Пародонтоз

Пародонтоз

Пародонтоз – дистрофічне захворювання тканини, яка оточує зуб (пародонт). Що це таке? Це означає, що відбувається порушення в харчуванні і мінеральному обміні в кістковій тканині щелепи і тканинах періодонта.

Хвороба досить підступна, так як не має яскраво виражених симптомів, на ранніх стадіях розвитку її можна діагностувати тільки за допомогою рентгенівського фото, тому хворі рідко звертаються за допомогою до лікаря. У занедбаній стадії хвороби може розвинутися більш складна форма – пародонтит, що загрожує небезпечними наслідками, такими як втрата зуба.

Симптоми

Ознаки пародонтозу можна перелічити наступні:

  • ясна світліше нормального кольору, при відсутності будь-яких ознак запалення;
  • зуб трошки більший із-за ретракції ясен;
  • наявність некаріозних дефектів зуба – ерозія емалі, потертість, клиноподібний дефект;
  • підвищена чутливість зубів до подразників;
  • у хворого пародонтозом спостерігаються порушення роботи серцево-судинної та ендокринної систем.

Причини утворення

Причини пародонтозу точно не виявлені, велику роль у розвитку захворювання грає спадкова схильність. Дуже часто дана хвороба спостерігається у людей, що хворіють на цукровий діабет, гіповітаміноз, дисфузію шлунково-кишкового тракту, гіпертонію, вегето-судинну дистонію. Також до пародонтозу схильні хворі остеопенією (захворювання, пов'язане з ураженням кісток).

Звичайно, недостатня гігієна порожнини рота та наявність у ній відповідних мікроорганізмів і бактерій, негативно впливають на тканини, що оточують зуб. Більше того, ці мікроорганізми і бактерії, що мають руйнівну дію на пародонт, потрапляють в порожнину рота від однієї людини до іншої, що говорить про те, що пародонтоз заразний.

Види пародонтозу та лікування

Пародонтоз2.jpg

Зазвичай пародонтоз має хронічну форму. Хворий може роками не знати про захворювання і виявити його на випадковому стоматологічному огляді або ж звернеться до лікаря через підвищену чутливість зубів до різного виду подразників (це один з явних ознак пародонтозу).

При прогресуючому пародонтозі незабаром у хворого може статися загострення. Виражена форма захворювання характеризується кровоточивістю ясен, неприємним запахом з рота, рухливістю зубів.

Лікування загостреного пародонтозу проходить під місцевою анестезією, стоматолог робить нехірургічну чистку зубних відкладень в підясенній області. На занедбаній стадії обійтися без хірургічного втручання неможливо – видаляється уражений зуб і проводиться відкрита чистка ясенних каналів.

Пародонтоз – дуже поширене захворювання ясен при вагітності. У жінок «в положенні» відбуваються суттєві зміни в імунній та ендокринній системах, а також порушуються обмінні процеси кальцію, все це є відмінним фоном для розвитку пародонтозу. У вагітних це захворювання може призвести до інфікування плоду, передчасних пологів і навіть викидня, тому дуже важливо вчасно його діагностувати і ні в якому разі не затягувати лікування.

  1. Спрямоване на відновлення зруйнованої тканини ясен, яка оголила шийку зуба (поліпшення кровообігу, зняття зубного каменю, прийом медикаментів)

Лікування пародонтозу в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Клініка естетичної стоматології бізнес

42
4 відгуку

Оксфорд Медікал (м. Лук'янівська) бізнес

28
21 відгук

Ортолайф преміум

28
28 відгуків

Донаре Віта бізнес

17
15 відгуків

Інтерстом економ

17
25 відгуків

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(704)
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.