Чи виривати зуби мудрості? Відповідь на це питання неоднозначна. З урахуванням безлічі проблем при прорізувані «вісімок», стоматологи радять видаляти їх ще в підлітковому віці, поки не сформувалися корені. Однак зубів мудрості 4: два зверху і два знизу. І зовсім не обов'язково, що з кожним будуть проблеми.
Залишити їх можна, якщо:
Вартість буде залежати від складності маніпуляції. Середня ціна на цю процедуру – близько 700 гривень.
Видалення зуба мудрості – вельми складне медичне втручання. По-перше, ця ціна зумовлена далеким розміщенням цих зубів, по-друге, коріння 8-ки може бути дуже глибокими, по-третє, вони можуть неправильно розвиватися й не прорізатись. Проблема в тому, що в останньому випадку можуть запалюватися і боліти ясна, при цьому больові відчуття розпорошені: відчуваються в області вуха, скроні або ж сусіднього зуба.
Зазвичай, біль починається після видалення, бо під час операції використовуються знеболюючі препарати. Рівень чутливості залежить від складності операції. Наприклад, вирвати верхній зуб набагато легше, тому і хворобливі відчуття будуть менше. Так як нижня щелепа ширше, відповідно зуби далі і корені глибші, маніпуляція і процес адаптації будуть складнішими. Рентгенівський знімок при видаленні, в тому числі зуба мудрості, обов'язковий.
З самого початку лікар повинен обробити зуб і прилеглі тканини антисептичним препаратом. Потім вводиться наркоз, який почне діяти через 10-15 хвилин.
Щипці фіксуються на коронці, після чого відбувається розхитування. Потім зуб витягується з ясен. Якщо під час операції довелося робити надрізи, то на них накладаються шви. По закінченню хірургічного втручання, стоматолог дає рекомендації і, якщо треба, призначає повторну діагностику.
Після видалення 8 зуба боліти пошкоджені ясна. Після складних оперативних втручань може німіти найближчий нерв, слизова рота або губа. Найчастіше таке буває в зрілому віці. Якщо операція була зроблена неякісно, то з часом ви можете виявити пошкодження сусіднього зуба.
Зверніть увагу, через день після операції з'явилася гостра біль, не терпіть, йдіть до лікаря. Це може бути показником того, що в лунці не утворився згусток крові. Це захворювання називається альвіоліт. Він лікується за допомогою протизапальних гелів, які закладаються в утворену порожнину.
Залежно від ситуації, стоматолог призначить процедури або полоскання рота антибактеріальними засобами. Також, вам допоможе дотримання таких правил: