Флюс

Флюс

Як часто ви відкладаєте візит до стоматолога в надії перетерпіти зубний біль? Мало хто підозрює, що в винагороду за таку «хоробрість» людина запросто може отримати флюс. Так в народі називають періостит – гнійне запалення окістя.

Це одне з найбільш неприємних стоматологічних захворювань. Дійсно, кому ж сподобається болюча гуля на яснах?

Симптоми флюсу

«Fluss» в перекладі з німецької означає «потік, течія». Це чудово характеризує патогенез запалення – скупчення інфекційної рідини в тканинах пародонту, виділення гною.

Флюс також супроводжується болючим зубним болем, який посилюється при легкому постукуванні коронки (наприклад, вилкою). Швидко розвивається запалення ясен, набряк слизової, з'являється гнилісний запах з рота.

Інфекційний процес починається біля верхівки зубного кореня, там поступово накопичується гній, який «пробиває» собі дорогу назовні. У кістковій тканині щелепи утворюється невеликий канал, однак рідина не проходить далі і зупиняється під окістям. В результаті такого процесу в навколозубних тканинах формується болюче ущільнення.

При тривалому перебігу захворювання виникає:

 • сильний пульсуючий біль, який може віддавати у вухо, горло чи скроню;
 • підвищена температура тіла (37-38 градусів);
 • припухлість на щоці;
 • запалення локальних (підщелепних) лімфовузлів;
 • розкриття гнійника і виділення гною назовні.

Яким буває флюс на щоці

 1. Гострий серозний флюс – запальний процес, що проходить всього за 1-2 дні. Однак інфекція може призвести до фіброзних наростів або ж відкладення солей кальцію в кістковій тканині.
 2. Гострий гнійний періостит – як правило, вражає моляри, а також ретиновані «вісімки». Зубний біль посилюється в міру накопичення гною, під впливом холоду дискомфортні відчуття знижуються.
 3. Дифузний гострий періостит – крім місцевих симптомів супроводжується загальною слабкістю, втратою апетиту. Дифузний флюс на нижній щелепі протікає складніше, ніж на верхній. При ураженні молярів набряк локалізується ближче до вилиць, якщо постраждали різці – розпухає губа або частину носа.
 4. Хронічний флюс – це рідкісна форма захворювання, яка частіше локалізується в нижньому окісті. Припухлість обличчя не спостерігається, однак ущільнюється сама кістка. Хронічний флюс може протікати 4-8 місяців з періодичними загостреннями.
 5. Флюс на молочному зубі – супроводжується такими ж симптомами, як при гострій формі у дорослих пацієнтів. Флюс на яснах у дітей може призвести до пошкодження зачатків постійних зубів.

Причина зубного флюсу

Гній – це завжди ознака того, що наш організм бореться з інфекцією. Але в чому причина зараження окістя? Як правило, це запущений карієс, пульпіт, кіста або запалення ясенної кишені.

>флюс2.jpgСам процес протікає досить повільно. Патогенна мікрофлора вражає емаль, розм'якшуються тверді тканини зуба. Потім інфекція потрапляє в пульпу, виникає сильний біль. З часом живі тканини зуба починають відмирати, а болісні відчуття стихають. Однак шкідлива мікрофлора й надалі поширюється на сусідні ділянки, проникаючи в навколозубні тканини й окістя.

Бомба уповільненої дії під назвою «періостит» може вибухнути від будь-якого несприятливого фактора: пониження імунітету, стрес, переохолодження, застуда.

Флюс після лікування зуба – теж можливе явище. Наприклад, якщо вчасно не прибрати тимчасову пломбу разом з миш'яком, ліки починають руйнувати пульпу, що сприяє періоститу. Ризик зараження також високий при складних ендодонтичних маніпуляціях і після видалення зуба. Але тут все залежить від майстерності стоматолога та дотримання норм антисептичної обробки.

Ще одна часта причина флюсу – механічні травми щелепи або перелом коронки. Навіть невеликі тріщини в кістці або дентині є ідеальною умовою для проникнення бактерій у більш глибокі тканини зубощелепної системи.

Чим небезпечний флюс зуба?

Флюс – пряма загроза не тільки для ротової порожнини, але й всього організму. Якщо вчасно не зупинити запалення, стан хворого погіршується, виникає абсцес (нагноєння, яке виходить за межі окістя). З часом абсцес переходить у більш серйозне ускладнення – флегмону, коли гній проникає в різні відділи обличчя і шиї. Таке захворювання несе небезпеку для життя, адже може спровокувати сепсис.

Головне правило при флюсі: ніякого самолікування! Терапія має проводитися тільки в умовах клініки. Гарячі компреси, прийом антибіотиків без призначення лікаря та інші помилки пацієнтів тільки погіршують ситуацію.

Лікування флюсу проводить стоматологічний хірург. Знайти такого фахівця в своєму районі можна завдяки нашому сайту. Виберіть лікаря зі списку або скористайтеся зручною системою пошуку.

 1. Регулярне відвідування стоматолога і ретельна чистка зубів – краща профілактика флюсу. Лікування захворювання включає складну поетапну операцію з розрізом ясен, яку повинен проводити стоматолог-хірург.
 2. Регулярні огляди у стоматолога (приблизно раз на півроку) дозволяють запобігти розвитку карієсу, пульпіту та інших захворювань. У більшості клінік Києва первинна консультація стоматолога проводиться безкоштовно.

Лікування періоститу (флюса) в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Люмі-Дент (Позняки) бізнес

293
47 відгуків

Люмі-Дент (Оболонь) бізнес

98
85 відгуків

Дюшато на Вигурівському б-рі економ

23
33 відгуку

Клініка естетичної стоматології бізнес

19
26 відгуків

Медістар

10
10 відгуків

Олета

9
9 відгуків

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(377)

Періостит Периостит – достаточно серьезное воспалительное заболевание челюсти. Статья поможет вам узнать основные моменты лечения и выяснить симптомы и причины данного заболевания.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.
Яндекс.Метрика