Лікування зубів без бормашини

Лікування зубів без бормашини

Які асоціації виникають у звичайної людини при думці про похід до стоматолога? Звичайно ж! Ця страшна бормашина, що нагадує дриль з перфоратором. Як виявилося, зараз існують методики, що дозволяють боротися з карієсом, не вдаючись до бормашини.

Sandman Futura – повернення піскострума

Піскоструминний апарат вивергає з себе струмінь повітря, насичений частинками мікроабразива (полірувальної і чистячої речовини). Раніше коло застосування такої машинки в стоматології було досить обмеженим. Лише дрібниці – злегка підшліфувати або заполірувати зуб.

А ось сучасний піскострум Sandman Futura навчився лікувати. Тут використовується дуже сильний струмінь повітря, а також мікроабразиви підвищеної потужності. Наприклад, оксид алюмінію, який прекрасно випилює карієс з пошкоджених ділянок зуба.

Таке лікування значно комфортніше бормашини. Немає сколів емалі, немає мікротріщин. Також нема ніякого болю і шуму.

«Ось же вона, панацея», – подумали ви? Не зовсім. Річ у тім, що дана система може використовуватися тільки для лікування твердих тканин зуба. Уявіть, що буде, якщо сильний струмінь води направити на купу сухого піску. Пісок просто рознесе. Тому м'яким тканинам таке лікування строго протипоказано.

Ціна питання: від 500 гривень за один зуб.

Icon – регенерація зубної емалі

Досить оригінальний препарат для боротьби з карієсом початкових стадій. Цікавий сам принцип дії цього методу.

 • Пошкоджена поверхня зуба очищається і висушується під впливом спеціальних компонентів.
 • Система порів емалі запечатується полімером-інфільтратом, тепер каріозна ділянка ізольована від здорових тканин зуба.
 • Інфільтрат засвічується полімеризаційною лампою.
 • Уражена емаль твердіє і ... Хвора емаль стає абсолютно нормальною і здоровою. Все, карієсу більше немає. Він зупинений і знищений.

Плюсом такого підходу є те, що лікуванню піддаються будь-які, навіть важкодоступні місця, які складно лікувати. Наприклад, простір між зубами.

Однак після застосування технології Icon не варто розслаблятися і забувати про регулярний нагляд у свого стоматолога. Icon – не панацея, якщо карієс встигне проникнути досить глибоко, все рівно доведеться зазнати екзекуції бормашиною!

Ціна питання: від 450 гривень за зуб.

Лікування зубів лазером – прямо як у зоряних війнах

А ось ця методика лікування зубів без свердління вже дозволяє лікувати будь-який карієс, у тому числі й глибокий! Крім того, лазером можна робити невеликі операції в ротовій порожнині. Наприклад, цілком можна видалити невелику кісту.

Отже, уражені тканини зуба акуратно випалюються лазером. При цьому відсутнє скажене тертя свердла об кістку (а це одна з причин болю при свердлінні зубів).

При висвердлюванні каріозної порожнини бором лікар неминуче зачіпає здорові тканини зуба (ось і ще одна причина болю). За допомогою лазера з ювелірною точністю знищується саме карієс, не зачіпаючи здорові тканини. Лазер не завдасть вам ні грама болю.

Для видалення твердих тканин (зуби, кістка) призначений ербієвий лазер. А для м'яких тканин (губи, ясна, слизова) CO2-лазер. Загалом, немає такого випадку, для якого не можна було б підібрати підходящу лазерну терапію.

Мінуси лазерного лікування зубів – зворотна сторона плюсів:

 • Методика зовсім нова, подібну послугу пропонують далеко не всі клініки.
 • Мало досвідчених фахівців, які вміють добре поводитися з лазерною машиною.
 • Труднощі з видаленням здорових тканин під установку коронок.
 • Проблеми з лікуванням у важкодоступних місцях (між зубами, наприклад).
 • Вартість. Сама лазерна установка дуже дорога, ось лікарям і доводиться окупати вартість приладу.

Ціна питання: від 500 гривень за зуб (не враховуючи пломби).

Лікуймося ж комфортно і без болю!

Поки все це, звичайно, не можна назвати панацеєю. Але на даний момент методи лікування зубів без бормашини вже цілком ефективні, комфортні та безболісні. Техніка розвивається дуже швидко. Подивимось, може, через деякий час здійсниться мрія мільйонів, і ненависні свердла назавжди підуть у минуле.

Підібрати підходящу високопрофесійну стоматологічну клініку з адекватними цінами, а також передовими і безболісними технологіями лікування зубів завжди можна на нашому сайті.

 1. Карієс передніх зубів руйнує дентин і погіршує естетику посмішки. Середній, глибокий або прикореневий карієс переднього зуба супроводжується гострим болем і чутливістю емалі.
 2. Карієс кореня часто діагностується у пацієнтів після 60-ти років. Прикореневій карієс зможе виявити тільки стоматолог, провівши зняття зубного каменю та рентгенівську діагностику.
 3. Глибокий карієс руйнує емаль і дентин зуба, утворюючи «дупло». Основні симптоми глибокого карієсу - різкий біль при вживанні холодної або гарячої їжі, потемніння зубної емалі.
 4. Пришийковий карієс руйнує емаль біля основи зубної коронки. Перші симптоми карієсу шийки зуба - чутливість на температурний і механічний вплив.

Лікування зубів без бормашини в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Люмі-Дент (Позняки) бізнес

293
47 відгуків

Люмі-Дент (Оболонь) бізнес

98
85 відгуків

Естетика бізнес

7
8 відгуків

S.I.Y.Dental бізнес

3
4 відгуку

Стоматологія доктора Дерманського економ

2
4 відгуку

ДемАрк Дент

1
1 відгук

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
4.7
Оцінити
(389)

Лікування карієсу Современные методы лечения кариеса. Технологии лечения кариозных заболеваний без бормашины. Озоновая терапия кариеса. Профилактические меры.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.
Яндекс.Метрика