Лікування дитячого пульпіту проводиться з метою усунення інфекції та попередження запалення періодонта. І молочні, і постійні зуби у дітей потребують невідкладної терапії при перших симптомах - болісних, самовільних болях.
При лікуванні тимчасових зубів важливо не просто ліквідувати запальний процес, але й створити умови для нормальної резорбції (розсмоктування) коренів.
Маніпуляції повинні бути максимально простими і нетравматичними, щоб не зачепити зачатки постійних зубів. Тому механічне чищення каналів не проводиться. Лікар просто накладає антибактеріальну пасту, що містить кальцій, і закриває отвір пломбою.
Контакт пульпи з інструментом або ліками може викликати гострий біль, тому лікування проводиться під місцевою анестезією. Препарат підбирають з урахуванням віку дитини. Рентгеноконтроль до і після процедури - запорука безпеки та відсутності ускладнень.
Це консервативне лікування, коли життєздатність пульпи повністю зберігається. Показане в таких клінічних випадках:
Спочатку лікар пошарово видаляє розм'якшений дентин, потім промиває порожнину антибактеріальним розчином і висушує її. Дно порожнини закривають гідроокисем кальцію або штучним дентином. Коронку накривають пов'язкою. Через 5-6 днів потрібно прийти до лікаря для пломбування (проводиться стандартно як при середньому карієсі).
Передбачає хірургічне втручання для видалення інфікованої пульпи (часткового або повного):
Вітальна ампутація (пульпектомія).
Видалення тільки коронкової частини пульпи. Показане при хронічній фіброзній формі хвороби, переважно для не повністю розвинених тимчасових або постійних різців.
Вітальна екстирпація.
Застосовується для лікування постійних молярів і різців, коли корені сформувалися, а канали мають добру прохідність. Схема терапії така ж, як у дорослих пацієнтів. Метод тривалий і трудомісткий, у дитячій стоматології використовується рідко.
Девітальна ампутація.
Призначається при всіх формах пульпіту молочних молярів. Цей простий метод частіше застосовується саме для дітей. Спочатку зубний нерв умертвляють за допомогою мишакуватої пасти, її накладають на 1-2 дні. Мертву пульпу видаляють, а порожнину обробляють антисептиком і пломбують. Спосіб більш щадний для психіки дитини, оскільки не потребує уколу анестетика.
Пульпіт у дитини можна вилікувати за 20 хвилин. Але важливо, щоб стоматолог забезпечив психологічний комфорт малюка під час процедури. Знайти компетентного лікаря можна на нашому сайті, де зібрані всі дитячі стоматологи міста.