Стоматологи сперечаються: Який штифт краще? Адже зараз існують нові технології та матеріали, а що краще, звичайно розбереться тільки лікар.
У стоматології розрізняють такі види штифтових конструкцій:
Анкерні штифти виготовляють з нержавіючої сталі, сплавів металу і латуні. За способом фіксації розрізняють активні і пасивні анкерні системи. Активні кріпляться за допомогою цементу і при цьому вкручуються в нього, так як мають різьблення Пасивні системи фіксуються виключно на цемент, вони не оснащені різьбленням.
Скловолоконні стрижні виготовляють із скляних волокон, які розташовані горизонтально основній осі, це дозволяє рівномірно розподілити навантаження на зубні тканини після його встановлення.
Вуглеводоволокнисті штифти – найміцніші неметалеві конструкції. Незважаючи на це, вони досить еластичні, що дає можливість стоматологу здійснювати складні процедури, такі як зміцнення каналів.
Парапульпарні стрижні складаються зі сплавів металу. Використовуються вони в обмежених випадках, наприклад, для додаткової ретенції пломбувального матеріалу.
Куксові вкладки являють собою мікропротез, який використовується для відновлення об'єму коронки зруйнованого зуба, щоб була можливість встановити штучний «ковпак». Під час процедури стоматолог робить канал, який забиратиме на себе частину жувального тиску.
Вартість анкерного штифта приблизно 150 гривень, парапульпарного – 100 гривень, скловолоконного – 150-200 гривень. Але справа в тому, що якщо потрібна встановлення стрижня, то стоматологу треба буде проводити додаткові маніпуляції, такі як протезування, установка коронки або створення нового каналу.
Якщо болить зуб зі штифтом протягом тривалого часу, це свідчить про некоректну роботу майстра або появу запального процесу. У такому випадку варто негайно звернутися до стоматолога.