Лікування пульпіту

Лікування пульпіту

Щоб усунути страшний біль при пульпіті, доводиться видаляти нерв, який відповідає за живленння зуба. Однак якщо звернутися до стоматолога негайно, достатньо буде стандартного пломбування під анестезією.

Етапи лікування пульпіту

Лікування пульпіту включає кілька етапів:

  • сошліфовування каріозних тканин бормашиною;
  • розширення кореневих каналів, витягання запаленої пульпи;
  • механічне чищення каналів, обробка антисептиком, накладення ліків та тимчасової пломби на строк від 1 до 7 днів;
  • видалення лікарської прокладки, пломбування кореневих каналів, відновлення коронкової частини зуба;
  • рентгенологічний контроль.

Тобто, потрібно як мінімум 2 візити до стоматолога, кожен з них триває близько 20 хвилин і проводиться під місцевою анестезією.

Методи лікування пульпіту

Консервативний (біологічний) метод

Доцільний на ранній стадії пульпіту, коли біль триває не більше 2-х днів. Залежно від даних рентгенівської діагностики, терапія може проводитися за один прийом і без видалення нерва. Лікар накладає антибактеріальну пасту та пасту, що містить кальцій, проводить санацію зубної порожнини фізіотерапією, наприклад, ультразвуком.

Методика також показана при травматичному пульпіті, коли була випадково розрізана пульпарна камера.

Хірургічний метод

Методы лечения пульпита.jpg

Використовується при запущеній формі запалення і включає депульпування, тобто видалення всієї пульпи або її частини. У найскладніших випадках ліквідується один уражений корінь, при цьому здорові частини зуба залишаються. Проводиться 2-ма способами:

  • девітальний - застосування девітального препарату, наприклад, мишаку для некротізаціі зубного нерва, використовується рідко;
  • вітальний - більш поширений метод, нерв не умертвляють, а видаляють механічним шляхом під місцевою анестезією.

Лікування лазером

Оброблення лазерним випромінюванням дає потужний антисептичний, антибактеріальний ефект, знижує больовий синдром.

Активізується регенерація пульпи, її обмінні процеси. Метод найбільш ефективний при першій стадії осередкового пульпіту, коли ще можливо реанімувати зуб.

Як лікують різні види пульпіту?

Техніка лікування пульпіту також залежить від клінічної картини, тобто форми захворювання.

  1. Лікування гострого пульпіту, який супроводжується наростаючим спонтанним білем, проводиться медикаментозним способом. Для цього використовується нагріта гутаперча, що герметично заповнює всі мікроканали.
  2. Хронічний фіброзний пульпіт призводить до порушення кровопостачання пульпи, яка поступово переходить у щільний згусток. В даному випадку прийнятне тільки хірургічне лікування з повною ампутацією нерва.
  3. Серозний пульпіт осередкового або дифузного типу лікують антибіотиками в 2 або 3 відвідування. Така форма нерідко викликає іррадіюючий біль, який віддає в скроню або вухо.
  4. Лікування гнійного і гангренозного пульпіту найбільш складне, тут потрібно обережно вивести гнійний ексудат через зонд. Некротизовану пульпу видаляють повністю.
  5. Протокол лікування пульпіту постійних зубів у дітей такий же, як у дорослих. При терапії тимчасових зубів не проводиться механічне оброблення каналів, щоб не пошкодити зачатки постійного зубного ряду.

Ускладнення при лікуванні пульпіту

Осложнения при лечении пульпита.jpg

Біль після лікування пульпіту - типова реакція, це так званий постпломбувальний біль, який виникає через ураження глибоких навколозубних тканин. У нормі він повинен стихнути через день-два.

Помилки лікаря під час лікування призводять до більш сумних наслідків, коли запальний процес наростає і викликає інфікування періодонта. Це виникає при перфорації (пошкодженні) стінок кореневих каналів, неправильному накладенні мишакової пасти або недостатній антисептичнії обробці.

Також бувають випадки, коли під час механічного чищення частина інструменту відламується і залишається в каналі.

Ускладнення проявляються у вигляді розпухання ясен, сильного ниючого болю, болісності при пальпації (постукуванні) зуба.

При подібних симптомах слід якомога раніше звернутися до лікаря.

Вибирайте тільки перевірених стоматологів, які спеціалізуються на ендодонтичної терапії. Таких лікарів ви знайдете на нашому порталі.

  1. Пульпіт у стоматології – це гостре або хронічне запалення пульпи (зубного нерва), яке розвивається при запущеному карієсі молочних або постійних зубів. За статистикою, кожна 5-та людина стикається з пульпітом зуба.
  2. Пульпіт у дітей - це наслідок запущеного карієсу. У 60% випадків дитячий пульпіт проходить безсимптомно, але іноді викликає болісний зубний біль і навіть підвищення температури тіла.

Лікування пульпіту в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Терапевтична стоматологія економ

52
8 відгуків

Клініка естетичної стоматології бізнес

42
4 відгуку

Лікар Борода преміум

17
16 відгуків

Євродентал бізнес

15
23 відгуку

Німецька стоматологія преміум

14
10 відгуків

Стоматологічна клініка АССА (м. Позняки) бізнес

13
14 відгуків

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(729)
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.