Періодонтит у дітей

Періодонтит у дітей

Причина частих періодонтитів у дітей – невилікувані вчасно зуби та недостатній догляд за ротовою порожниною. В результаті розвивається запущений карієс, який і дає «зелене світло» запаленню періодонту.

Причини періодонтиту молочних зубів

Періодонт – частина пародонту (комплекс м'яких навколозубних тканин). Це, по суті, тонкий прошарок між альвеолярним ложем (лункою) і цементом зубних коренів. Коли в цю сполучну тканину проникають бактерії, розвивається гострий запальний процес.

Це найпоширеніше ускладнення карієсу у дітей. Приблизно в кожному другому випадку каріозне пошкодження коронки закінчується запальним процесом. Інфекція з порожнини зуба потрапляє в пульпарну камеру, а потім – у сам періодонт через апікальні отвори.

Ризик запалення підвищується під час застуди, вірусних захворювань і після механічних пошкоджень зуба. Малюк може травмувати коронку при невдалих падіннях, наприклад, коли вчиться ходити, або у старшому віці – під час спортивних ігор.

Дитячий періодонтит часто має специфічні особливості, не характерні для аналогічного захворювання у дорослих. Наприклад, запалення може виникнути з причини зміни молочних зубів на постійні. У цей період змінюється товщина і структура навколозубних тканин, які до того ж стають незахищеними від зовнішніх подразників. Все це сприяє запаленню.

Гострий періодонтит у дітей: симптоми

Недуга має кілька типів. За локалізацією запального вогнища зрізняють верхівковий і маргінальний (крайовий) періодонтит. Захворювання може протікати в гострій або хронічній формі.

Гостре запалення супроводжується яскраво вираженою клінічною картиною:

  • різкий зубний біль, що посилюється при перкусії;
  • набряк м'яких тканин обличчя;
  • підвищена температура тіла (37-38 градусів);
  • запалення підщелепних лімфатичних вузлів;
  • слабкість, сонливість, втрата апетиту.

Хвороба, як правило, вражає тканини навколо молочних молярів або ж біля першого постійного моляра (в момент прорізування). Запалення рідко зачіпає різці, в основному, це відбувається на тлі пляшкового карієсу.

Хронічний дитячий періодонтит

Відмова дитини від лікування і халатність батьків призводять до того, що через тиждень гостра форма переходить у хронічну. При цьому малюка починають тривожити болісні відчуття при натисканні на зуб (під час прийому їжі). Також спостерігається рухливість коронки, зміна кольору емалі. Може виникати свищевий хід, через який виділяється гній. Температура тіла залишається стабільною або підвищується незначно.

Хронічна течія періодонтиту в дітей у 80% має гранулюючу форму. Значно рідше зустрічається фіброзний тип, і вкрай рідко діагностується гранульоматозний. Гранулюючий вид характеризується активним наростанням грануляційної тканини. Це запалене волокнисте ущільнення, яке починає тиснути на кістку, руйнуючи її. Виникають дистрофічні процеси в зубощелепній системі.

Наслідки періодонтиту у дітей

Чи небезпечний періодонтит молочних зубів? Адже все одно вони зміняться на постійні. На жаль, не все так просто. Якщо інфекція проникне в більш глибокі шари, можливі незворотні наслідки, аж до зміщення або загибелі зачатків постійних зубів. Ще одне часте ускладнення – гіпоплазія, коли порушується формування емалі постійних зубів.

У разі, якщо запущений періодонтит призводить до утворення кісти (гнійного мішечка біля верхівки кореня), молочний зуб доводиться видаляти.

Але найбільш небезпечний стан, коли локалізована форма запалення різко переходить в розлиту, генералізовану. Це провокує абсцеси, лімфаденіти, остеомієліти та інші недуги. Саме тому лікування періодонтиту у дітей не можна відкладати на потім. Молочні зуби потребують якісної та своєчасної терапії.

Якщо ви не знаєте, який дитячий стоматолог заслуговує на вашу довіру, вам допоможе наш портал. На сайті складений список кращих фахівців у місті!

  1. Консервативне лікування періодонтиту – найбільш щадний метод терапії, проте його ефективність сягає 85%. У занедбаній стадії хвороби стоматолог застосовує хірургічні методи.
  2. Для лікування зубів у дітей використовуються щадні медикаменти, фторування, сріблення, кольорові пломби. Всі процедури безболісні і абсолютно безпечні для дитячого організму.
  3. Лікування пульпіту у дітей проводиться консервативним або хірургічним методом. Терапія включає 2 сеанси по 20 хвилин і проходить під місцевою анестезією. Іноді необхідне видалення пульпи.
  4. Лікування періодонтиту у дітей проводиться в 2 етапи з накладенням тимчасової пломби. У запущеному випадку лікар видаляє хворий зуб. При лікуванні гострого періодонтиту у дітей призначаються антибіотики.

Лікування зубів у дітей в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Deutsch Dent економ

130
74 відгуку

Клуб 32 бізнес

29
38 відгуків

DD clinic (м. Вокзальна) преміум

24
54 відгуку

Лікар Борода преміум

17
16 відгуків

Доктор Зуб бізнес

17
26 відгуків

Євродентал бізнес

15
23 відгуку

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(528)

Пляшковий карієс Детский бутылочный кариес развивается у малышей до 3-х лет. Болезнь разрушает эмаль верхних резцов и может повредить зачатки постоянных зубов. Читайте, как предупредить появление бутылочного кариеса.
Періодонтит Периодонтит может вызвать подвижность зубов, нагноение возле десен, повышение температуры до 38 градусов. Узнайте, как распознать первые симптомы периодонтита.
Пульпіт у дітей Пульпит у детей – это следствие запущенного кариеса. В 60% случаев детский пульпит проходит бессимптомно, но иногда вызывает мучительную зубную боль и даже повышение температуры тела.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.