Фотовідбілювання зубів

Фотовідбілювання зубів

Метод фотовідбілювання дозволяє освітлити емаль на 1, 2 і навіть 8 тонів, досягнувши ефекту знаменитої голлівудської посмішки. Це проста і доступна процедура, яка дає моментальний результат. Однак таке відбілювання підходить не всім пацієнтам, а в деяких випадках може підвищити чутливість емалі.

Що таке фотовідбілювання зубів

Фотовідбілювання зубів ще називають ламповим. Освітлюючий ефект процедури досягається завдяки просвічуванню емалі світловими променями галогеновою, світлодіодною або ультрафіолетовою лампою (Zoom, Luma Cool, Beyond Polus та інші).

Таке світло служить каталізатором, який прискорює дію речовини, що відбілює. В якості відбілювача служить гель з 30-35% окиснювача (перекис водню або карбаміду).

При впливі світлових променів окиснювач починає виділяти активні молекули кисню, які проникають в шар дентину і вивільняють пігмент, що в ньому накопичився. При цьому хімічна реакція зачіпає тільки органічні речовини, а значить, мінеральна структура зубів не порушується.

Як проходить сеанс фотовідбілювання

Сеанс триває близько години і складається з декількох етапів:

 • Аппарат для фотоотбеливания зубов фіксація щічних ретракторов, які сприяють кращому доступу світла до всього зубного ряду;
 • покриття ясен захисним лаком, щоб уникнути опіку м'яких тканин;
 • нанесення гелю на всі зуби верхньої і нижньої щелепи;
 • активізація лампи протягом 15-30 хвилин залежно від бажаного результату;
 • змивання залишків гелю;
 • при потребі процедуру повторюють.

Перед сеансом необхідно пройти додаткову підготовку - усунути зубний камінь та наліт, а також вилікувати всі каріозні осередки. Це обов'язкова умова, без якої жоден стоматолог не зможе гарантувати ефективного результату.

Плюси і мінуси методу

Процедура фотовідбілювання одна з найпопулярніших в естетичній стоматології завдяки явним перевагам:

 • освітлення емалі до 8-10 тонів за один сеанс (в цьому можна переконатися, подивившись фото пацієнтів «до та після»);
 • одночасне відбілювання всіх зубів;
 • ціна фотовідбілювання значно нижче в порівнянні з лазерним відбілюванням - близько 2 500 грн;
 • процедура не руйнує дентин.

Мінуси:

 • не усуває тетрациклінові плями і флюороз;
 • після відбілювання може виникнути підвищена чутливість зубів, однак це тимчасове явище, яке пройде само через пару днів;
 • протипоказано жінкам під час вагітності та лактації, а також підліткам до 18 років.

Догляд після процедури відбілювання зубів

Уход за зубами после фотоотбеливанияПротягом 2-х днів після фотовідбілювання рекомендується повністю відмовитися від усіх барвних продуктів - кави, коли, вина, ягід, буряка. Під забороною також куріння.

У перші дні не варто вживати надто тверду їжу, що травмує емаль. При відчутті підвищеної чутливості зубів на температурні подразники, слід використовувати зубні пасти і гелі з ремінералізуючим ефектом (з вмістом фторидів та глюконату кальцію).

Якщо ретельно піклуватися про свої зуби, ефект від фотовідбілювання буде радувати вас протягом 3-х років.

Однак пам'ятайте, що метод не підходить для освітлення пломб і протезів. Тому, якщо ви плануєте встановити вініри, коронки або імпланти, необхідно провести відбілювання приблизно за 2 тижні до цих процедур.

Наскільки безпечне фотовідбілювання зубів

Процедура абсолютно безпечна, якщо дотримуватися всіх норм безпеки. На первинній консультації стоматолог зобов'язаний провести ретельний огляд ротової порожнини. Адже наявність сколів та тріщин емалі, активного карієсу і запальних захворювань пародонту може привести до ускладнень у вигляді больової реакції, алергії або подразнення слизової оболонки.

Але найнеприємніший наслідок - це перегрів пульпи та її некротізація (умертвіння). Це виникає в результаті занадто інтенсивного і тривалого впливу світловий лампи, використання застарілої апаратури або банального недотримання режиму процедури.

Тому важливо звертатися тільки в перевірені клініки, де працюють фахівці, що володіють сертифікатами на проведення фотовідбілювання. Список таких стоматологій ви знайдете на нашому сайті.

Фотовідбілювання в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Люмі-Дент (Позняки) бізнес

295
49 відгуків

Deutsch Dent економ

130
74 відгуку

Люмі-Дент (Оболонь) бізнес

100
87 відгуків

Мед-Део Компані (м. Академмістечко) бізнес

21
23 відгуку

Берегиня економ

17
79 відгуків

Сергій Станкевич (SSdent) бізнес

8
3 відгуку

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
4.8
Оцінити
(392)

Лазерне відбілювання зубів Лазерное отбеливание – оптимальный вариант осветления эмали без рисков для здоровья. Процедура проходит абсолютно комфортно и занимает около 40 минут.
Відбілювання Opalescence Opalescence – это удобная домашняя система для отбеливания зубов. Специальный гель осветляет эмаль до 10 тонов и не вызывает осложнений. Идеальный эффект наступает через 5 дней.
Відбілювання зубів ZOOM Методы отбеливания «Зум» безопасные и надежные, подойдут большинству людей. Они абсолютно безвредные для здоровья зубов.
Відбілювання Yotuel Yotuel – на данный момент лучшее средство для отбеливания зубов как в домашних условиях, так и с помощью врачей, со специальным оборудованием. Узнайте больше, прочитав всю статью.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.
Яндекс.Метрика