Дитячий ортодонт

Дитячий ортодонт

Чим більше уваги зубам приділяється в дитинстві, тим менше стоматологічних проблем чекає в майбутньому. Щоб перевірити, а в разі необхідності виправити неправильний прикус, вирівняти становище «молочників», зверніться до дитячого ортодонта. Цей доктор лікує всілякі аномалії зубощелепного апарату, попутно допомагаючи дитині впоратися з дефектами мови, порушеннями в роботі дихальної системи.

З нашої статті ви дізнаєтеся не тільки про те, які проблеми вирішує ортодонт, а й отримаєте корисну інформацію про те, в якому віці слід звернутися до нього вперше, ніж брекети відрізняються від пластинок і т.д.

Що лікує дитячий ортодонт

Тимчасовий прикус починає формуватися у дітей в період з 3 до 5 років. Дуже важливо, щоб побудова зубочелюстного апарату контролював лікар. У цьому випадку вдасться уникнути порушень жувального, дихального і мімічного процесів, які неминуче з'являються, якщо зуби розташовані «криво-косо».

Отже, коли звертатися до ортодонта з дитиною? Допомога лікаря необхідна в наступних випадках:

  1. Вроджені аномалії щелепи - неправильний ріст молочних і постійних зубів, адентія, неправильний прикус.
  2. Порушення дикції.
  3. Зміна контуру обличчя.
  4. Порушення в роботі дихальної системи, шлунково-кишкового тракту.
Мало хто з батьків розуміє, що дисфункція дихання, проблеми в травленні безпосередньо пов'язані з зубощелепно механізмом. Крім соматичних захворювань нерідко з'являються психологічні, коли через фізичного та естетичного дискомфорту дитина стає відлюдним, примхливим і нервовим.

Методи лікування

Завдяки тому, що кісткові тканини дитячої щелепи ще остаточно не сформовані, практично будь-які дефекти можна виправити навіть без застосування корекційних апаратів і пристосувань.

  • Перший метод - міотерапія. В його основі лежить комплекс вправ для губ і язика, який дитячий ортодонт розробляє індивідуально, виходячи зі стану зубів. Щоденна міогімнастику сприяє розвитку м'язів обличчя, допомагає вирівняти зубний ряд.
  • Другий метод - апаратний. При сильних дефектах прикусу лікар підбере один з видів пристосувань для корекції (знімний - капа, пластина, трейнер, або незнімний - брекети). Як правило, він застосовується для лікування дітей віком від 6 років, брекет-системи ставлять тільки з 11-12 років, оскільки до цього часу остаточно формується корінний прикус.

Детальніше про апарати для корекції прикусу у дітей

Як зрозуміти, яке пристосування підійде вашій дитині? Рішення про це приймає дитячий ортодонт, але в разі будь-яких нюансів, наприклад, незручностей при носінні, можна підібрати більш комфортний варіант.

У таблиці показані особливості апаратів, які використовуються в дитячій ортодонтії.

Вид ортодонтической системи З якого віку ставиться Особливості конструкції Лікувальний ефект Носіння
Капи З 3-х років Прозорі, м'які «чохли», які охоплюють весь зубний ряд Вирівнювання зубів Легко знімаються самостійно, носяться протягом дня, перед їжею і гігієнічної чищенням знімаються
Пластини (скоби) З 6-ти років Виготовляються за індивідуальними зліпкам, складається з пластини за формою неба, вирівнює дуги і кріплення. Виправляє несильно зміщення одного зуба, завужені неба. Застосовується для закріплення лікувального ефекту після носіння брекетів Вимагає спеціального догляду, знімається перед прийомом їжі
Брекети З 11 років Чи не знімається весь період лікування, виготовляється з різних матеріалів (кераміки, металу, пластику), щільно фіксуються на емалі зубів Виправляють складні аномалії прикусу Вимагають регулярного догляду, необхідно спостерігатися у лікаря, щоб контролювати процес корекції зубного ряду

Щоб знизити психологічний дискомфорт на період лікування, ортодонтичні апарати для дітей можуть бути кольоровими, з незвичайним дизайном.
Аппараты для коррекции прикуса у детей
Види зубних апаратів для корекції прикусу

Ціни на консультацію дитячого ортодонта в Україні

Прайс на стандартний огляд і консультацію дитячого ортодонта (в середньому по Україні) починається з 200 гривень. Але як правило, при первинному відвідуванні малюкові потрібен час, щоб адаптуватися, звикнути до лікаря. Тривалість прийому, а відповідно і вартість збільшаться приблизно до 400-500 гривень, зате з кабінету ви вийдете з зразковим планом лікування та хорошим настроєм.

Ціни на дитячі ортодонтические апарати такі:

  • капа - від 650 до 3 500 гривень;
  • пластина (піднебінний розширювач) - від 3 900 гривень;
  • знімні скоби (1 щелепа) - від 2 900 гривень;
  • брекет-системи - від 8 000 до 37 000 гривень.

Дефекти зубного ряду можуть з'явитися не тільки при спадковому неправильному прикусі, але і після випадкових травм. Якщо ви помітили подібну проблему, не відкладайте візит до лікаря. На цій сторінці ми розмістили інформацію про адресах клінік, в яких прийом ведуть кращі фахівці в галузі дитячої ортодонтії. Отримайте консультацію онлайн і дізнайтеся орієнтовні ціни первинного огляду і лікування.

Консультація дитячого ортодонта в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Люмі-Дент (Позняки) бізнес

295
49 відгуків

Люмі-Дент (Оболонь) бізнес

100
87 відгуків

Берегиня економ

17
79 відгуків

Родинна стоматологія (м. Святошин) бізнес

12
11 відгуків

Медісса (м. Контрактова площа) бізнес

11
14 відгуків

Олімп-С бізнес

10
13 відгуків

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(390)
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.
Яндекс.Метрика