Лікування періодонтиту у дітей

Лікування періодонтиту у дітей

Основне завдання при лікуванні дитячого періодонтиту - зупинити запальний процес і зберегти зуб, навіть якщо він тимчасовий. Захворювання супроводжується гострим болем, набряком ясен та підвищенням температури. Тому домашні методи тут недоречні - важливо якомога раніше показати дитину дитячому стоматологу.

Показання до лікування періодонтиту молочного зуба

Хороший стоматолог використовує будь-яку можливість, щоб врятувати хворий зуб дитини. Видалення молочних зубів при періодонтит проводиться вкрай рідко, оскільки це загрожує розвитком серйозних ускладнень. Наприклад, може пошкодитися зачаток постійного зуба, що в подальшому призведе до порушення прикусу.

Але якщо консервативні методи малоефективні, застосовується хірургічне втручання. Основні показання до видалення тимчасового зуба:

 • резорбція (розсмоктування) кореня більш ніж на 2/3 його довжини;
 • значна рухливість зубів;
 • наявність ускладнень (остит, гранульома, свищ та ін.);
 • якщо до прорізування постійного зуба залишилося менше року;
 • при рецидиві захворювання після невдалого консервативного лікування.

Консервативні методи лікування дитячого періодонтиту

Консервативна терапія - це щадні методи без хірургічного втручання. Щоб усунути запалення, стоматологи застосовують лікарські препарати, безпечні для організму дитини.

Лікування гострого та хронічного періодонтиту у дітей починається з рентгенівського знімка, що необхідний для оцінки зрілості коренів. Як правило, терапія проводиться за тією ж схемою, як у дорослих пацієнтів, і може включати декілька ступенів:

 1. Лечение детского периодонтитаНа першому етапі лікар висвердлює пошкоджену карієсом емаль і видаляє тканини, що розпалися, в пульпарній камері та кореневих каналах.
 2. Потім в очищену порожнину кладуться ліки (фенольно-формалінова суміш, гідроксид кальцію, антисептик, ферменти), а коронку герметично закривають тимчасовою пломбою.
 3. Через 2-3 дні лікарські речовини витягують, кореневі канали обробляють антисептиком і ставлять постійну пломбу з фотополімеру.
 4. Після пломбування часто призначаються фізіотерапевтичні процедури для закріплення результату (ультразвукова, лазерна обробка).

Особливості лікування дитячого періодонтиту

При лікуванні гнійного періодонтиту на яснах попередньо робиться невеликий розріз для стікання запального ексудату. Перед процедурою ділянку ясен знеболюють, тому малюк не відчує дискомфорту.

При гострій формі захворювання лікар обов'язково призначає дитині постільний режим та прийом антибіотиків. Лікування антибіотиками починається вже після першого відвідування дантиста і триває протягом 5 днів після завершення терапії.

Лікування періодонтиту у дітей - це завжди тривалий і трудомісткий процес, який може зайняти близько 30-40 хвилин. Тому доцільно проводити його під загальним наркозом, щоб лікар міг виконати всі необхідні маніпуляції, не викликавши стрес у дитини. Однак такий метод анестезії завжди обговорюється з батьками.

Профілактика періодонтиту у дітей

Основа профілактики дитячого періодонтиту - своєчасне лікування карієсу. Крім того рекомендується:

 • Профилактика периодонтита у детейпроводити огляди у дитячого стоматолога раз на півроку, лікар зможе вчасно виявити каріозний осередок та вилікувати зуб.
 • батькам також слід боротися зі шкідливими звичками малюка. Якщо дитина постійно «гризе» різні предмети, це може викликати мікротравми слизової оболонки і занесення інфекції в періодонт.

Пам'ятайте, періодонтит - небезпечне захворювання, яке при тривалому перебігу може призвести до абсцеса або іншого серйозного ускладнення. Тому не відкладайте візит до лікаря на потім. На нашому сайті ви можете підібрати профільного стоматолога і подивитися ціни на лікування періодонтиту у дітей.

 1. Дитячий пляшковий карієс розвивається у малюків до 3-х років. Хвороба руйнує емаль верхніх різців і може пошкодити зачатки постійних зубів. Читайте, як попередити появу пляшкового карієсу.
 2. Гострий періодонтит у дітей у 70% випадків є наслідком запущеного карієсу. Запальний процес може пошкодити зачатки постійних зубів і викликати абсцес.
 3. Пульпіт у дітей - це наслідок запущеного карієсу. У 60% випадків дитячий пульпіт проходить безсимптомно, але іноді викликає болісний зубний біль і навіть підвищення температури тіла.

Лікування зубів у дітей в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Люмі-Дент (Позняки) економ

441
44 відгуку

Deutsch Dent економ

130
74 відгуку

Люмі-Дент (Соломенка) економ

89
65 відгуків

Клуб 32 бізнес

29
38 відгуків

DD clinic (м. Вокзальна) преміум

24
54 відгуку

Лікар Борода преміум

17
16 відгуків

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(692)

Лікування зубів у дітей: не так, як у дорослих Лікування зубів у дітей: чим небезпечний карієс молочних зубів і особливості його лікування та профілактики. Перше відвідування дитячого лікаря-стоматолога.
Лікування пульпіту молочних зубів Лікування пульпіту у дітей проводиться консервативним або хірургічним методом. Терапія включає 2 сеанси по 20 хвилин і проходить під місцевою анестезією. Іноді необхідне видалення пульпи.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.