Зубний камінь

Зубний камінь

Зубний камінь – це наліт, який утворюється на зубах і з часом твердне. Найчастіше він темного кольору, тому що складається із залишків їжі, бактерій і відмерлих клітин ротової порожнини.

Якщо уважно придивитися, то можна побачити сформований точковий зубний камінь. Найчастіше, він осідає на тому місці, де верхня частина зуба стикається з яснами. Темний наліт має властивість «опускання» ясен і проникнення в корінь зуба, після чого з’являється запалення. Також, наліт може утворюватися, як на внутрішній поверхні зуба, так і на зовнішній.

Причини появи зубних відкладень

Головною причиною, через яку наліт переростає в зубний камінь, є недостатнє дотримання гігієна порожнини рота, тобто, залишки їжі не видаляються.

Також причинами можуть бути:

 • вживання виключно м’якої їжі;
 • жувальний процес, який відбувається тільки однією стороною щелепи – правою чи лівою;
 • використання неякісних зубних паст;
 • зубні щітки, які експлуатуються більше півроку;
 • порушений обмін речовин.
Зубной камень2.jpg

Класифікація

Виділяють:

 1. Над’ясенний зубний камінь – візуально дуже помітний, має жовтий колір, легко видаляється за допомогою спеціальної техніки.
 2. Під’ясенний камінь – тверді і темні плями, які прилягають до зубного кореня. Виявляється тільки за допомогою стоматологічного зонда.

Наслідки

З часом наліт на зубах все більше розходиться до ясен, тим самим провокуючи запалення – природну реакцію організму, що сигналізує про появу шкідливих бактерій в певній галузі. Зубний камінь тягне за собою усталений поганий запах з рота. Крім цього, у людини можуть виникати головні болі. Якщо вчасно не видалити зубний камінь, він може перерости в пародонтит і гінгівіт, наслідком яких може стати загальне зараження ротової порожнини і організму.

Методи видалення зубного каменю

Зубной камень3.jpg

Сучасна стоматологія дозволяє прибрати зубний наліт і камінь кількома способами:

 • ультразвук. За допомогою спеціального приладу створюються певні вібрації і коливання, якими можна очистити зуб, не торкаючись його і не травмуючи;
 • лазер. По своїй дії нічим не різниться з ультразвуком. За допомогою лазерного променя прибирають непотрібні скупчення мікроорганізмів;
 • повітряно-абразивна обробка та хімічна обробка. Найчастіше застосовується, як допоміжні процедури до лазерного або ультразвукового очищення від нальоту на зубах. У разі повітряно-абразивної обробки під тиском подається потік повітря з абразивними речовинами. А при хімічній обробці подаються під тиском певні речовини, які допомагають розчинити бактерії.
 1. Професійна чистка зубів – ряд профілактичних процедур, видалення зубного нальоту, відкладень і каменю. Усуває запалення ясен, розхитування зубів. Проводять для закріплення результату лікування і профілактики.
 2. Для усунення зубного каменю у дітей і дорослих стоматологи використовують ультразвукову, лазерну обробку, повітряно-абразивну чистку емалі методом Air Flow, а також хімічне протруєння.
 3. Офісне відбілювання – професійне відбілювання в кабінеті фахівця. Проводиться під повним контролем стоматолога, що гарантує швидке і ефективне досягнення результату. Займає близько години.
 4. Ультразвукова чистка зубів – процедура з профілактики зубних відкладень. Проводиться за допомогою ультразвукового скалера. Найчастіше є початковим етапом лікування зубів і ясен. Середня ціна послуги – від 300 до 600 гр.

Зняття зубних відкладень в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Люмі-Дент (Позняки) економ

441
48 відгуків

Люмі-Дент (Оболонь) економ

236
41 відгук

Deutsch Dent економ

130
74 відгуку

Люмі-Дент (Соломенка) економ

89
65 відгуків

Клініка естетичної стоматології бізнес

42
4 відгуку

Мед-Део Компані (м. Академмістечко) бізнес

21
23 відгуку

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
4.6
Оцінити
(751)
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.