Руйнування зубів

Руйнування зубів

Що таке карієс – це хвороба твердої тканини зуба, яка руйнує дентин і емаль зуба. Тим самим зуб спочатку пошкоджується, потім утворюється порожнина в зубній тканині. Якщо не вживати ніяких заходів, то серйозні руйнування зубної тканини приведуть до її повної втрати.

Є дві головні причини, через які руйнуються зуби: зовнішні чинники та внутрішні.

До зовнішніх чинників відносять:

  1. Механічний вплив – пошкодження після удару в область щелепи, що призводить до надколу і пошкодження емалі.
  2. Температурний вплив. Прийом їжі і напоїв різної температури призводить до пошкодження емалі, після чого зуб починає реагувати на холодну, гарячу і солодку їжу.
  3. Хімічний вплив. Хімічні речовини впливають на стан дентину аж до руйнування зубів.
  4. Запущена гігієна порожнини рота.

До внутрішніх чинників відносять внутрішні проблеми організму, наприклад, порушення обміну речовин, порушення роботи шлунково-кишкового тракту тощо.

Руйнування емалі зубів

Разрушение зубов3.jpg

До повного руйнування і відсутності емалі на зубах можуть призводити механічні фактори, хімічні фактори і брак в організмі вітамінів. Ділянки пошкодженої емалі можуть з'являтися через неефективну роботу слинних залоз, які забезпечують зволоження порожнини рота.

У свою чергу, правильний догляд за порожниною рота, своєчасна профілактика і збалансоване харчування допоможуть зберегти емаль.

Руйнування зубів

Руйнування емалі – це перший крок до зламаних зубів, які згодом кришаться або тріскаються, після чого можуть зруйнуватися під корінь. Іноді, для того, щоб зуб зламався, варто тільки вкусити щось тверде.

Якщо зуб згнив, то, швидше за все, в організмі присутня інфекція, яка «вбиває» корені зуба з внутрішньої сторони.

Разрушение зубов2.jpg

Захворюванням, при якому залишається корінь, є карієс, який в основному і руйнує дентин. Якщо зламаний зуб залишити без лікування, то це може призвести до появи інфекції.

Зуби жінки особливо піддаються руйнуванню під час вагітності в період формування кісткового скелета дитини. Якщо в організмі матері недостатня кількість потрібних мінералів, то перш за все на це реагують кісткові тканини. Можлива різка реакція на холодну і гарячу їжу.

Відсутність зубів

У наш час повна відсутність зубів не є проблемою. Існує безліч видів імплантів та протезування, які відновлять природні функції зубного ряду. Захворювання можуть спричинити проблеми з шлунково-кишковим трактом і обміном речовин. Відновлення можна робити навіть якщо зруйнувався один зуб.

Будь-якому з видів руйнування зубів можна запобігти за допомогою регулярної стоматологічної профілактики, підтримкі імунітету і здоровим способом життя.

Повна реконструкція зуба з пломбуванням в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Люмі-Дент (Позняки) бізнес

295
49 відгуків

Deutsch Dent економ

130
74 відгуку

Люмі-Дент (Оболонь) бізнес

100
87 відгуків

Усі 32 бізнес

51
49 відгуків

Goodental

51
49 відгуків

Мед-Део Компані (м. Академмістечко) бізнес

21
23 відгуку

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(1)

Статті по темі
Адентія Врожденная или приобретенная патология, называемая адентией, выражается в полном или частичном отсутствии зубов. Приводит к болезням зубочелюстной системы и нарушает эстетику лица. Встречается адентия молочных и постоянных зубов.
Бруксизм Непроизвольный скрежет зубами (бруксизм) – специфическое заболевание, которое встречается у 3% населения. Такая патология разрушает эмаль зубов и вызывает челюстные боли.
Стирання зубів Патологическая стираемость зубов может быть вызвана врожденными или приобретенными патологиями зубочелюстной системы и внутренних органов. Бывает локализованной и генерализованной.
Імплантація зубів: відгуки та рекомендації пацієнтів Відгуки пацієнтів про імплантацію зубів. Інформація про експрес-імплантації зубів і її вартість. Рекомендації лікарів-імплантологів.
Імплантологія в стоматології Сучасна імплантологія здатна вирішити масу проблем, пов'язаних з втратою зубів. З цієї причини дентальна імплантологія є вкрай потрібним напрямком.
Ускладнення після імплантації зубів Як часто виникають ускладнення після імплантації зубів і які вони бувають? У яких випадках може початися відторгнення імпланта? Поради по боротьбі з болем після встановлення імпланта на зуби.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.
Яндекс.Метрика