Тимчасова пломба

Тимчасова пломба

Тимчасова пломба – це затверділе покриття, яке накладається на уражену карієсом частину зуба. В основному встановлюється при першому відвідуванні стоматолога для подальшого лікування карієсу, каналу або пульпіту, після видалення нерва зуба.

Залежно від функцій, які виконують тимчасові пломби, їх можна поділити на:

  1. Діагностичні. Слугують для лікування глибокого карієсу. Використовуються для догляду за нервом. Якщо починає боліти, то його видаляють, якщо все добре, тимчасову пломбу міняють на постійну.
  2. Для ендодонтичного лікування. Ліки, які використовують при лікуванні пульпіту або періодонтиту на деякий час герметично закривають пломбою. Різні види тимчасового пломбувального матеріалу дозволяють залишати ліки в зубі протягом тривалого часу.
  3. Для протезування. Застосовуються на різних стадіях лікування, захищаючи зуб від накопичення залишків їжі.

Ціна

«Скільки коштує?» і «Чи треба поставити?» – Ці питання виключно до лікуючого стоматолога. Ціна змінюється в залежності від складності роботи. У середньому тимчасове пломбування коштує 50-100 гривень.

Навіщо ставлять тимчасову пломбу

Якщо встановлюється тимчасова пломба, то під неї обов'язково кладуться ліки, як правило, для знешкодження нервових закінчень у зубі, внаслідок чого він не болить і можна впевнено продовжувати лікування.

У вигляді ліків використовують мінімальну кількість миш'яку. Якщо порожнину не закрити, миш'як вимивається слиною, для здоров'я людини така доза абсолютно безпечна, але для ефективного лікування його слід залишити в отворі кореневого каналу.

Скільки часу вона може стояти?

Термін установлення такої пломби призначає стоматолог. Може надавати лікувальний ефект до 1 місяця, але, як показує практика, людина може ходити з нею кілька років (у випадку, якщо лікування припинилося з ініціативи пацієнта).

Також до цього методу вдаються у разі потреби на деякий час зупинити лікування (в середньому до 3 місяців).

Якщо після установки тимчасової пломби болить зуб – це ознака запалення каналів, після чого запалюються тканини і навколо зуба. У такому випадку негайно звертайтеся до стоматолога. Знеболюючі препарати та самолікування в цій ситуації безсилі.

Якщо пломба випала, це може бути наслідком активного розвитку карієсу, так як в ротовій порожнині існує сприятливе середовище для розмноження мікроорганізмів. Тобто очищення зуба від каріозного покриття було проведено неякісно. Або просто ви можете «з'їсти» пломбу.

Матеріал тимчасової пломби дуже чутливий до твердої і в'язкої їжі, особливо в перші години після установки. І в тому, і в іншому випадку слід повернутися до лікаря.

  1. Карієс передніх зубів руйнує дентин і погіршує естетику посмішки. Середній, глибокий або прикореневий карієс переднього зуба супроводжується гострим болем і чутливістю емалі.
  2. Карієс кореня часто діагностується у пацієнтів після 60-ти років. Прикореневій карієс зможе виявити тільки стоматолог, провівши зняття зубного каменю та рентгенівську діагностику.
  3. Глибокий карієс руйнує емаль і дентин зуба, утворюючи «дупло». Основні симптоми глибокого карієсу - різкий біль при вживанні холодної або гарячої їжі, потемніння зубної емалі.
  4. Пришийковий карієс руйнує емаль біля основи зубної коронки. Перші симптоми карієсу шийки зуба - чутливість на температурний і механічний вплив.

Встановлення тимчасової пломби в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Люмі-Дент (Позняки) бізнес

293
47 відгуків

Deutsch Dent економ

130
74 відгуку

Люмі-Дент (Оболонь) бізнес

98
85 відгуків

СА-НАТА на Позняках

72
69 відгуків

СА-НАТА на Лук'янівці

24
25 відгуків

Мед-Део Компані (м. Академмістечко) бізнес

21
23 відгуку

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(385)

Фотополімерна пломба В каких случаях подходит фотополимерная пломба? Особенности использования фотополимера при эстетической реставрации. Цена пломбы из фотополимера.
Зубні пломби Зубные пломбы используются для восстановления участков зуба, подвергшихся разрушению. Немаловажный фактор – гарантия на пломбу.
Світлова пломба: особливості та види Световая пломба состоит из фотополимеров, поэтому она затвердевает только под светом галогеновой лампы, за счет чего у специалиста есть возможность придать пломбе все необходимые изгибы.
Лікування карієсу Современные методы лечения кариеса. Технологии лечения кариозных заболеваний без бормашины. Озоновая терапия кариеса. Профилактические меры.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.
Яндекс.Метрика