Лікування зубів у дітей: не так, як у дорослих

Лікування зубів у дітей: не так, як у дорослих

Коли у дорослого заболить зуб, хочеться лізти на стіну. А що вже говорити, коли болить зуб у дитини. На стіну лізтимуть усі: мама і тато, бабусі й дідусі і навіть кіт, якщо він є. Але болю можна уникнути. Зазвичай захворювання дитячих зубів протікають майже безсимптомно до тих пір, поки не почнеться серйозне руйнування. Тобто, якщо у вашого малюка почав нити зуб, значить ви сильно запустили здоров'я ротової порожнини вашої дитини.

Чому карієс настільки нещадний і як його уникнути

Головний лиходій і винуватець карієсу молочних зубів – цукор! Цукерки, жуйки та інше солодке зло руйнує, підточує дитячі зуби, які в результаті «тануть» від невгамовного поїдання ласощів, як ті ж самі карамельки.

Річ у тім, що в ніжному віці емаль набагато слабкіша, ніж у дорослому. Мінералізація або «дозрівання» молочних зубів протікає вже після прорізування. У цей період зуби дуже вразливі. Крізь природні мікротріщини (фісури) бактерії легше проникають всередину і гублять дитячі зуби. А цукор у цій справі перший «помічник».

А як же бути?

 • Віднесіться серйозно до вибору зубної щітки і пасти для своєї дитини.
 • Прослідкуйте, як малюк чистить зуби.
 • Поясніть, що буде, якщо не чистити зубки як слід.
 • Не можете розтлумачити самі? Сходіть до дитячого стоматолога, він-то вже точно зможе наочно і зрозуміло пояснити дитині що, як і навіщо.

Гігієна – це одне. Але інфекція, що викликає карієс у дитини, може дістатися йому від батьків. Їсте з однієї ложки? Часто цілуєте свого малюка? І при цьому нехтуєте зустрічами з дантистом? Інфекція попросту «кочує» від вас до дитини. Тут вже ніяка зубна паста не допоможе.

Лікування молочних зубів – як це «не треба»?!

Разюча легковажність деяких батьків – вважати, що немає необхідності лікувати молочні зуби. Вони, мовляв, все одно випадуть. Для тих, хто вважає так само, пояснимо – уражений молочний зуб може не просто поширювати інфекцію на інші зуби, але і заражати корінні, ті самі, яких ще навіть не видно.

Часті випадки:

Приклад №1. Випав нелікований молочний зуб, а на його місці виліз вже уражений постійний. На це очі вже не закриєш, а попередити таке було в батьківських силах.

Приклад №2. Справа дійшла до видалення ураженого молочного зуба, не було можливості його зберегти. А випасти цьому зубу було ще рано і на місці нього тепер дірка. Що відбувається: деформація зубного ряду, яка в майбутньому відгукнеться порушенням прикусу.

Чим загрожує дитячий карієс

Чем грозит детский кариес.jpg

Поки дорослі розмірковують, що з цією бідою робити, хвороба поширюється на сусідні зуби. Це відбувається дійсно дуже швидко.

Супроводжується карієс у дітей реакцією на холодне і гаряче, солодке і солоне, батьки можуть помітити навіть неприємний запах з рота у дитини. Тут швидше за все розвинувся поверхневий карієс – новий рівень хвороби.

Далі, якщо не лікувати, зубам загрожує середній карієс – хвороба поглибилася до дентину. Потім карієс зачепить пульпу і дійде до кореня зуба. Тут вже можна говорити про глибокий карієс.

Зрозуміло, чим супроводжується весь процес від початкового до глибокого карієсу? Сильний зубний біль у дитини, який заважає не лише жувати, а й просто говорити. Малюк не може заспокоїться, вередує, плаче. Ви все ще роздумуєте, чи лікувати карієс дитині?

А у вас який карієс?

 1. Лікування початкового карієсу – найбільш просте і безболісне. Фторування і сріблення зубів попередять руйнівну дію захворювання.
 2. При поверхневому карієсі у дітей потрібно видалити розм'якшені тканини зуба і встановити пломбу.
 3. При середньому і глибокому карієсі великий ризик ураження пульпи. Найчастіше її доводиться видаляти, пломбувати канали. Тут потрібна анестезія і лікарю доведеться посвердлити зуб.
 4. Зараз багато стоматологій практикують лікування карієсу зубів дітям без бормашини. Процедура ця коштує дорожче традиційного лікування, зате проходить спокійно і без зайвих сліз.

Особливості лікування зубів у маленьких дітей

Особенности лечения зубов у маленьких детей.jpg
 • Ліки та матеріали для лікування зубів у дітей м'якші, в основному нешкідливі, використовуються з урахуванням особливостей дитячого організму.
 • Більше 30 хвилин дитина не висидить, тому лікарю потрібно за одне відвідування вкластися в цей час.
 • Кожну маніпуляцію дитячий стоматолог намагається завершити одним заходом. По-перше, так швидше, по-друге – не факт, що дитина дасть лікарю «додатковий час».

Коли йти до лікаря?

Сподіватися на те, що ваш син чи донька прийде і скаже: «Мама, а у мене з'явилася якась дивна чутливість на зубі» – не варто. Тільки дуже уважна до себе дитина помітить це. Зазвичай малюки не звертають уваги, поки не заболить.

Що ж робити батькам? Стежити. Бути на варті. Слідкувати, як ідуть справи з зубами у дитини, а краще взяти за правило відвідувати дитячу стоматологію ре-гу-ляр-но.

Своєчасне лікування молочних зубів – це не тільки менше нервів, а й менше витрат. Коли мова йде про дітей, варто уважно прислухатися, що говорять стоматологи.

З десяти дітей на прийомі у стоматолога – у сімох буде карієс. Така ось дитяча доля. Побачили бліді або темні плями на зубах – це він, той самий карієс, його перша, початкова стадія. Значить, терміново до стоматолога!

 1. Дитячий пляшковий карієс розвивається у малюків до 3-х років. Хвороба руйнує емаль верхніх різців і може пошкодити зачатки постійних зубів. Читайте, як попередити появу пляшкового карієсу.
 2. Гострий періодонтит у дітей у 70% випадків є наслідком запущеного карієсу. Запальний процес може пошкодити зачатки постійних зубів і викликати абсцес.
 3. Пульпіт у дітей - це наслідок запущеного карієсу. У 60% випадків дитячий пульпіт проходить безсимптомно, але іноді викликає болісний зубний біль і навіть підвищення температури тіла.

Лікування зубів у дітей в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Люмі-Дент (Позняки) економ

441
44 відгуку

Deutsch Dent економ

130
74 відгуку

Люмі-Дент (Соломенка) економ

89
65 відгуків

Клуб 32 бізнес

29
38 відгуків

DD clinic (м. Вокзальна) преміум

24
54 відгуку

Лікар Борода преміум

17
16 відгуків

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(731)

Лікування періодонтиту у дітей Лікування періодонтиту у дітей проводиться в 2 етапи з накладенням тимчасової пломби. У запущеному випадку лікар видаляє хворий зуб. При лікуванні гострого періодонтиту у дітей призначаються антибіотики.
Лікування пульпіту молочних зубів Лікування пульпіту у дітей проводиться консервативним або хірургічним методом. Терапія включає 2 сеанси по 20 хвилин і проходить під місцевою анестезією. Іноді необхідне видалення пульпи.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.