
4.7
Оцінити
(731)

Періодонтит у дітей Гострий періодонтит у дітей у 70% випадків є наслідком запущеного карієсу. Запальний процес може пошкодити зачатки постійних зубів і викликати абсцес.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.