Адаптація у всіх проходить по-різному, але не було жодного пацієнта, який би відразу відчував себе з системою (знімною або постійної – не принципово) точно так само, як і з природними зубами. Справа вся в тому, що організму треба звикнути до чужорідного тіла в ротовій порожнині.
Перш за все, намагайтеся виключити зі свого раціону занадто тверду їжу. На початковому етапі пережовуйте ретельно продукти харчування, попередньо подрібнивши їх до відносно маленьких шматочків.
Після встановлення постійних зубних протезів може виникнути невеликий конфуз при розмові. Це все можна виправити і абсолютно не страшно.
У цьому випадку важливий розмір протеза, як він співставляється з тканинами ротової порожнини та наскільки точно передається жувальний тиск. Щоб швидше звикнути до знімнї конструкції, стоматологи радять не виймати її на ніч, а знімати тільки на час очищення.
При адаптації до знімної конструкції може виникнути збільшене слиновиділення і блювотні рефлекси, в такій ситуації вам допоможе глибоке дихання через ніс, маленькі льодяники (тільки не жувати, а розсмоктувати) та сольові розчини, якими треба буде полоскати рот.
Будьте обережні при пережовуванні їжі, з незвички можна травмувати слизову оболонку ротової порожнини, прикусивши щоку або язик.
Знімні протези необхідно мити після кожного прийому їжі і полоскати рот теплою водою. Також потрібно ретельно їх чистити і стежити за тим, щоб вони щільно торкалися ясенної частини ротової порожнини.
Головні критерії догляду – це:
Незнімні конструкції слід регулярно очищати, а після кожного прийому їжі полоскати рот водою. На перших порах цей міні-ритуал слід проводити 8-10 разів на день.
Якщо ви спостерігаєте якесь порушення в конструкції або дискомфорт поступово переростає в біль – зверніться до лікаря, не затягуйте.