Стоматит

Стоматит

Стоматит – це найпоширеніший вид зараження слизової оболонки ротової порожнини. Проявляється він у вигляді маленьких ранок, які можуть утворюватися в роті на губах, щоках, язиці, піднебінні, а також на внутрішній стороні губ. Запалення є захисною реакцією імунної системи на подразники, які він не може розпізнати.

Якщо виразки з’являються тільки на губах, то це називається хейліт. Якщо ж вони розташовані тільки на язиці, то це – глосит. Поява виразок на яснах - симптом гінгівіту.

Ознаки

Симптомами появи є:

  1. Виразки в роті.
  2. Підвищена температура.
  3. Відчуття болю в порожнині рота під час прийому їжі.
  4. Неприємний запах з рота.
  5. Почервоніння слизової оболонки порожнини рота.
  6. Нудота і блювання.
  7. Посилена робота слинних залоз.

Причини

Травми. Зараження і запалення може відбуватися на місці прикушеної губи, язика або щоки. Також, травма може бути отримана побутовим шляхом (удар) або під час прийому їжі (твердим, гострим або гарячим продуктом).

Інфекції. Можливе попадання шкідливих бактерій на травмовану область слизової оболонки рота. Під час інфекційних захворювань, таких як кір, вітрянка, скарлатина та інші.

Алергія. Спровокувати появу хвороби може алергічна реакція на стоматологічні або лікарські засоби.

Захворювання шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Причинами стоматиту можуть бути гастрит і коліт. При цьому часто кровоточать ясна і опухає слизова.

Види

Видів захворювання досить багато, всі вони вимагають певного лікування.

Герпетичний стоматит

Стоматит.jpg

Даний вид викликає вірус герпесу. Візуально виразки білого кольору, при цьому стає важко ковтати, з’являються больові відчуття на місці утворення виразок. Вірус герпесу в основному залишається в організмі людини на все життя, набуваючи хронічної форми.

Так само і з цим видом стоматиту: він буде з’являтися час від часу. Єдине, що можна зробити, щоб зменшити до мінімуму частоту появи і герпесу, і стоматиту – підтримувати імунітет і стежити за харчуванням.

Кандидозний стоматит

Цей вид найчастіше зустрічається у дітей і людей похилого віку. Збудником є певні грибкові бактерії. Може виникати після прийому антибіотиків або під час носіння зубних протезів.

Ентеровірусний везикулярний стоматит

Проявляється утворенням висипу на слизовій оболонці і проходить у вигляді лихоманки. Лікується противірусними препаратами.

Рибковий стоматит

Провокується такими ж грибковими бактеріями, як і кандидозний стоматит. Але спочатку проявляється у вигляді білого нальоту на слизовій, у занедбаному варіанті, під нальотом утворюються виразки.

Вірусний стоматит

Найпоширеніший вид даного захворювання. Для цього виду стоматиту лікування проводиться за допомогою препаратів місцевої дії.

Виразковий стоматит

Проявляється висипаннями по всій порожнини рота. Лікується противірусними препаратами і мазями місцевого використання.

Катаральний стоматит

Стоматит2.jpg

Протікає без утворення виразок, але з почервоніннями слизової, больовими відчуттями і підвищеної роботою слинних залоз. Лікується полосканнями і антисептичними препаратами.

Алергічний стоматит

Виникає як побічна реакція організму на різного роду подразники. Наприклад, зубна щітка, матеріал для брекетів, протезний матеріал тощо.

Гострий стоматит

Ця фаза може бути в тандемі з будь-яким вищепереліченим видом захворювання, після чого може перейти в хронічну форму. При гострому стоматиті підвищується температура тіла, виникають больові відчуття на місцях утворення виразок, стає важко ковтати.

Інфекційний стоматит

З’являється у наслідок попадання інфекції в ротову порожнину. Характерним є підвищення температури і утворення хворобливих виразок по всій порожнині рота. Наслідком будь-якого з видів стоматиту може стати подальша хронічна форма, яка буде регулярно проявлятися.

У дорослих може бути будь-який з перерахованих вище видів хвороби, найрідше зустрічається поява кандидозу порожнини рота.

  1. Лікування проводять противірусними препаратами, антисептичним полосканням і методами зміцнення імунітету.
  2. При лікуванні стоматиту найважливіше нейтралізувати дію патогенний бактерій, а також підвищити захисні властивості організму. Домашнє лікування допустиме тільки після рекомендацій лікаря-стоматолога.

Лікування стоматиту в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Люмі-Дент (Позняки) економ

441
44 відгуку

Люмі-Дент (Соломенка) економ

89
65 відгуків

Стоматологічний центр 24h бізнес

4
2 відгуку

Венеція преміум

3
4 відгуку

Кринички (м. Виставковий центр) бізнес

2
2 відгуку

ДемАрк Дент

1
1 відгук

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(745)

Запалення ясен у дітей Запалення ясен у дітей проявляється у вигляді гінгівіту, стоматиту, пародонтиту, атрофії м'яких тканин ротової порожнини. Читайте, по яких симптомах можна визначити запалення ясен у дитини.
Кандидоз порожнини рота Знижений імунітет, шкідливі звички можуть спровокувати кандидоз слизової порожнини рота. Читайте опис симптомів кандидозу порожнини рота і причин виникнення хвороби.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.