Неприємний запах з рота

Неприємний запах з рота

Халітоз (галитоз) – це неприємний запах з рота. Він може вказувати на проблеми місцевого характеру (хвороби зубів), а також на соматичні захворювання внутрішніх органів. Як правило, неприємний запах з ротової порожнини, що не усувається за допомогою гігієнічних засобів – це і є сигнал до того, що існує порушення.

Халітоз, що з’явився у дитини, найчастіше вказує на те, що в організмі присутні шкідливі мікроорганізми (глисти). Після проходження курсу лікування від даних паразитів, запах в 9 з 10 випадків пропадає.

Класифікація

Розрізняють справжній галитоз, псевдогалітоз і галітофобію. Справжній галитоз – це вищезгадане захворювання. Псевлогалітоз – це стан, коли здається, що присутній сторонній запах з ротової порожнини, але насправді його немає. А галітофофія – це нав’язлива впевненість у тому, що присутній неприємний запах з ротової порожнини. У цьому випадку допоможе тільки психоаналітик.

Причини

Причини появи галітоза можна поділити на дві групи: місцеві і загальні.

Місцеві:

 1. Стоматологічні проблеми: карієс, запалення ясен і проблеми зі слизовою оболонкою.
 2. Занедбаний гігієнічний стан слизової: незадовільний догляд за зубами, язиком або протезними конструкціями.
 3. Порушення роботи секреції (видільних функцій слинних залоз), що призводить до сухості, відсутності належного очищення і появи запаху з рота.

Загальні:

Халитоз или неприятный запах изо рта.jpg
 • харчування. Їжа, яку ви вживаєте, при взаємодії з організмом може призводити до появи різних мікроорганізмів, шкідливих в тому числі;
 • Голодування. Дефіцит корисної, збалансованої їжі може стимулювати появу халітозу через вичерпання корисних речовин в організмі.
 • куріння. Нікотин і продукти згорання тютюну мають неприємний запах і можуть пересушувати слизову оболонку;
 • гормональні перепади у жінок можуть викликати неприємний запах з рота через збільшення рівня гормонів в організмі, які впливають на виділення слини;
 • стреси і нервова напруга теж можуть бути причиною даного порушення;
 • Деякі ліки, які впливають на мікрофлору.
 • запалення гортані, носа і гайморових пазух;
 • проблеми з легенями (патології) – пневмонія, бронхіти, ускладнення після захворювань тощо;
 • гази, які можуть потрапляти з шлунково-кишкового тракту;
 • порушення обміну речовин.

Лікування

Лікування халітоза в домашніх умовах неможливе. Самотужки визначити причину появи захворювання нереально, крім випадку, коли галітоз з’являється, як один із симптомів патології, про який вам відомо.

Єдине, що ви можете діагностувати безпомилково – це неприємний запах з рота. Перш за все варто звернутися до стоматолога і тільки після цього, ви точно будете знати, що робити саме у вашій ситуації. Халітоз – детектор стану вашої ротової порожнини і всього організму в цілому.

Так як представлене захворювання може бути пов’язане, в принципі, з усім організмом, то лікування варто проводити у відповідного лікаря. Можливо, знадобиться повна діагностика організму.

Професійна чистка зубів в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Люмі-Дент (Позняки) бізнес

293
47 відгуків

Deutsch Dent економ

130
74 відгуку

Люмі-Дент (Оболонь) бізнес

98
85 відгуків

Усі 32 бізнес

51
49 відгуків

Терапевтична стоматологія

50
57 відгуків

Goodental

50
48 відгуків

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(1)

Статті по темі
Стоматит У взрослых стоматит при слабом иммунитете может быстро распространиться по всей ротовой полости, вызывая болезненные язвы на слизистой. Узнайте о всех симптомах стоматита.
Альвіоліт Альвеолит лунки возникает в 25% случаев после удаления зуба. Это воспалительное заболевание, которое вызывает сильные боли, отек десен и неприятный запах изо рта.
Гінгівіт Гингивиты – острое или хроническое воспаление десен, от которого страдает около 70% населения. Гингивит у детей и взрослых обычно развивается из-за плохой гигиены полости рта.
Як користуватися зубною ниткою Яке значення зубної нитки при чищенні зубів? Правила використання флоса для зубів. Ціна на нитки для зубів.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.
Яндекс.Метрика