Кандидоз порожнини рота

Кандидоз порожнини рота

Кандидоз – це грибкове захворювання, яке проявляється білим нальотом. По суті, це грибок, який виглядає як білий наліт сирноподібної консистенції, вражає слизову оболонку порожнини рота.

У ротовій порожнині існує безліч бактерій роду Candida, існування з ними може проходити безсимптомно, якщо немає ознак клінічного захворювання. Збудники інфекції можуть перебувати в мокроті, калі та сечі. Тобто, немиті руки – рай для бактерій-збудників.

Кандидоз порожнини рота буває трьох видів:

  1. Поверхневий. Проявляється на слизовій і шкірі.
  2. Хронічний. Може проявляється у будь-якому віці. Зустрічається у дітей і людей похилого віку
  3. Системний. З певних причин з'являються рецидиви.

Причини

Кандидоз полости рта.jpg

Найчастіше захворювання з'являється на тлі ослабленого імунітету. Кандидоз може розвиватися на при наявності злоякісних пухлин, ВІЛ-інфекції, туберкульозу, цукрового діабету та подібних важких захворювань.

Сприяє запаленню тривале вживання препаратів, які послаблюють імунну систему (антибіотиків і цитостатиків – протипухлинних препаратів, що викликають омертвіння ракових клітин).

Алкоголь і наркотики можуть бути провокаторами появи захворювання слизової. У жінок збудником хвороби можуть бути пероральні контрацептиви. У дітей найчастіше проявляється в віці 1-2 місяців. Збудниками виступають мікроби, які потрапляють в організм через ротову порожнину.

Також, кандидоз може бути наслідком недбалого протезування зубів або невдалого лікування.

Як лікувати

Найчастіше лікарі призначають протигрибкові препарати і процедури для зменшення сухості порожнини рота. Для місцевого лікування лікарі прописують мазі. Полоскати ротову порожнину краще антибактеріальними розчинами. Все залежить від виду кандидозу і симптомів його протікання. Самолікування тільки погіршить ситуацію, хвороба може набути хронічної форми і часто повторюватися.

Профілактика

Перш за все, треба стежити за гігієною порожнини рота. При лікуванні антибіотиком обов'язково додатково приймайте препарати, які зберігають мікрофлору організму. Якщо у вас знімний протез, не забувайте обробляти його протибактеріальними засобами.

  1. При лікуванні стоматиту найважливіше нейтралізувати дію патогенний бактерій, а також підвищити захисні властивості організму. Домашнє лікування допустиме тільки після рекомендацій лікаря-стоматолога.

Лікування стоматиту в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Люмі-Дент (Позняки) бізнес

293
47 відгуків

Люмі-Дент (Оболонь) бізнес

98
85 відгуків

Клініка естетичної стоматології бізнес

19
26 відгуків

Стоматологічний центр 24h бізнес

4
2 відгуку

Венеція преміум

3
4 відгуку

Кринички (м. Виставковий центр) бізнес

2
2 відгуку

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
4.8
Оцінити
(372)

Стоматит У взрослых стоматит при слабом иммунитете может быстро распространиться по всей ротовой полости, вызывая болезненные язвы на слизистой. Узнайте о всех симптомах стоматита.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.
Яндекс.Метрика