Зубний біль

Зубний біль

У більшості випадків біль в зубах провокує захворювання зубощелепної системи: запалення ясен, інфекції зубного кореня, тріщини в зубах, дисфункції щелепних суглобів.

У ряді випадків болі в області зубів та щелеп не мають відношення до проблем ротової порожнини і служать симптомами серцевих захворювань, запалення придаткових пазух носа або вушної інфекції.

Залежно від проблеми, біль буває гострим або тупим, ниючим або пульсуючим, постійним або з'являтися час від часу. Іноді зубний біль віддає в скроню або вухо, збільшується під впливом температурних або механічних подразників.

Причини зубного болю

Больові сигнали посилає нерв в зубі або яснах. Появу больових відчуттів не можна ігнорувати, оскільки патологічний процес буде розвиватися далі.

Основні причини, з яких виникає зубний біль:

  1. Карієс, при якому в порожнину зуба проникає інфекція. Найчастіше зуб болить при впливі на нього гарячої або холодної їжі.
  2. Пульпіт - запалення нерва в м'яких тканинах зуба (пульпи). Захворювання буває хронічним або гострим. Зубний біль при гострому пульпіті сильний, носить нападоподібний характер і збільшується в нічний час. Під впливом холоду посилюється і довго не зникає, навіть якщо прибрати подразник. При хронічному пульпіті больові відчуття слабкі, симптом гнійного пульпіту - реакція на гаряче.
  3. Періодонтит - запалення тканин між зубним коренем і альвеолою, його причиною може стати як карієс, так і механічна травма. Для захворювання характерні кілька стадій. Спочатку в осередку запалення відчувається ниючий зубний біль, потім він посилюється і пульсує. Симптомом періодонтиту служить те, що зуб болить при надкушуванні твердої їжі.
  4. Ускладнення після стоматологічних процедур: біль після видалення або пломбування, зубний біль під коронкою після протезування.
  5. Зміни в організмі жінки при вагітності: підвищення прогестерону та естрогену призводить до гінгівіту, недолік мінералів і вітамінів - до карієсу.

Зубний біль після видалення зуба

Зубная боль2.jpg

Після того як пацієнту вирвали зуб, місце, що «звільнилося», болить. Це нормальна реакція організму на хірургічне втручання. Такий біль найчастіше стихає під дією анальгетиків і проходить через 2-3 дні.

У деяких випадках (частіше у літніх людей) розвивається синдром «сухої лунки»: у виїмці, де був зуб, немає згустку крові, в яснах відчувається тупий, ниючий біль. Якщо в лунку потрапляє інфекція, то розвивається так званий луночковий неврит - в місці видалення з'являється гній і пульсуючий біль.

Чому болить зуб після пломбування?

Здавалося б, пломбування має запобігти зубному болю, але іноді відбувається навпаки.

Найбільш поширена ситуація, запломбований зуб болить при натисканні. Це відбувається, якщо пломба знаходиться поруч із зубним нервом і тисне напульпу. Якщо ж лікар пломбував канали зуба при пульпіті, біль викликають пошкоджені нервові закінчення. З часом, як правило, через пару місяців, такий біль проходить.

Іноді тупий зубний біль, що триває один-два тижні після пломбування - індивідуальна реакція пацієнта на антисептики або свердління бором. При гострому, довго не зникаючому зубному болі, що виник після встановлення пломби або коронки, рекомендується звернутися до лікаря.

Зубний біль у дитини

Біль у молочних зубах у дітей виникає з тих же причин, що й у дорослих: через карієс та його ускладнення - пульпіт. Деякі батьки, вважаючи, що молочні зуби все одно скоро випадуть, не стежать за тим, щоб дитина їх чистила. Насправді, емаль і дентин у дітей менш стійкі, ніж у дорослих, їх легко зруйнувати. В результаті в зубках виявляються дупла та тріщини, туди проникає інфекція і викликає запалення.

Основні причини зубного болю у дітей:

  • Зубная боль у ребенка Карієс;
  • Пульпіт;
  • Прорізування зубів у немовлят;
  • Попадання частинок їжі в міжзубні щілини.

Якщо у дитини болить зуб під час їжі, особливо після прийому кислого або солодкого, значить, у нього карієс. Якщо ж біль в зубах різка, малюк скаржиться на ньго по ночах, скоріш за все, це пульпіт. В обох випадках потрібно відвести дитину до лікаря.

Прорізування зубів також викликає у дітей неприємні відчуття: свербіж та біль в яснах, підвищення температури. Якщо температура вище 38, а ясна опухли і запалилися, то слід звернутися до лікаря.

У випадку, коли зуб болить через попадання шматочків їжі в міжзубний простір, достатньо ретельно прополоскати рот.

При виникненні гострого зубного болю постарайтеся якомога раніше звернутися до лікаря, інакше наслідки можуть бути плачевними. Список лікарів-стоматологів у вашому місті представлений на нашому порталі.

Лікування карієсу в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Люмі-Дент (Позняки) бізнес

293
47 відгуків

Deutsch Dent економ

130
74 відгуку

Люмі-Дент (Оболонь) бізнес

98
85 відгуків

СА-НАТА на Позняках

72
69 відгуків

Усі 32 бізнес

51
49 відгуків

Терапевтична стоматологія

50
57 відгуків

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
3.3
Оцінити
(3)

Статті по темі
Зуб мудрості Рост зуба мудрости может вызвать ноющую боль, гнойные воспаления и даже остеомиелит. Читайте, почему возникает боль и другие осложнения при росте зубов мудрости.
Гранульома зуба Гранулема – воспаление на вершке зубного корня. Бывает апикальная, межкорневая и гнойная зубная гранулема. Вызывает сильные боли повышение температуры до 40 градусов.
Чому болить зуб під коронкою Если болит зуб под коронкой, это указывает на наличие воспаления околозубных тканей. Боль под коронкой может сопровождаться отеком десны или образованием гнойного свища.
Карієс Поверхностный или глубокий кариес зубов может привести к тяжелой форме воспаления зуба или даже к его полной потере. На фото можно увидеть, как выглядит кариес.
Кіста зуба Киста зуба – это «пузырь» с жидкостью, образовавшийся на десне. Пониженный иммунитет, переохлаждение, инфекции, стрессы – основные причины развития кисты.
Флюс Зубной флюс (периостит) – это воспаление околозубных тканей и надкостницы, которое в 60% требует удаления зуба. Читайте о причинах флюса на десне и его первых симптомах.
Стоматит У взрослых стоматит при слабом иммунитете может быстро распространиться по всей ротовой полости, вызывая болезненные язвы на слизистой. Узнайте о всех симптомах стоматита.
Пришийковий карієс Пришеечный кариес разрушает эмаль у основания зубной коронки. Первые симптомы кариеса шейки зуба – чувствительность на температурное и механическое воздействие.
Лікування зубного болю народними засобами У яких випадках можливе зняти зубний біль у домашніх умовах? Народні засоби для лікування болю в зубах. Рецепти настоянок та корисні рекомендації.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.
Яндекс.Метрика