Чи існує оптимальний спосіб імплантації при повній адентії? Вживлення і протезування методом All-on-4 відповідає на три головних запити пацієнта з таким діагнозом - швидко, якісно і при значному об'ємі роботи відносно недорого.
Головний секрет техніки - установка всього чотирьох імплантів, на які у день операції можна встановити протез. Штифти здатні одразу витримувати навантаження, оскільки фіксуються дуже щільно в глибоких шарах кісткової тканини.
Новаторство ідеї португальського стоматолога Пауло Мало полягає в тому, що він здогадався змінити спосіб вживлення. Два бокових штифти поміщають у кісткову тканину під кутом 45 градусів, а два інші вживлюють паралельно у фронтальному відділі. А це означає, що всього чотирьох імплантів вистачить для надійної фіксації і стабілізації повноцінного незйомного протезу на одній щелепі.
Раніше ж пропонувалось встановлювати до 10 імплантів на верхню та нижню щелепу, що більш трудоємко, вимагає більше часу й фінансів. Положення ускладнювалось, якщо у пацієнта була присутня нестача кісткової тканини для установки. У цьому випадку доводилось починати з операції по її нарощуванню - синус-ліфтингу.
Для All-on-4 це не є протипоказом. Довші, ніж у традиційних аналогів, стрижні вживляють у глибокі шари тканин, які не піддаються атрофії.
Перерахуємо спочатку позитивні моменти:
До недоліків можна віднести досить високу вартість, у яку хоч і входить тимчасовий протез, але постійний все ж доведеться оплачувати окремо. Крім того, не у кожній стоматології в Україні виконують таку імплантацію. Отримати ексклюзивний сертифікат можна лише після проходження курсу навчання у розробників.
Хоча протезування зубів на 4 імплантах і проводять за один-два дні, процес передбачає декілька підготовчих етапів, а також включає період відновлення:
Вибір конструкції для постійного носіння залежить лише від можливостей пацієнта. Однією із найдорожчих, але при цьому кращих у естетичному плані вважається коронка із діоксиду цирконію або іншими словами безметалова кераміка. Користуються популярністю і металокерамічні, металопластмасові, а також акрилові типи. Останній, загалом, програє в надійності.
Для багатьох протез на 4 імплантах стає виходом із положення, коли інші способи відновлення зубного ряду недоступні.
Кому підходить імплантація All-on-4:
Попри те, що метод здається універсальним, у нього є ряд протипоказів. Наприклад:
Незйомні. Зняти конструкцію самостійно неможливо. Вона міцно фіксується, для корекції чи перебазування потрібна допомога лікаря.
Статистика каже, що аж до 10 років у пацієнтів не виникає ніяких проблем. Якщо, звичайно, ми говоримо про якісно виконану сертифіковану роботу.
У кожному випадку питання вирішує лікар. Якщо мова йде про серйозну атрофію, пацієнту можуть запропонувати систему All-on-6.
Протезування методом "Все на 4" практикується не у кожній стоматології, тому сертифіковані дантисти заявляють доволі високі ціни на цю послугу. Так, у Києві за повний пакет називають вартість до 120 тис. гривень. Сюди входить виготовлення постійного протеза із діоксиду цирконію. В Харкові, Одесі і Львові ціни на імплантацію All-on-4 починаються від 40 тис. гривень із врахуванням тимчасової конструкції.
Дешевина повинна насторожити вас, адже працювати по даній методиці можуть лише лікарі, які пройшли спеціальне навчання. Ми допоможемо вам підібрати клініку з перевіреною якістю послуг.