Кіста зуба досить підступне стоматологічне захворювання у порівнянні з іншими. Вона досить непомітна протягом тривалого часу. Потім кіста починає швидко збільшуватися і руйнувати кісткову тканину. Останні стадії хвороби характеризуються загальною слабкістю, підвищенням температури, головним болем, запаленням лімфатичних вузлів.
Досить часто сформовується флюс, від якого дуже червоніють і розпухють ясна, виникає припухлість щоки. Для цього використовуються різні сучасні технології, у тому числі обробка ультразвуком. На останніх стадіях захворювання, часто необхідна операція по видаленню кісти зуба.
Досвідчений стоматолог розкриває, а потім проходить канал до основи кореня. Далі він обробляє і розширює його. При цьому використовуються новітні технології, у тому числі і ультразвук. Потім лікар-стоматолог заповнить канал ліками і встановить тимчасову пломбу.
Лікування кісти зуба проводять особливим ліками, що мають в своїй основі гідро-оксид кальцію. Ліки вводять в кореневий канал. У свою чергу ліки руйнують оболонки мікробів, які присутні в кісті зуба. Вони проникають в порожнину зубної кісти, знищуючи мікробів в каналі кореня і стимулючі ріст кісткової тканини.
За статистикою через місяць лікар робить рентгенівське фото, на якому може спостерігати нову кісткову тканину у тому місці, де проводилося лікування кісти.
Просвітити зубну кістку рентгеном – єдиний спосіб виявити кісту. З цього випливає, що виявити проблему здатний лише досвідчений лікар-стоматолог. У більшості випадків це відбувається випадково, при лікуванні карієсу, коли потрібна рентгенограма. Варто пам’ятати, що чим раніше знайдена кіста, тим легше її буде усунути. Тому регулярний профілактичний стоматологічний огляд необхідний кожній людині. Бажано, щоб він відбувався не рідше одного разу на рік.