Ще недавно періодонтит вважався показанням для видалення зуба. Зараз же досить застосувати антибіотики, що знищують бактерії в осередку запалення. У деяких випадках лікарям доводиться видаляти запалену частину кореня, при цьому коронка залишається неушкодженою.
Апікальний (верхівковий) періодонтит - важке запальне захворювання, яке частіше зустрічається в хронічній формі. Тому вилікувати зуб за одне відвідування не вийде, знадобиться 2-3 візити.
Запалення, як правило, розвивається після невдалої процедури пломбування кореневих каналів. А буває так, що в каналі залишився уламок ендодонтичного інструменту. В даному випадку потрібно переліковувати зуб.
Протокол лікування гострого та хронічного періодонтиту включає механічну чистку кореневих проходів, їх медикаментозну обробку та пломбування.
Перше відвідування:
Друге відвідування:
Третє відвідування:
Для лікування гранулюючого (гранулематозного) періодонтиту потрібно неменше 4-х візитів до лікаря. Така форма захворювання зустрічається досить часто, і для її ліквідації достатньо консервативних технік.
Основне завдання - усунути осередок інфекції в періапікальній зоні (біля верхівки кореня), знищити бактерії в пульпарній камері та кореневому каналі, і герметично запломбувати коронку.
Оперативне втручання призначається тільки в крайньому випадку, в основному, коли зуб сильно зруйнований карієсом і вже не піддається відновленню.
Але в більшості випадків терапевтичні методи комбінуються з хірургічними. Стоматологи використовують популярні зубозберігаючі операції – резекція верхівки кореня, реплантація зуба, гемісекція та ін.
Наприклад, для лікування гнійного періодонтиту потрібно спочатку вивести ексудат через зонд і потім видалити ділянку інфікованого кореня.
Хірургічне втручання доцільне за наявності кісти або гранульоми в кістці щелепи, що нерідко буває при запущеному періодонтиті.
Помилки лікаря при лікуванні періодонтиту можуть привести до таких неприємних наслідків, як набряк, болючість, почервоніння ясен і навіть підвищення температури.
Такі симптоми говорять про те, що стоматолог не усунув інфекцію до кінця і мікроби, що залишилися, спровокували рецидив. Це могло виникнути внаслідок:
Відразу після лікування можливі постпломбувальні ниючі болі, це нормальна реакція, яка пройде через 2-3 дні. Якщо ж дискомфорт ще більше посилюється, слід якомога раніше показатися лікарю.
Лікування періодонтиту у дорослих і дітей проводить стоматолог-ендодонтист. Але в складних випадках він може направити вас до стоматологічного хірурга. На нашому сайті ви можете подивитися список таких фахівців і вибрати кращого з них.