Лікування дитячого стоматиту проводиться антигрибковими, противірусними або іншими препаратами за призначенням стоматолога. Обов'язкова умова - антисептична обробка ранок 3-4 рази на день.
Щоб справитися із запаленням слизової оболонки рота, необхідно зміцнити імунну систему. У цьому допоможуть полівітаміни, імуномодулятори, здоровий сон та збалансоване харчування.
Щоб дитина змогла нормально поїсти, слід попередньо знеболити слизову оболонку. Для цього використовують гель з анестетиком. Він починає діяти відразу після нанесення, а ефект зберігається до 20 хвилин. За цей час ви встигнете погодувати малюка.
Необхідно давати теплу (не гарячу) кашкоподібну їжу, виключити кислі, солодкі, гострі продукти.
Для швидкого загоювання виразок наносяться препарати, що прискорюють епітелізацію, наприклад, мазь «Вінілін». Перед цим проводиться ополіскування рота антисептичними розчинами (фурациліну, борної кислоти).
Кожен вид стоматиту має свої причини і тому потребує індивідуального добирання препаратів:
Чи можна вилікувати стоматит у дитини за допомогою домашніх засобів? Пам'ятайте, що тільки стоматолог може призначити правильне дозування препаратів, а від цього залежить безпека вашого малюка.
Але до відвідування лікаря можна послабити симптоми, обробивши висипання і ранки маслом обліпихи або настоєм ромашки.
Основна помилка батьків - самолікування та застосування сумнівних народних рецептів. Тоді в хід йде зеленка та перекис водню, які ще більше травмують слизову і навіть можуть викликати опік.
Не зволікайте з візитом до дитячого дантиста! Якщо почати лікування вже при перших симптомах, можна повністю усунути запалення за 5-7 днів. Головне – знайти кваліфікованого лікаря. Для цього на нашому сайті створена продумана система пошуку.
МедЛайф Люкс преміум
ДеЛМ бізнес