Пародонтит – це запалення тканин навколо зуба, яке може закінчитися втратою абсолютно здорових зубів. На початкових стадіях пародонтит проявляється кровоточивістю і набряклістю ясен. Виникає дискомфорт під час пережовування їжі. При загостренні захворювання, ясна стають яскраво-червоного запального кольору, оголюються шийки зубів, що візуально дуже помітно і з'являється гнійний запах з рота. Незабаром, гній проявляється з ясенних кишень.
Лікування може бути терапевтичне або хірургічне, залежно від стадії захворювання. У початковій стадії видаляється зубний камінь і призначаються протизапальні препарати.
При хірургічному лікуванні стоматолог очищає ясенні кишені. Якщо пошкоджені тканини глибокі, то проводиться клаптева операція - знімається верхній шар ясна, для чищення кишень, потім вона зашивається.
Якщо зуби дуже рухливі, то виконується процедура шинування – фіксації потрібних зубів. Шини бувають знімні і незнімні. Вид шин визначає стоматолог, виходячи з стоматологічної ситуації.
Також, в стоматологічній практиці використовується прилад під назвою «Вектор». Він поєднує в собі дуже багато процедур:
Лікування пародонтиту в домашніх умовах проводиться тільки під наглядом лікаря і тільки за його рекомендаціями.
Для лікування можна використовувати листя щавлю і траву калгану, кору дуба і квітки липи, траву аїру, очанки, хвою і ялівець. Кожну із запропонованого виду трав потрібно буде заварювати і полоскати відваром ротову порожнину.
Також, допоможе масаж ясен обліпиховою або смерековим маслом - за допомогою ватного тампона, круговими рухами масажуйте запалені ясна.
Можна полоскати рот хлорофіліптом, який є відмінним антисептиком. А сік свіжої рослини деревію використовують для натирання ясен, сприяє їх зміцненню.
Візьміть до уваги, що як такого лікування в домашніх умовах у вас не вийде. Дані процедури допоможуть прибрати симптоми пародонтиту, але не позбавлять вас повністю від нього. Краще всього використовувати комплексне лікування: стоматологічне і домашнє.
Для профілактики варто включити в свій щоденний раціон вітаміни і тверду їжу. А також регулярно проходити огляд ротової порожнини у стоматолога. Можете використовувати для щоденного полоскання рота настій ромашки. Попередити хворобу набагато простіше, ніж лікувати її.