Гінгівіт

Гінгівіт

У вас часто запалюються ясна? Турбує кровоточивість і біль під час чищення зубів? Очевидно, ви, як і інші 70% населення, зіткнулися з гінгівітом.

Це найпоширеніше захворювання в стоматології, яке особливо характерне для молодих людей до 35-ти років і дітей.

Основні симптоми гінгівіту

Гінгівіт – запальний процес, який розвивається досить повільно і тому на перших порах протікає без видимих ознак.

Але з часом людину починає турбувати:

  • набряк і почервоніння ясен;
  • біль під час прийому їжі та гігієнічних процедур;
  • періодична кровоточивість ясен;
  • неприємний запах з рота;
  • зміна контуру уражених ясен;
  • чутливість при жуванні.

Гінгівіт вважається легкою формою запального ураження ясен. Однак, якщо ігнорувати симптоми і не проводити лікування, виникає більш небезпечна стадія – пародонтит. Таке захворювання характеризується утворенням глибоких пародонтальних кишень, розхитуванням і навіть випадінням здорових зубів.

Гінгівіт: різні форми, один наслідок

Гострий гінгівіт

Супроводжується різкими болями в яснах і значним набряком слизової. Запалення зачіпає крайові ясна і міжзубні сосочки. Уражена тканина стає гладкою, блискучою, набуває яскраво-червоний відтінок.

Хронічний гінгівіт

Тривала течія хвороби провокує хронічну форму. Запалення не виражається помітними симптомами, чутливість і болючість м'яких тканин, як правило, відсутні. Однак хронічний гінгівіт нерідко призводить до розростання пародонту (гіперплазії). Це може закінчитися тим, що коронка повністю покриється ясенною тканиною.

Катаральний гінгівіт

Катаральный гингивитНайбільш поширена форма захворювання, яка зустрічається в 99% всіх випадків. Клінічний прояв такий же, як при хронічному запаленні. Рідкісні загострення дають про себе знати під час чистки зубів: ясна кровоточать, сверблять, набувають червоний або синій колір. У роті відчувається неприємний присмак.

Гіпертрофічний гінгівіт

Ясна набрякають і суттєво збільшуються в розмірі, стають більш пухкими. Виникає сильна болючість при пальпації, відбувається розростання ясенних сосочків. Гіпертрофічна форма супроводжується частими рецидивами після вдалого, здавалося б, лікування.

Виразковий (некротичний) гінгівіт

Важка стадія, яка призводить до патологічних змін (некротизації) тканин пародонту. На яснах з'являються дрібні ранки, слизова покривається білим або жовтим нальотом. Пацієнт скаржиться на головні болі, втрату апетиту, підвищення температури, загальне нездужання.

Атрофічний гінгівіт

Рідкісний вид захворювання, який розвивається унаслідок порушення трофіки тканин (живлення, кровопостачання). Ясна атрофуються і зменшуються в об'ємі. Процес, як правило, носить генералізований характер. Атрофічний гінгівіт – це початок пародонтиту, при якому оголюється шийка зуба.

Причини гінгівіту в дорослих

Основна причина захворювання – незадовільна гігієна ротової порожнини. В зубних проміжках і ясенних кишенях скупчуються м'які бактеріальні відкладення. Вони нашаровуються і з часом переходять на зубний камінь (тверда зубна бляшка). Виникає активна колонізація мікробів, які харчуються нальотом і виділяють продукти життєдіяльності (токсини).

Гингивит3.jpg Все це призводить до швидкого ураження ясенних тканин, знижується еластичність епітелія, пошкоджуються дрібні кровоносні судини і нервові закінчення. Через це – біль і кровоточивість.

Звичайно, зубний наліт в тій чи іншій мірі є у кожної людини. Але не всі страждають від гінгівіту. Запальний процес активізується тільки під час впливу несприятливих факторів.

Екзогенні (зовнішні) чинники:

  • травми слизової, опіки;
  • вплив агресивних речовин (харчових кислот, лікарських препаратів);
  • пломби з гострими краями, які травмують пародонт;
  • неправильний прикус;
  • куріння.

Ендогенні (внутрішні) чинники:

  • знижений імунітет;
  • сильні стреси;
  • авітаміноз;
  • системні захворювання організму (цукровий діабет, виразкова хвороба шлунка);
  • алергічні прояви.

Гінгівіт часто зустрічається у вагітних і підлітків. Причини тут спільні – дисбаланс гормонального фону і перебудова метаболізму. В нормі, запалення носить тимчасовий характер і проходить після відновлення фізіологічних процесів.

Профілактика гінгівіту

Немає кращої профілактики гінгівіту, ніж якісний догляд за зубами і яснами. Вибирайте м'які зубні щітки, які не травмують ясна, очищайте міжзубні проміжки за допомогою флоса (зубної нитки). Використовуйте спеціальні антисептичні ополіскувачі з натуральними інгредієнтами.

На жаль, щоденне чищення ще не гарантує 100%-го захисту. Тому стоматологи рекомендують раз на півроку проходити професійне очищення емалі методом ультразвукової чи абразивної обробки.

За допомогою нашого сайту ви зможете швидко знайти стоматологічного гігієніста для проведення профілактичних заходів.

  1. Катаральний, виразковий, атрофічний гінгівіт можна усунути за допомогою прийому антибіотиків тетрациклінового ряду, протизапальних ополіскувачів, а також механічною обробкою уражених тканин.

Лікування гінгівіту в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Клініка естетичної стоматології бізнес

42
4 відгуку

Оксфорд Медікал (м. Лук'янівська) бізнес

28
21 відгук

Ортолайф преміум

28
28 відгуків

DD clinic (м. Вокзальна) преміум

24
54 відгуку

Донаре Віта бізнес

17
15 відгуків

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(724)

Гінгівіт у дитини Гінгівіт у дітей виникає через погану гігієну порожнини рота, незбалансоване харчування та знижений імунітет. Дитячий гінгівіт викликає кровотечу і набряк ясен.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.