Пляшковий карієс

Пляшковий карієс

На жаль, більшість батьків не часто оглядають зуби своїх чад. Ось тільки бактерії не сплять, провокуючи руйнування зубів. Симптоми карієсу виникають у малюків до 3-х років і вражають зуби ще на стадії їх прорізування.

Симптоми пляшкового карієсу

Перша ознака захворювання – потемніння емалі в пришийковій зоні, переважно на верхніх різцях та іклах.

Симптоми захворювання залежать від його стадії:

I - виникає у віці 5-15 місяців, проявляється невеликими світлими плямами на емалі в приясенній зоні. Такі ділянки може діагностувати тільки стоматолог, тому не забувайте про регулярні профілактичні огляди;

II - розвивається в період від 16 до 24 місяців, каріозні ураження жовтіють і стають помітнішими, оголюється дентин;

III - (20-36 місяців) сильне пошкодження зубів фронтальної групи, утворення "дірок", гострий біль;

IV - остання стадія, протікає у віці після 36 місяців. Це повна руйнація передніх коронок, які вже не підлягають реставрації.

Основні причини пляшкового карієсу

Серед основних причин захворювання:

  • погана гігієна ротової порожнини - частинки їжі на зубах, які залишаються після харчування, сприяють розмноженню бактерій у ротовій порожнині;
  • недотримання режиму годування - особливо, коли батьки дають пляшечку перед сном, що порушує процес природної санації ротової порожнини;
  • неякісні суміші для годування - підвищена кількість вуглеводів прискорює розвиток пляшкового карієсу;
  • часте застосування сосок;
  • інфікування від батьків через посуд, предмети гігієни та навіть при поцілунку;
  • недостатнє виділення слини - слина виконує захисну функцію, змиваючи бактеріальний наліт на емалі.

Карієс у дітей до року: наслідки для зубів

Чим же небезпечний пляшковий карієс? Якщо вчасно не усунути вогнища інфекції, патогенна мікрофлора почне активно поширюватися на сусідні області. В результаті – запалення ясен і навіть пошкодження зачатків постійних зубів. Крім того, дитина буде регулярно страждати від зубного болю, що призведе до порушення сну й апетиту.

При запущеному пляшковому карієсі лікарю доводиться видаляти залишки ураженого зуба. По-перше, така процедура складно переноситься малюком. По-друге, втрачений зуб доведеться замінити протезом, щоб не порушити процес формування щелепи.

Лікування і профілактика пляшкового карієсу

Головне правило для батьків: перестаньте годувати малюка на ніч. Ви можете наповнити пляшечку звичайною водою, але не солодким напоєм чи молоком. Ще одна рекомендація: більше уваги гігієні. Очищайте зуби дитини спеціальною стоматологічною серветкою або щіткою-напальчником.

Багато тат і мам вважають, що лікувати молочні зуби необов'язково, бо вони все одно випадуть. Це непростима помилка! В арсеналі дитячих стоматологів є безліч перевірених і безпечних методів лікування – сріблення, фторування, озонотерапія.

А з вибором компетентного лікаря допоможе наш сайт. Тут зібрана повна база фахівців. Відгуки відвідувачів допоможуть вибрати стоматолога, якому не страшно довірити здоров'я своєї дитини!

  1. Початкову стадію розвитку карієсу можна зупинити зміцненням емалі. У складних випадках доводиться видаляти нерв і пломбувати зуб.
  2. Проста і недорога процедура нанесення на емаль дитячих зубів спеціального розчину, який захищає від розвитку карієсу. Проводити сріблення можна дітям до трьох років.
  3. Для лікування зубів у дітей використовуються щадні медикаменти, фторування, сріблення, кольорові пломби. Всі процедури безболісні і абсолютно безпечні для дитячого організму.
  4. Лікування пульпіту у дітей проводиться консервативним або хірургічним методом. Терапія включає 2 сеанси по 20 хвилин і проходить під місцевою анестезією. Іноді необхідне видалення пульпи.

Лікування зубів у дітей в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Deutsch Dent економ

130
74 відгуку

Клуб 32 бізнес

25
35 відгуків

DD clinic (м. Вокзальна) преміум

24
28 відгуків

Лікар Борода преміум

17
16 відгуків

Доктор Зуб бізнес

17
26 відгуків

Євродентал бізнес

15
23 відгуку

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(374)

Карієс Поверхностный или глубокий кариес зубов может привести к тяжелой форме воспаления зуба или даже к его полной потере. На фото можно увидеть, как выглядит кариес.
Пришийковий карієс Пришеечный кариес разрушает эмаль у основания зубной коронки. Первые симптомы кариеса шейки зуба – чувствительность на температурное и механическое воздействие.
Що таке карієс кореня зуба? Кариес корня часто диагностируется у пациентов после 60-ти лет. Прикорневой кариес сможет обнаружить только стоматолог, проведя снятие зубного камня и рентгеновскую диагностику.
Глибокий карієс Глубокий кариес разрушает эмаль и дентин зуба, образовывая «дупло». Основные симптомы глубокого кариеса – резкая боль при употреблении холодной или горячей пищи, потемнение зубной эмали.
Як побачити карієс передніх зубів? Кариес передних зубов разрушает дентин и ухудшает эстетику улыбки. Средний, глубокий или прикорневой кариес переднего зуба сопровождается острой болью и чувствительностью эмали.
Періодонтит у дітей Острый периодонтит у детей в 70% случаев является следствием запущенного кариеса. Воспалительных процесс может повредить зачатки постоянных зубов и вызвать абсцесс.
Пульпіт у дітей Пульпит у детей – это следствие запущенного кариеса. В 60% случаев детский пульпит проходит бессимптомно, но иногда вызывает мучительную зубную боль и даже повышение температуры тела.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.
Яндекс.Метрика