Флюс на яснах – лікування і профілактика

Флюс на яснах – лікування і профілактика

Флюс – це завжди запальний процес, який супроводжується появою гною в тканинах, що оточують зуб. Головними причинами появи недуги є запущена форма карієсу, кіста під зубом, запалення кишень і травми, отримані механічним шляхом. Під час утворення припухлості відбувається процес розм'якшення тканин ясен.

З часом хвороба добирається до нервів зуба, після чого ці клітини відмирають. Але запальні процеси тривають, утворюючи набряк на яснах і щоці. Якщо з'являється постійний ниючий біль з характерними набряками, то це, швидше за все, флюс.

Як відрізнити свищ і флюс

Все досить просто. Свищем називають процес, коли гній вирвався назовні. Флюс – це гнійні утворення на яснах без поверхневих проявів.

Як лікувати флюс і скільки це коштує

Лікування цього виду захворювання відбувається тільки в стоматологічних клініках у професіонала! Орієнтовна ціна процедури – 150 гривень.

Якщо флюс виявити на ранній стадії, то лікування проходить за допомогою протизапальних засобів, антибіотиків і знеболюючих. Варто враховувати, що медикаментозне лікування підбирається індивідуально для кожного клінічного випадку, а самолікування може призвести до плачевних наслідків.

Флюс на десне3.jpg

Лікування гнійного флюсу проводиться виключно у клініках, з попереднім знеболенням. Для видалення гнійних відкладень на яснах роблять надріз і встановлюють дренаж, щоб повністю очистити порожнину, що утворилася. У ці кілька днів може посилюватися біль і підніматися температура тіла, саме тому стоматолог призначає препарати, які мінімізують неприємні відчуття в реабілітаційний період. Через 3-4 дні набряк і біль повинні пройти, а рана – зажити.

Набряк іноді може перерости в абсцес, якщо гній продовжить накопичуватися в м'яких тканинах. Друга форма ускладнень – флегмона, тобто гній, який накопичився на яснах почне розходитися по шиї і спускатися до внутрішніх органів. Розлите гнійне запалення дуже небезпечно для життя і вимагає негайного лікування.

Чого під час лікування робити не можна

Під час лікування флюсу категорично заборонено:

  1. Прикладати до місця болю зігріваючі компреси, вони можуть стимулювати рух гною.
  2. Робити будь-які пов'язки.
  3. Приймати медикаменти, не порадившись з лікарем.
  4. Пити знеболюючі препарати перед прийомом у стоматолог , під час процедури він сам все знеболить. У разі передозування ціми засобами може проявитися анафілактичний шок.

Лікування народними засобами в домашніх умовах

Флюс на десне2.JPG

За допомогою народної медицини ви не вилікуєте флюс. Максимум, що ви можете зробити – це зменшити больові відчуття.

Найпоширеніший варіант зменшення болю – холод. Прикладайте холодні компреси в області набряку і біль злегка вщухне. Для полоскання рота, ви можете використовувати відвар з шавлії і зеленого чаю. При цьому полоскати не менш 1 разу на 2 години. Запарені березові бруньки теж підходять для полоскання рота в такій ситуації.

Антисептичним засобом для полоскання може стати хлорофілліпт. На склянку води кімнатної температури додайте 1 столову ложку препарату і полощіть якомога частіше.

Якщо сильний біль триває, то використовуйте харчову соду. У вату або бинт покладіть соду так, щоб можна було її закрити. Згорток покладіть між щокою і яснами на 2-3 години.

Профілактика

Щоб запобігти появі хвороби, ретельно стежте за порожниною рота і регулярно відвідуйте стоматолога. У цьому немає нічого надприродного. Таке захворювання не може сформуватися «на рівному місці», воно – наслідок запущених зубів.

Детально дізнатися, як вилікувати зуб з флюсом на яснах, ви зможете вже після детального обстеження у стоматолога.

  1. У кожної третьої людини періодично кровоточать ясна. Причини кровоточивості ясен найрізноманітніші – від поганої гігієни ротової порожнини до хронічного пародонтозу і навіть лейкозу.
  2. Періостит – досить серйозне запальне захворювання щелепи. Стаття допоможе вам дізнатися основні моменти лікування і з’ясувати симптоми і причини даного захворювання.
  3. Альвеоліт лунки виникає у 25% випадків після видалення зуба. Це запальне захворювання, яке викликає сильні болі, набряк ясен і неприємний запах з рота.
  4. Зубний флюс (періостит) – це запалення навколозубних тканин і окістя, яке в 60% вимагає видалення зуба. Читайте про причини флюсу на яснах і його перші симптоми.

Лікування періоститу (флюса) в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Клініка естетичної стоматології бізнес

42
4 відгуку

Медістар

11
11 відгуків

Олета

9
9 відгуків

Мнемозіна преміум

7
8 відгуків

Mens Sana бізнес

3
3 відгуку

S.I.Y.Dental бізнес

3
4 відгуку

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(757)

Лікування гінгівіту Гінгівіт небезпечніший, ніж ви можете собі уявити. До чого може призвести звичайне запалення ясен? Методики лікування гінгівіту в клініках Києва.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.