Процедура видалення зубного каменю

Процедура видалення зубного каменю

Зняття зубного каменю - профілактична та естетична процедура, яка покращує зовнішній вигляд зубів і запобігає розвиток карієсу. Метод також ефективний для профілактики гінгівіту, стоматиту та підготовки до будь-яких лікувальних заходів.

Кому потрібна процедура?

Зубний камінь - це тверді вапнякові відкладення, які утворилися шляхом скупчення бактеріального нальоту.

У процесі життєдіяльності бактерії руйнують емаль і провокують запалення ясен. Тому видалення зубного нальоту і каменю слід проводити регулярно, приблизно раз на півроку. Це універсальна процедура, корисна для всіх пацієнтів.

Однак є й особливі показання:

 • скупченість зубів;
 • підготовка до встановлення брекет-системи;
 • перед відбілюванням емалі;
 • наявність імплантів, коронок, вінірів.
 • Як видалити зубний камінь? На жаль, це неможливо зробити в домашніх умовах за допомогою звичайної щітки.

  Єдиний варіант - звернутися до стоматологічного гігієніста.

  Методи зняття зубного каменю

  Механічне видалення

  Це зіскоблювання відкладень за допомогою заточених інструментів (кюретаж).Такий ручний метод вважається застарілим, сьогодні практично не застосовується через високу травматичність.

  Видалення зубного каменю ультразвуком

  Самий популярний і доступний метод. Ультразвуковий прилад (скалер) здійснює коливання певної частоти - приблизно 100 млн. на хвилину. Це створює вібраційні хвилі, які миттєво руйнують тверді відкладення на зубах. Процедура займає 30-40 хвилин і проходить безболісно. Не рекомендується для пацієнтів з тяжкими серцево-судинними захворюваннями.

  Зняття зубних відкладень лазером

  Лазерний промінь подібно до свердла «дробить» тверді нашарування на дрібні частинки, які після змиваються водою. Але на відміну від інструменту, лазер діє безконтактно, тому не пошкоджує емаль. Метод менш популярний, ніж ультразвук, через високу вартість. Ефективний для видалення під'ясеневого каменю (лікування пародонту).

  Чистка Air Flow

  Чистка Air Flow.jpg

  Це поверхнева повітряно-абразивна чистка. В основному застосовується як допоміжний засіб після зняття зубного каменю - усуває залишки нальоту у важкодоступних ділянках. Суміш соди, води і повітря подається під високим тиском через спеціальну насадку, видаляючи пігментований наліт, шліфуючи та поліруючи емаль. Процедура триває близько 20 хвилин.

  Хімічне протруювання

  Також використовується як додатковий метод. На поверхню емалі наносять гель або рідину з кислотою, яка вступає в хімічну реакцію з компонентами відкладень, розм'якшуючи і розчиняючи їх. Це полегшує подальшу чистку. Показана виключно для видалення над’ясеневого каменю, застосовується рідко.

  Догляд після видалення зубного каменю

  Після процедури емаль набуває красивого блиску, стає гладкою і більш світлою, проходить неприємний запах з рота. Щоб зберегти такий ефект, приділяйте увагу щоденній гігієні ротової порожнини. Після сеансу рекомендується використовувати нову зубну щітку, щоб уникнути запального процесу.

  У перший день відмовтеся від надто холодної та гарячої їжі, а також барвних продуктів - кава, чай, ягоди. Бажано не курити.

  Підвищення чутливості зубів, кровоточивість ясен, тріщини емалі - можливі наслідки, якщо чистка проводилася неякісно. І причина криється в непрофесіоналізмі лікаря.

  Звертайтеся тільки до перевірених стоматологів, список таких дантистів представлений на нашому сайті.

 1. Зубний камінь – вапняне відкладення на емалі, яке виникає через неякісне чищення зубів, порушення обміну речовин, погані звички. Читайте про всі причини зубного каменю.

Зняття зубних відкладень в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Люмі-Дент (Позняки) економ

441
43 відгуку

Люмі-Дент (Оболонь) економ

236
41 відгук

Deutsch Dent економ

130
74 відгуку

Люмі-Дент (Соломенка) економ

89
65 відгуків

Клініка естетичної стоматології бізнес

42
4 відгуку

Мед-Део Компані (м. Академмістечко) бізнес

21
23 відгуку

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
4.6
Оцінити
(783)

Ультразвукова чистка зубів Ультразвукове відбілювання є одним з найбільш поширених методів професійної чистки зубів. Адже красива і білосніжна посмішка - це запорука успішності людини.
Чищення зубів Для чого потрібне професійнеочищення зубів. Як провести чистку зубів в домашніх умовах. Скільки коштує хімічне або механічне очищення.
Що таке Air-Flow? Чиста зубів за допомогою Air flow в найкоротший термін допоможе вам отримати білосніжну посмішку. Дізнайтеся ціну Air flow відбілювання в клініках Києва.
Офісне відбілювання При професійному відбілюванню пацієнтам наноситься особлива висококонцентрована відбілююча речовина, що дозволяє досягти чудових результатів.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.