Кіста зуба

Кіста зуба

Кіста зуба – це серйозне стоматологічне захворювання, у вигляді капсульного новоутворення, всередині якого знаходяться бактерії і мертві клітини. Діагностувати кісту на ранній стадії дуже складно, більшість людей помічає її вже в самому розквіті, саме в цьому полягає складність хвороби. Якщо лікування новоутворення не провести вчасно, можлива поява серйозних ускладнень.

Кіста має вигляд бульбашки – вогнища запалення кісткової тканини, розміри якої становлять від декількох міліметрів до 4-5 сантиметрів. Коли кіста тільки сформувалася, діагностувати її можливо лише за допомогою рентгенівського фото. На знімку вона буде виглядати як темна овальна цятка.

Причини

Спровокувати щелепну кісту (кісту зуба) може інфекція, яка проникає через канали кореня в кісткову тканину щелепи. Зазвичай, причиною подібних утворень виступає непрофесійне лікування зубів з подальшими ускладненнями (наприклад, під неправильно поставленої коронкою або пломбою), будь-які травми в області щелепи, різні інфекційні стоматологічні та нестоматологічні захворювання (гайморит).

Класифікація

Кісту зуба класифікують за причинами її утворення:

Киста зуба.jpg
  • радикулярная (на корені зуба), виникає при хронічному періодонтит;
  • фолікулярна, розвивається після зараження зубного зачатка;
  • первинна (кератокіста), утворюється з зубної тканини, коли мають місце порушення в розвитку зуба;
  • парадентальна (або кіста зуба мудрості). Може з’явитися при прорізуванні зуба, яке нерідко проходить дуже складно, з наявністю запального процесу;
  • резидуальна виникає, якщо після видалення зуба залишився корінь;
  • прорізна, утворюється у дітей при прорізуванні постійних зубів.

Симптоми

Симптомами ранньої стадії кісти, яка формується зубом є загальне нездужання, головні болі, може з’явитися нежить або навіть хронічний гайморит. При несвоєчасному діагностуванні захворювання утворюється набряк ясен і щоки в ураженій області, так званий «флюс», що загрожує важкими наслідками у вигляді больових відчуттів і складнощами під час їжі і розмови.

  1. Терапевтичні методи лікування кіст дають приблизно 70% успіху. Хірургічні операції – більш ефективні, але такі складні маніпуляції повинен проводити тільки досвідчений кваліфікований стоматолог.

Видалення кіст і гранульом в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Люмі-Дент (Позняки) бізнес

293
47 відгуків

Люмі-Дент (Оболонь) бізнес

98
85 відгуків

Усі 32 бізнес

51
49 відгуків

Goodental

50
48 відгуків

Оксфорд Медікал (м. Лук'янівська) бізнес

28
21 відгук

Ортолайф преміум

28
28 відгуків

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
4.6
Оцінити
(385)

Гранульома зуба Гранулема – воспаление на вершке зубного корня. Бывает апикальная, межкорневая и гнойная зубная гранулема. Вызывает сильные боли повышение температуры до 40 градусов.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.
Яндекс.Метрика