Щоб усунути страшний біль при пульпіті, доводиться видаляти нерв, який відповідає за живленння зуба. Однак якщо звернутися до стоматолога негайно, достатньо буде стандартного пломбування під анестезією.
Лікування пульпіту включає кілька етапів:
Тобто, потрібно як мінімум 2 візити до стоматолога, кожен з них триває близько 20 хвилин і проводиться під місцевою анестезією.
Доцільний на ранній стадії пульпіту, коли біль триває не більше 2-х днів. Залежно від даних рентгенівської діагностики, терапія може проводитися за один прийом і без видалення нерва. Лікар накладає антибактеріальну пасту та пасту, що містить кальцій, проводить санацію зубної порожнини фізіотерапією, наприклад, ультразвуком.
Методика також показана при травматичному пульпіті, коли була випадково розрізана пульпарна камера.
Використовується при запущеній формі запалення і включає депульпування, тобто видалення всієї пульпи або її частини. У найскладніших випадках ліквідується один уражений корінь, при цьому здорові частини зуба залишаються. Проводиться 2-ма способами:
Оброблення лазерним випромінюванням дає потужний антисептичний, антибактеріальний ефект, знижує больовий синдром.
Активізується регенерація пульпи, її обмінні процеси. Метод найбільш ефективний при першій стадії осередкового пульпіту, коли ще можливо реанімувати зуб.
Техніка лікування пульпіту також залежить від клінічної картини, тобто форми захворювання.
Біль після лікування пульпіту - типова реакція, це так званий постпломбувальний біль, який виникає через ураження глибоких навколозубних тканин. У нормі він повинен стихнути через день-два.
Помилки лікаря під час лікування призводять до більш сумних наслідків, коли запальний процес наростає і викликає інфікування періодонта. Це виникає при перфорації (пошкодженні) стінок кореневих каналів, неправильному накладенні мишакової пасти або недостатній антисептичнії обробці.
Також бувають випадки, коли під час механічного чищення частина інструменту відламується і залишається в каналі.
Ускладнення проявляються у вигляді розпухання ясен, сильного ниючого болю, болісності при пальпації (постукуванні) зуба.
При подібних симптомах слід якомога раніше звернутися до лікаря.
Вибирайте тільки перевірених стоматологів, які спеціалізуються на ендодонтичної терапії. Таких лікарів ви знайдете на нашому порталі.