Лікування пародонтиту ясен

Лікування пародонтиту ясен

Пародонтит – це запалення тканин навколо зуба, яке може закінчитися втратою абсолютно здорових зубів. На початкових стадіях пародонтит проявляється кровоточивістю і набряклістю ясен. Виникає дискомфорт під час пережовування їжі. При загостренні захворювання, ясна стають яскраво-червоного запального кольору, оголюються шийки зубів, що візуально дуже помітно і з'являється гнійний запах з рота. Незабаром, гній проявляється з ясенних кишень.

Яке лікування є ефективним?

Лікування може бути терапевтичне або хірургічне, залежно від стадії захворювання. У початковій стадії видаляється зубний камінь і призначаються протизапальні препарати.

При хірургічному лікуванні стоматолог очищає ясенні кишені. Якщо пошкоджені тканини глибокі, то проводиться клаптева операція - знімається верхній шар ясна, для чищення кишень, потім вона зашивається.

Якщо зуби дуже рухливі, то виконується процедура шинування – фіксації потрібних зубів. Шини бувають знімні і незнімні. Вид шин визначає стоматолог, виходячи з стоматологічної ситуації.

Також, в стоматологічній практиці використовується прилад під назвою «Вектор». Він поєднує в собі дуже багато процедур:

  1. Видалення каменя і нальоту з кишень.
  2. Полірування поверхні зуба.
  3. Заповнення тріщин.
  4. Створення умов для оновлення кріплення між зубом і яснами.

Лікування пародонтиту в домашніх умовах

Лікування пародонтиту в домашніх умовах проводиться тільки під наглядом лікаря і тільки за його рекомендаціями.

Для лікування можна використовувати листя щавлю і траву калгану, кору дуба і квітки липи, траву аїру, очанки, хвою і ялівець. Кожну із запропонованого виду трав потрібно буде заварювати і полоскати відваром ротову порожнину.

Також, допоможе масаж ясен обліпиховою або смерековим маслом - за допомогою ватного тампона, круговими рухами масажуйте запалені ясна.

Можна полоскати рот хлорофіліптом, який є відмінним антисептиком. А сік свіжої рослини деревію використовують для натирання ясен, сприяє їх зміцненню.

Візьміть до уваги, що як такого лікування в домашніх умовах у вас не вийде. Дані процедури допоможуть прибрати симптоми пародонтиту, але не позбавлять вас повністю від нього. Краще всього використовувати комплексне лікування: стоматологічне і домашнє.

Профілактика пародонтиту

Для профілактики варто включити в свій щоденний раціон вітаміни і тверду їжу. А також регулярно проходити огляд ротової порожнини у стоматолога. Можете використовувати для щоденного полоскання рота настій ромашки. Попередити хворобу набагато простіше, ніж лікувати її.

  1. У кожної третьої людини періодично кровоточать ясна. Причини кровоточивості ясен найрізноманітніші – від поганої гігієни ротової порожнини до хронічного пародонтозу і навіть лейкозу.
  2. Пародонтоз – ураження тканин пародонта, часто зустрічається у пацієнтів до 20 років. Серед основних симптомів пародонтозу – кровоточивість ясен, свербіж, підвищена чутливість зубів.
  3. Пародонтит – запалення ясенних кишень, внаслідок чого зуб може повністю втратити зв'язок з альвеолами і випасти. Читайте про причини виникнення і симптоми пародонтиту.

Лікування пародонтиту в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Люмі-Дент (Позняки) економ

441
48 відгуків

Люмі-Дент (Оболонь) економ

236
41 відгук

Deutsch Dent економ

130
74 відгуку

Люмі-Дент (Соломенка) економ

89
65 відгуків

Goodental

67
62 відгуку

Клініка естетичної стоматології бізнес

42
4 відгуку

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(716)

Лікування пародонтозу Ефективне лікування пародонтозу вимагає звернення в спеціалізовану клініку. Як лікувати пародонтоз – оптимальний метод порадить ваш лікар.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.