Зняття зубного каменю - профілактична та естетична процедура, яка покращує зовнішній вигляд зубів і запобігає розвиток карієсу. Метод також ефективний для профілактики гінгівіту, стоматиту та підготовки до будь-яких лікувальних заходів.
Зубний камінь - це тверді вапнякові відкладення, які утворилися шляхом скупчення бактеріального нальоту.
У процесі життєдіяльності бактерії руйнують емаль і провокують запалення ясен. Тому видалення зубного нальоту і каменю слід проводити регулярно, приблизно раз на півроку. Це універсальна процедура, корисна для всіх пацієнтів.
Однак є й особливі показання:
Як видалити зубний камінь? На жаль, це неможливо зробити в домашніх умовах за допомогою звичайної щітки.
Єдиний варіант - звернутися до стоматологічного гігієніста.
Це зіскоблювання відкладень за допомогою заточених інструментів (кюретаж).Такий ручний метод вважається застарілим, сьогодні практично не застосовується через високу травматичність.
Самий популярний і доступний метод. Ультразвуковий прилад (скалер) здійснює коливання певної частоти - приблизно 100 млн. на хвилину. Це створює вібраційні хвилі, які миттєво руйнують тверді відкладення на зубах. Процедура займає 30-40 хвилин і проходить безболісно. Не рекомендується для пацієнтів з тяжкими серцево-судинними захворюваннями.
Лазерний промінь подібно до свердла «дробить» тверді нашарування на дрібні частинки, які після змиваються водою. Але на відміну від інструменту, лазер діє безконтактно, тому не пошкоджує емаль. Метод менш популярний, ніж ультразвук, через високу вартість. Ефективний для видалення під'ясеневого каменю (лікування пародонту).
Це поверхнева повітряно-абразивна чистка. В основному застосовується як допоміжний засіб після зняття зубного каменю - усуває залишки нальоту у важкодоступних ділянках. Суміш соди, води і повітря подається під високим тиском через спеціальну насадку, видаляючи пігментований наліт, шліфуючи та поліруючи емаль. Процедура триває близько 20 хвилин.
Також використовується як додатковий метод. На поверхню емалі наносять гель або рідину з кислотою, яка вступає в хімічну реакцію з компонентами відкладень, розм'якшуючи і розчиняючи їх. Це полегшує подальшу чистку. Показана виключно для видалення над’ясеневого каменю, застосовується рідко.
Після процедури емаль набуває красивого блиску, стає гладкою і більш світлою, проходить неприємний запах з рота. Щоб зберегти такий ефект, приділяйте увагу щоденній гігієні ротової порожнини. Після сеансу рекомендується використовувати нову зубну щітку, щоб уникнути запального процесу.
У перший день відмовтеся від надто холодної та гарячої їжі, а також барвних продуктів - кава, чай, ягоди. Бажано не курити.
Підвищення чутливості зубів, кровоточивість ясен, тріщини емалі - можливі наслідки, якщо чистка проводилася неякісно. І причина криється в непрофесіоналізмі лікаря.
Звертайтеся тільки до перевірених стоматологів, список таких дантистів представлений на нашому сайті.
Люмі-Дент (Соломенка) економ