Пульпіт

Пульпіт

Мимовільні ниючі болі, які не залежать від зовнішніх подразників, – явна ознака пульпіту. Це запалення пульпи (судинно-нервового пучка), або, простіше кажучи, зубного нерва.

Хвороба виникає внаслідок запущеного карієсу. Близько 15% населення стикаються з таким ускладненням.

Як проявляються симптоми пульпіту?

Гострий пульпіт

Супроводжується сильним безперервним або уривчастим болем. Він, як правило, має пульсуючий характер і наростає у нічний час. Больовий синдром може охоплювати відразу декілька зубів, що ускладнює діагностику. Приступи завжди починаються і закінчуються раптово – без будь-яких причин. Недуга може викликати потемніння емалі, кровоточивість і набряк м'яких тканин.

Хронічний пульпіт

Якщо не лікувати гостру форму, приблизно через 2 тижні вона переходить у хронічну. Мимовільні болі відсутні, але з'являється реакція на температурні і механічні подразники. Зуб починає боліти навіть від холодного вітру, або коли людина переходить з холодного приміщення у тепле. Зубна порожнина може бути відкритою (каріозне «дупло») або ж закритою.

Класифікація

Вогнищевий пульпіт

Це перша стадія запалення. Больові напади тривають по 10-20 хвилин і повторюються кожні 2-3 години. Інфекція вражає тільки верхню частину зуба (оклюзійну поверхню).

Дифузний пульпіт

Диффузный пульпитЧерез 1-2 дні переходить у дифузний. Це наступна стадія хвороби, при якій запалення зачіпає всю коронку і переходить у кореневі канали. Спонтанні болі стають більш частими і тривалими, набувають іррадіюючий характер. Больовий приступ віддає у щелепу, скроню або вухо.

Гнійний пульпіт

У порожнині зуба виникає гнійне вогнище (абсцес). Болі практично не припиняються. Неприємні відчуття посилюються від гарячої їжі і слабшають від холодної. У пацієнта може підвищуватися температура тіла. Часто спостерігається набряк слизової порожнини рота і рухливість хворого зуба.

Хронічний фіброзний пульпіт

Хронический фиброзный пульпитОдна з найпоширеніших форм. Утворюється у глибокій каріозній порожнині, може протікати без яскраво вираженого запального процесу. Больова реакція слабка. На рентгенівському знімку помітне розширення періодонтальної щілини.

Хронічний гангренозний пульпіт

Це запущений стан, при якому розвивається гнилісне запалення. Розпад пульпи викликає специфічний запах з рота. Ниючий зубний біль з'являється тільки при впливі тепла. Приблизно у 20% випадків супроводжується запаленням періодонту (навколозубних тканин).

Пульпіт у дітей

Ураження молочних зубів зустрічається набагато частіше. Перші зуби малюка мають тонкий дентин і широку пульпу, що підвищує ризик зараження. Приблизно у 60% випадків дитячий пульпіт протікає абсолютно безсимптомно. В цьому криється велика небезпека, адже якщо не загасити інфекцію, вона може дістатися до зачатків постійних зубів.

Причини пульпітів

Основна причина хвороби – невилікуваний карієс. Внаслідок поступового руйнування дентину між пульпарною камерою і каріозною порожниною залишається дуже тонкий прошарок. Шкідливі мікроби і продукти їх життєдіяльності (токсини) легко потрапляють у волокнисту тканину пульпи і провокують запалення.

Пульпит3.jpg

Також бувають рідкісні випадки, коли зараження починається через апікальний отвір кореневих каналів (ретроградний тип).

Запаленню сприяють:

  • удари і травми зуба, у результаті яких утворюється скол коронки;
  • помилки лікаря під час операцій на пародонті, пломбування або обточування зубів;
  • вплив агресивних хімічних речовин і високих температур.

Небезпека ускладнень пульпіту

Хронічне запалення пульпи стає причиною нової хвороби – гострого періодонтиту (руйнування зв'язкового апарату зубів). Періодонтит у свою чергу небезпечний зараженням кісткової тканини щелепи (періостит) і запаленням м'яких тканин обличчя (абсцеси, флегмони).

Невилікувана пульпа – це низка неприємностей, що може закінчитися втратою зуба або значно гіршими наслідками – генералізованим запаленням. Однак такий результат вам не загрожує, якщо ви дбаєте про себе і вчасно відвідуєте дантиста.

Профілактика пульпіту

Профілактика захворювання включає всього 2 основних правила: ретельний догляд за ротовою порожниною і своєчасне лікування карієсу. Якщо змога, уникайте занадто твердої їжі, щоб не травмувати коронку.

В якості першої допомоги при нестерпному зубному болі можна прийняти таблетку анальгіну. Полоскання відварами не допоможуть, нагрівати хворе місце також не рекомендується. Найкращий варіант – це якомога раніше звернутися до стоматолога. Список перевірених лікарів ви знайдете на нашому сайті!

  1. Полягає у видаленні запалених нервів з подальшим пломбуванням каналів. Є ризик, що при пульпіті не вдасться зберегти зуб.

Лікування пульпіту в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Люмі-Дент (Позняки) економ

441
43 відгуку

Люмі-Дент (Оболонь) економ

236
41 відгук

Люмі-Дент (Соломенка) економ

89
65 відгуків

Терапевтична стоматологія економ

52
8 відгуків

Клініка естетичної стоматології бізнес

42
4 відгуку

Лікар Борода преміум

17
16 відгуків

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(718)

Пульпіт у дітей Пульпіт у дітей - це наслідок запущеного карієсу. У 60% випадків дитячий пульпіт проходить безсимптомно, але іноді викликає болісний зубний біль і навіть підвищення температури тіла.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.