Лікування пульпіту молочних зубів

Лікування пульпіту молочних зубів

Лікування дитячого пульпіту проводиться з метою усунення інфекції та попередження запалення періодонта. І молочні, і постійні зуби у дітей потребують невідкладної терапії при перших симптомах - болісних, самовільних болях.

Як лікують пульпіт молочних зубів?

При лікуванні тимчасових зубів важливо не просто ліквідувати запальний процес, але й створити умови для нормальної резорбції (розсмоктування) коренів.

Маніпуляції повинні бути максимально простими і нетравматичними, щоб не зачепити зачатки постійних зубів. Тому механічне чищення каналів не проводиться. Лікар просто накладає антибактеріальну пасту, що містить кальцій, і закриває отвір пломбою.

Контакт пульпи з інструментом або ліками може викликати гострий біль, тому лікування проводиться під місцевою анестезією. Препарат підбирають з урахуванням віку дитини. Рентгеноконтроль до і після процедури - запорука безпеки та відсутності ускладнень.

Методи лікування пульпіту у дітей

Біологічний метод

Биологический метод лечения пульпита у детейЦе консервативне лікування, коли життєздатність пульпи повністю зберігається. Показане в таких клінічних випадках:

 • випадкове пошкодження пульпарної камери під час лікування глибокого карієсу;
 • осередковий пульпіт ранньої стадії (постійних зубів);
 • гостре дифузне запалення одноканального зуба;
 • хронічний пульпіт тимчасових коронок.

Спочатку лікар пошарово видаляє розм'якшений дентин, потім промиває порожнину антибактеріальним розчином і висушує її. Дно порожнини закривають гідроокисем кальцію або штучним дентином. Коронку накривають пов'язкою. Через 5-6 днів потрібно прийти до лікаря для пломбування (проводиться стандартно як при середньому карієсі).

Оперативний метод

Передбачає хірургічне втручання для видалення інфікованої пульпи (часткового або повного):

 1. Вітальна ампутація (пульпектомія).

  Видалення тільки коронкової частини пульпи. Показане при хронічній фіброзній формі хвороби, переважно для не повністю розвинених тимчасових або постійних різців.

 2. Вітальна екстирпація.

  Застосовується для лікування постійних молярів і різців, коли корені сформувалися, а канали мають добру прохідність. Схема терапії така ж, як у дорослих пацієнтів. Метод тривалий і трудомісткий, у дитячій стоматології використовується рідко.

 3. Девітальна ампутація.

  Призначається при всіх формах пульпіту молочних молярів. Цей простий метод частіше застосовується саме для дітей. Спочатку зубний нерв умертвляють за допомогою мишакуватої пасти, її накладають на 1-2 дні. Мертву пульпу видаляють, а порожнину обробляють антисептиком і пломбують. Спосіб більш щадний для психіки дитини, оскільки не потребує уколу анестетика.

Пульпіт у дитини можна вилікувати за 20 хвилин. Але важливо, щоб стоматолог забезпечив психологічний комфорт малюка під час процедури. Знайти компетентного лікаря можна на нашому сайті, де зібрані всі дитячі стоматологи міста.

 1. Дитячий пляшковий карієс розвивається у малюків до 3-х років. Хвороба руйнує емаль верхніх різців і може пошкодити зачатки постійних зубів. Читайте, як попередити появу пляшкового карієсу.
 2. Гострий періодонтит у дітей у 70% випадків є наслідком запущеного карієсу. Запальний процес може пошкодити зачатки постійних зубів і викликати абсцес.
 3. Пульпіт у дітей - це наслідок запущеного карієсу. У 60% випадків дитячий пульпіт проходить безсимптомно, але іноді викликає болісний зубний біль і навіть підвищення температури тіла.

Лікування зубів у дітей в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Deutsch Dent економ

130
74 відгуку

Клуб 32 бізнес

29
38 відгуків

DD clinic (м. Вокзальна) преміум

24
54 відгуку

Лікар Борода преміум

17
16 відгуків

Доктор Зуб бізнес

17
26 відгуків

Євродентал бізнес

15
23 відгуку

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(548)

Лікування зубів у дітей: не так, як у дорослих Лечение зубов у детей: чем опасен кариес молочных зубов и особенности его лечения и профилактики. Первое посещение детского врача-стоматолога.
Лікування періодонтиту у дітей Лечение периодонтита у детей проводится в 2 этапа с наложением временной пломбы. В запущенном случае врач удаляет больной зуб. При лечении острого периодонтита у детей назначаются антибиотики.
Середня ціна послуги в Києві
300 грн
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.