Лікування періодонтиту

Лікування періодонтиту

Ще недавно періодонтит вважався показанням для видалення зуба. Зараз же досить застосувати антибіотики, що знищують бактерії в осередку запалення. У деяких випадках лікарям доводиться видаляти запалену частину кореня, при цьому коронка залишається неушкодженою.

Етапи лікування періодонтиту

Апікальний (верхівковий) періодонтит - важке запальне захворювання, яке частіше зустрічається в хронічній формі. Тому вилікувати зуб за одне відвідування не вийде, знадобиться 2-3 візити.

Запалення, як правило, розвивається після невдалої процедури пломбування кореневих каналів. А буває так, що в каналі залишився уламок ендодонтичного інструменту. В даному випадку потрібно переліковувати зуб.

Протокол лікування гострого та хронічного періодонтиту включає механічну чистку кореневих проходів, їх медикаментозну обробку та пломбування.

Перше відвідування:

  • діагностичний рентгенівський знімок;
  • висвердлювання каріозних тканин;
  • Как лечат периодонтитрозпломбування кореневого каналу або видалення некротизованої пульпи (якщо лікування пульпіту не проводилося);
  • визначення довжини кореневого каналу;
  • інструментальна обробка та стерилізація;
  • накладення турунди з ліками, наприклад, Крезофеном, встановлення тимчасової пломби.

Друге відвідування:

  • видалення тимчасової пломби та ліків;
  • промивання порожнини антисептиком;
  • накладення в канали зуба гідроксиду кальцію (на 2-3 місяці).

Третє відвідування:

  • видалення тимчасового матеріалу, промивка порожнини розчином антисептика;
  • заповнення каналів гутаперчею (до самої верхівки кореня);
  • контрольний рентгенівський знімок;
  • встановлення постійної пломби.

Методи лікування періодонтиту

Консервативне (медикаментозне) лікування

Для лікування гранулюючого (гранулематозного) періодонтиту потрібно неменше 4-х візитів до лікаря. Така форма захворювання зустрічається досить часто, і для її ліквідації достатньо консервативних технік.

Основне завдання - усунути осередок інфекції в періапікальній зоні (біля верхівки кореня), знищити бактерії в пульпарній камері та кореневому каналі, і герметично запломбувати коронку.

Хірургічне лікування періодонтиту

Оперативне втручання призначається тільки в крайньому випадку, в основному, коли зуб сильно зруйнований карієсом і вже не піддається відновленню.

Але в більшості випадків терапевтичні методи комбінуються з хірургічними. Стоматологи використовують популярні зубозберігаючі операції – резекція верхівки кореня, реплантація зуба, гемісекція та ін.

Наприклад, для лікування гнійного періодонтиту потрібно спочатку вивести ексудат через зонд і потім видалити ділянку інфікованого кореня.

Хірургічне втручання доцільне за наявності кісти або гранульоми в кістці щелепи, що нерідко буває при запущеному періодонтиті.

Ускладнення після лікування періодонтиту

Помилки лікаря при лікуванні періодонтиту можуть привести до таких неприємних наслідків, як набряк, болючість, почервоніння ясен і навіть підвищення температури.

Такі симптоми говорять про те, що стоматолог не усунув інфекцію до кінця і мікроби, що залишилися, спровокували рецидив. Це могло виникнути внаслідок:

  • Осложнения после лечения периодонтита перфорації стінки кореневого каналу;
  • подразнення періодонту концентрованим формаліном або іншим препаратом;
  • утворення простору в каналі через неякісне пломбування.

Відразу після лікування можливі постпломбувальні ниючі болі, це нормальна реакція, яка пройде через 2-3 дні. Якщо ж дискомфорт ще більше посилюється, слід якомога раніше показатися лікарю.

Лікування періодонтиту у дорослих і дітей проводить стоматолог-ендодонтист. Але в складних випадках він може направити вас до стоматологічного хірурга. На нашому сайті ви можете подивитися список таких фахівців і вибрати кращого з них.

  1. Пародонтоз – ураження тканин пародонта, часто зустрічається у пацієнтів до 20 років. Серед основних симптомів пародонтозу – кровоточивість ясен, свербіж, підвищена чутливість зубів.
  2. Періодонтит може викликати рухливість зубів, нагноєння біля ясен, підвищення температури до 38 градусів. Дізнайтеся, як розпізнати перші симптоми періодонтиту.
  3. Пародонтит – запалення ясенних кишень, внаслідок чого зуб може повністю втратити зв'язок з альвеолами і випасти. Читайте про причини виникнення і симптоми пародонтиту.
  4. Гострий періодонтит у дітей у 70% випадків є наслідком запущеного карієсу. Запальний процес може пошкодити зачатки постійних зубів і викликати абсцес.

Лікування періодонтиту в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Deutsch Dent економ

130
74 відгуку

Терапевтична стоматологія економ

52
8 відгуків

Клініка естетичної стоматології бізнес

42
4 відгуку

Лікар Борода преміум

17
16 відгуків

Євродентал бізнес

15
23 відгуку

Німецька стоматологія преміум

14
10 відгуків

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(696)

Лікування пародонтозу Ефективне лікування пародонтозу вимагає звернення в спеціалізовану клініку. Як лікувати пародонтоз – оптимальний метод порадить ваш лікар.
Лікування пародонтиту ясен Як з'являється пародонтит - запалення тканин навколо зуба? Методи хірургічного та терапевтичного лікування пародонтиту. Рекомендації з лікування ясен в домашніх умовах.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.