Акриловий зубний протез

Акриловий зубний протез

Акриловий протез - поширений і недорогий вид відновлення зубів при їх частковій або повній відсутності. Матеріал являє собою хімічно безпечний пластмасовий композит, більш міцний і довговічний, ніж силікон або нейлон. Завдяки цим якостям він оптимально підходить не лише для тимчасових систем після видалення зубів і пломбування каналів, але й для постійного носіння.

Протези із акрилу максимально точно повторюють природній колір ясен і натуральних зубів. Навіть із врахуванням роботи стоматолога вони є одним із самих бюджетних варіантів протезування, а у випадку поломки можуть бути відремонтовані буквально на протязі 1 години. Наша стаття допоможе дізнатись більше не тільки про плюси матеріалу, але й розібратись в його недоліках.

Акрил в стоматології

Стоматологічний акрил - це конструкційний пластик, що отримують методом лиття або пресування. Завдяки щільній структурі він добре піддається обробці, тому зубний технік має можливість точно скопіювати анатомічну форму і колір натурального зуба. Матеріал не накопичує забруднення, стійкий до дії ультрафіолету і перепадів температур.

Акрил в стоматологии

Особливості акрилових протезів

Акрилові протези - міцні і легкі, не зношуються на протязі десятків років. Єдине, чого варто запобігати - поломки в результаті різкого сильного удару або надмірного тиску (наприклад, при спробі розкусити горіх). Акрил володіє низькою пластичністю, тому не витримує підвищеного фізичного навантаження.

При яких видах адентії встановлюють

Протезування з використанням акрилових систем приміняють як при повній адентії, так і у випадку, коли необхідно відновити один або декілька відсутніх зубів. Зазвичай для закріплення повних протезів не використовуються певні механізми або фіксуючі елементи. Конструкція з піднебінням утримується завдяки ефекту присмоктування. Трудомісткий, але більш надійний варіант - установка на вживлені імпланти по технології All-on-4, не менше 4-х на щелепу.

Вибір систем для часткового акрилового протезування значно ширший

Види по способу кріплення

  • імедіаторні - лише для тимчасового носіння на період виготовлення постійних;
  • пластинчаті - для протезування верхнього ряду. Фіксуються шляхом присмоктування до піднебіння;
  • бюгельні - штучні зубні одиниці встановлені на металевий каркас у формі дуги, який "чіпляється" до здорових зубів за допомогою кламерів або замків-атачменів. Другий тип виглядає більш природно, оскільки замковий механізм після установки не помітний;
  • телескопічні (різновид бюгельних) - складаються з двох частин. Незйомної - у вигляді наперстку, який надягається на опорні зуби, зйомної - власне протеза. Система не тільки надійна і зручна, але й при необхідності може бути доповнена іншими коронками;
  • "метелики" - підходять при відсутності 1-2 одиниць.
Виды по способу крепления
Майже всі перераховані варіанти конструкцій відносяться до умовно-зйомних: знімати їх можна, але "демонтаж" повинен виконувати лікар.

Етапи виготовлення

Виготовлення кінцевої моделі протезу з акрила в цілому займає біля 3-х днів.

  • Зняття відтиску з щелепи, на якій відсутні зуби.
  • В лабораторії по відтисках виготовляється гіпсова форма, за допомогою якої створюються воскові валики.
  • Пацієнту пропонують закусити валик. По отриманих відбитках вимірюється висота і положення зубних одиниць.
  • Виготовляється воскова модель.
  • Попередня примірка.
  • Виготовлення протезу, коректування, полірування.
  • Встановлення і фіксація. При необхідності виконується підгонка.

Переваги і недоліки протезування на основі акрилу

У акрилової пластмаси є свої плюси і мінуси. З металокерамікою і діоксидом цирконію - найкращими матеріалами для протезування - вона може конкурувати лише по ціні. Зате у порівнянні із синтетичними аналогами у виді нейлону і силікону акрилові протези мають ряд дуже важливих переваг:

  1. Володіють достатньою міцністю для заміни жувальних зубів. На відміну від нейлонових не просідають, зберігають початкову форму біля 5 років.
  2. Виготовляються за 1-2 дні.
  3. Прості у догляді.
  4. Створюють "правильне" навантаження на ясна, завдяки чому тканини не піддаються атрофії.
  5. При поломці легко ремонтуються, замовляти нові не потрібно.
  6. Маса варіантів встановлення, у тому числі на фіксуючий клей, який не можна використати з нейлоновими системами.
  7. Вартість акрилу у 3-4 рази менша, ніж нейлону.

До недоліків протезування на основі акрилу відносять алергенність і жорсткість, через яку процес звикання може зайняти кілька місяців. Якщо моделювання і виготовлення системи проводить грамотний дантист, то період адаптації скоротиться до 2-5 днів. Добре підігнані акрилові моделі не викликають дискомфорту при жуванні і чищенні, і по вигляду повністю імітують натуральні зуби.

Нейлон чи акрил: які протези кращі

При відсутності алергії на компоненти акрилової пластмаси і з розрахунку на багаторічну експлуатацію краще вибрати недорогий і практичний варіант.

Нейлонові конструкції - більш естетичні і комфортні - доведеться змінювати частіше і ретельно доглядати за ними на протязі всього строку використання.

Ознайомтесь з таблицею, у якій зазначені порівняльні характеристики протезів.

Параметри Акрилові Нейлонові
Комфорт По причині неповного прилягання можуть натирати, іноді травмуються тканини порожнини рота Прилягають щільно, не викликають дискомфорту
Зносостійкість Мало деформуються, підходять для заміщення жувальних зубів Швидко зношуються, просідають
Гіпоалергенність У невеликій кількості містять токсичні компоненти, які деколи викликають алергію Не токсичні
Ремонтопридатність Всі елементи системи піддаються реставрації При розломі на 2 частини ремонту не підлягають
Необхідність у спеціальному догляді Традиційна гігієна ротової порожнини Ретельний догляд, чистка спеціальною (м"якою) зубною щіткою
Строк експлуатації Біля 5 років 2-3 роки, при дбайливому догляді - до 5 років


Як доглядати за акриловими протезами

Догляд за протезами з акрилу не є складним і не вимагає придбання дороговартісних гігієнічних засобів. Щоденної чистки 2 рази в день, полоскання рота після кожного прийому їжі достатньо, аби забезпечити належну чистоту.

Зйомні системи на ніч бажано лишати у стакані з чистою водою або спеціальним асептичним розчином. 1 раз в півроку робити професійну чистку, щоб запобігти утворенню зубного каменю.

Середні ціни

Приблизна вартість послуги з використанням акрилової пластмаси:

  • зйомний протез (на 1 щелепу) - від 2 750 гривень;
  • бюгельний - від 5 000 гривень;
  • замковий - від 7 000 гривень.

Вибір на користь акрилових зубопротезних систем раціональний і вигідний, оскільки технологія їх встановлення практикується вже 40 років. Надавши перевагу клініці с досвідченими спеціалістами, ви забезпечите себе від неприємних сюрпризів і збережете здоров"я зубів.

Установка акрилових протезів в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Люмі-Дент (Оболонь) економ

236
41 відгук

КівДент

1
1 відгук
Показаний все місто. Показати ваш район?

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(595)
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.