Метод фотовідбілювання дозволяє освітлити емаль на 1, 2 і навіть 8 тонів, досягнувши ефекту знаменитої голлівудської посмішки. Це проста і доступна процедура, яка дає моментальний результат. Однак таке відбілювання підходить не всім пацієнтам, а в деяких випадках може підвищити чутливість емалі.
Фотовідбілювання зубів ще називають ламповим. Освітлюючий ефект процедури досягається завдяки просвічуванню емалі світловими променями галогеновою, світлодіодною або ультрафіолетовою лампою (Zoom, Luma Cool, Beyond Polus та інші).
Таке світло служить каталізатором, який прискорює дію речовини, що відбілює. В якості відбілювача служить гель з 30-35% окиснювача (перекис водню або карбаміду).
При впливі світлових променів окиснювач починає виділяти активні молекули кисню, які проникають в шар дентину і вивільняють пігмент, що в ньому накопичився. При цьому хімічна реакція зачіпає тільки органічні речовини, а значить, мінеральна структура зубів не порушується.
Сеанс триває близько години і складається з декількох етапів:
Перед сеансом необхідно пройти додаткову підготовку - усунути зубний камінь та наліт, а також вилікувати всі каріозні осередки. Це обов'язкова умова, без якої жоден стоматолог не зможе гарантувати ефективного результату.
Процедура фотовідбілювання одна з найпопулярніших в естетичній стоматології завдяки явним перевагам:
Мінуси:
Протягом 2-х днів після фотовідбілювання рекомендується повністю відмовитися від усіх барвних продуктів - кави, коли, вина, ягід, буряка. Під забороною також куріння.
У перші дні не варто вживати надто тверду їжу, що травмує емаль. При відчутті підвищеної чутливості зубів на температурні подразники, слід використовувати зубні пасти і гелі з ремінералізуючим ефектом (з вмістом фторидів та глюконату кальцію).
Якщо ретельно піклуватися про свої зуби, ефект від фотовідбілювання буде радувати вас протягом 3-х років.
Однак пам'ятайте, що метод не підходить для освітлення пломб і протезів. Тому, якщо ви плануєте встановити вініри, коронки або імпланти, необхідно провести відбілювання приблизно за 2 тижні до цих процедур.
Процедура абсолютно безпечна, якщо дотримуватися всіх норм безпеки. На первинній консультації стоматолог зобов'язаний провести ретельний огляд ротової порожнини. Адже наявність сколів та тріщин емалі, активного карієсу і запальних захворювань пародонту може привести до ускладнень у вигляді больової реакції, алергії або подразнення слизової оболонки.
Але найнеприємніший наслідок - це перегрів пульпи та її некротізація (умертвіння). Це виникає в результаті занадто інтенсивного і тривалого впливу світловий лампи, використання застарілої апаратури або банального недотримання режиму процедури.
Тому важливо звертатися тільки в перевірені клініки, де працюють фахівці, що володіють сертифікатами на проведення фотовідбілювання. Список таких стоматологій ви знайдете на нашому сайті.