Видалення зубів

Видалення зубів

Якщо зуб неможливо вилікувати, лікар приймає рішення про його видалення (екстракцію). Найчастіше до операції вдаються при гнійному запаленні, абсцесі, лимфаденіті та синуситі, гострих гнійних запаленнях.

Показанням до екстракції виступає перелом зубного кореня, ретиновані або атипово розташовані зуби мудрості. Іноді доводиться виривати зуби, що заважають протезуванню.

Операція може бути простою або складною. Ціна на просте видалення варіюється в середньому від 100 до 500 грн., на складне - від 200 до 1500 грн.

Як видаляють зуб

Процедура екстракції проходить з місцевою анестезією, в основному застосовуються такі препарати, як ульрікан, убістезин, ультракаїн. У деяких клініках місце ін'єкції змащується гелем-анестетиком.

Как удаляют зубЯкщо у лікаря є можливість захопити коронку щипцями, робиться просте видалення. Для кожного виду зубів (ікла, різці, бічні) існують щипці особливої форми. Хірург відокремлює на півсантиметра ясна від шийки зуба, потім захоплює зуб щипцями, розхитує його і витягує з альвеоли.

Після видалення проводиться кюретаж (вискоблювання) лунки, в неї закладають ліки (неоміцин, альвожель), що знижують біль і прискорюють загоєння рани. Для зупинки кровотечі, до лунки прикладають ватно-марлевий тампон.

Видалення ретинованого зуба

Ретинованим називають зуб, який не зміг прорізатися і залишився під яснами або під кісткою. Іноді він частково виступає назовні, в інших випадках його можна побачити лише за допомогою рентгена. Найчастіше повністю не прорізається зуб мудрості, однак це може бути і ікло, і інші зуби.

Ретиновані зуби заважають нормальному жувального процесу, запалюються і починають руйнуватися, викликаючи біль.

Стоматологический осмотр перед удалением.jpg

Щоб вирішити, чи проводити екстракцію, проводять діагностику: роблять рентгенограму або комп'ютерну томографію. У деяких випадках лікар радить вирвати здоровий зуб поруч з ретинованим, щоб звільнити місце для його зростання.

Видалення ретинованого зуба - складне хірургічне втручання, яке проводиться під місцевою анестезією.

Спеціальним скальпелем розрізаються ясна в області кореня, кістку розсвердлюють хірургічним бором. Зуб витягується з кістки, цілком або частинами. Потім лікар згладжує гострі краї кістки та обробляє рану лікарським розчином. В кінці операції розріз зшивають.

Видалення нерва зуба

Щоб уникнути екстракції, в стоматології застосовується більш щадна операція - видалення нерва (пульпи). Показаннями служать такі захворювання, як пульпіт, періодонтит, каріозні порожнини великого розміру, механічне пошкодження коронки, безперервні болі.

Процедура видалення пульпи триває близько години. За допомогою рентгенівського апарату і апекслокатора визначається точна довжина зубного кореня. Місце операції знеболюють, пульпа витягується спеціальним інструментом - пульпекстактором, порожні канали пломбуються. У деяких випадках ставиться тимчасова пломба, яку через деякий час замінюють на постійну.

Що робити після видалення зубів

Что делать после удаления зубаЩоб загоєння після операції проходило успішно, потрібно дотримуватися цих правил:

  • Прибрати з лунки марлевий тампон через 20-30 хвилин. Пацієнти з поганим зсіданням крові можуть залишити його на строк до 40-60 хвилин.
  • Протягом декількох годин після операції не можна ні їсти, ні пити, щоб в лунку не потрапила їжа і не інфікувала рану.
  • У перший день після видалення не можна полоскати рот, щоб не вимити з лунки кров'яний згусток.
  • До щоки не рекомендується прикладати тепло, запобігти набряку можна за допомогою холодного компресу.
  • Ускладнення після видалення зуба

    При недотриманні технології екстракції або невиконанні пацієнтом рекомендацій стоматолога процедура може призвести до неприємних наслідків.

    Часті ускладнення:

    • «Суха лунка» (альвеоліт). Якщо в лунці не утворився згусток крові, туди потрапляє інфекція, виїмка покривається сірим нальотом і болить.
    • Травми при операції. Неправильне прокручування щипців при екстракції у верхній щелепі призводить іноді до проштовхування зубного кореня в гайморову пазуху. Через надмірний тиск щипцями при видаленні нижніх зубів може трапитися перелом або вивих щелепи.
    • Лункова кровотеча. Кров продовжує йти навіть через 3-4 години після екстракції і не припиняється. Ускладнення зустрічається у гіпертоніків, у жінок під час менструації, у пацієнтів з гемофілією, при прийомі ліків (наприклад, аспірину), що погіршують зсідання крові.
    • Парастезія. Якщо під час операції випадково пошкоджується щелепний або язиковий нерв, відбувається оніміння цих зон. Парастезія триває від тижня до 6 місяців.

    При появі будь-яких ускладнень рекомендується негайно звернутися до стоматолога. Список лікарів вашого міста і району ви знайдете на нашому ресурсі.

  1. Зростання зуба мудрості може викликати ниючий біль, гнійні запалення і навіть остеомієліт. Читайте, чому виникає біль та інші ускладнення при зростанні зубів мудрості.
  2. Кров після видалення зуба в нормі йде близько 20 хвилин. Якщо кровотеча виникла через кілька годин після операції, слід прикласти до лунки стерильний тампон і якомога раніше звернутися до лікаря.

Просте видалення зубів в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Люмі-Дент (Позняки) економ

441
48 відгуків

Люмі-Дент (Оболонь) економ

236
41 відгук

Deutsch Dent економ

130
74 відгуку

Люмі-Дент (Соломенка) економ

89
65 відгуків

СА-НАТА на Позняках

74
69 відгуків

Goodental

67
62 відгуку

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
4.5
Оцінити
(749)

Видалення зубів при вагітності Вагітність – період, що висуває особливі правила догляду за собою. Видалення зубів при вагітності також не виняток і вимагає особливого підходу
Консультація стоматолога-хірурга Стоматолог-хірург незамінний при лікуванні захворювань зубів хірургічним шляхом.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.