Діагностування карієсу

Діагностування карієсу

Визначити наявність карієсу без допомоги фахівця дуже складно. Тому при перших симптомах хвороби слід провести диференціальну діагностику в кабінеті стоматолога. Завжди маючи на увазі наступні ознаки карієсу, можна виявити захворювання на ранній стадії і уникнути ускладнень, пов'язаних з його важкими формами.

Вразливу, жорстку емаль візуально можна визначити як світлу пляму, в процесі росту пляма може змінювати колір внаслідок проникнення органічних фарбувальних речовин. Хворобливих відчуттів при цьому, як правило, не виникає.

Якщо не вилікувати хворобу на цій стадії, карієс проникне крізь рихлу поверхню вглиб емалі. Це вже середня форма важкості, яка супроводжується темними цятками на поверхні зуба і болями від низьких і високих температур, при попаданні їжі і кислот у порожнину, а також під час чищення зубів.

Як діагностують карієс – методи

  1. Найпоширенішим методом перевірки зубів на наявність карієсу в клінічних умовах є огляд зубної поверхні за допомогою дзеркальця та стоматологічного зонда. Застрявання стоматологічного зонда в фіссурах чи шорхувата емаль вказують на наявність карієсу. Такий підхід до діагностики карієсу використовується з дуже давніх пір і сильно застарів, порівняно з новими методами його ефективність становить усього 25%, що критично мало.
  2. Щоб повністю перевірити зуби на наявність карієсу і бути впевненим, що нічого не було упущено, варто вдатися до рентгенологічних методів діагностики, які «дивляться в корінь» показуючи, що коїться в центрі зуба, а не тільки на його поверхні.
  3. За допомогою просвічування зубів яскравим потоком світла (трансиллюмінації) визначається стан тканини зубів (в тому числі навколо пломб) і виявляються тріщини в емалі.
  4. Лазерна діагностика виявляє рецидивний і прихований карієс по краю пломби і оцінює стан тканин зубів.
  5. Самим надійним методом діагностики вважається фіссуротомія – лікувально-діагностичне дослідження фісур.

Найчастіше визначити карієс з першого разу одним методом не вдається, тому при наявності симптомів рекомендується диференціальна діагностика карієсу.

  1. Якщо болить зуб під коронкою, це вказує на наявність запалення навколозубних тканин. Біль під коронкою може супроводжуватися набряком ясен або утворенням гнійного свища.
  2. Поверхневий або глибокий карієс зубів може привести до важкої форми запалення зуба або навіть до його повної втрати. На фото можна побачити, як виглядає карієс.

Огляд і консультація в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Люмі-Дент (Позняки) бізнес

293
47 відгуків

Люмі-Дент (Оболонь) бізнес

98
85 відгуків

Усі 32 бізнес

51
49 відгуків

Терапевтична стоматологія

50
57 відгуків

Goodental

50
48 відгуків

Клуб 32 бізнес

25
35 відгуків

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(382)
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.
Яндекс.Метрика