Правильно поставлений діагноз – запорука безпечного, коректного лікування без побічних ефектів. У стоматології недоречні неточності та здогадки. Навіть найкомпетентніший дантист не завжди може діагностувати проблему без комп'ютерного або рентгенівського обладнання.
Середня ціна в Києві 40 грн
Без своєчасної ретельної діагностики карієс почне прогресувати, призводячи врешті-решт до повного руйнування коронки. Найнадійніші методи виявлення карієсу – фісуротомія, лазерна діагностика та рентген. Якщо ви помітили темну пляму на емалі, не відкладайте візит до стоматолога, адже гострий зубний біль не змусить на себе чекати. Читайте докладніше про всі методи діагностики карієсу.
Апаратне дослідження дає більш деталізований вигляд ротової порожнини і дозволяє з високою точністю поставити діагноз, а також підібрати оптимальні методи терапії.
Скільки коштує діагностика зубів?
Перед відвідуванням стоматолога для обстеження зубів і ясен важливо зорієнтуватися у цінах на послуги.
- Прицільний рентгенівський знімок – 35-50 грн.
- Ортопантомограма – 150-200 грн.
- Комп'ютерна томографія (однієї щелепи) – 400-500 грн.
Не знаєте, де зробити діагностику? Просто вкажіть у параметрах пошуку клініки необхідний район і цінову категорію.
Основні методи діагностики зубів
Серед найпопулярніших методів:
-
ОПТГ – це об'ємний панорамний знімок зубо-щелепної системи, більш досконалий, ніж рентгенівський.
Середня ціна в Києві 240 грн
-
Особливості будови щелепи, стан зубів – це те, що може показати цифровий панорамний знімок.
Середня ціна в Києві 240 грн
-
Рентген – надійний класичний метод обстеження зубів і ясен, доступний за вартістю і легкий у виконанні.
Середня ціна в Києві 25 грн
Комп'ютерна діагностика ротової порожнини
Методи комп'ютерної діагностики вирізняються високою інформативністю, безпечністю, широким спектром застосування.
- Радіовізіографія – та ж прицільна рентгенографія, але із зниженою дозою опромінення (приблизно у 15 разів). Чіткі, якісні знімки виводяться на комп'ютерний екран, що спрощує аналіз проблеми.
- Комп'ютерна томографія. Завдяки круговому просвічуванню дає тривимірне (пошарове) зображення щелепи з усіх боків, застосовується для виявлення прихованих патологій твердих і м'яких тканин щелепно-лицьової системи.
- Апекслокатор – незамінний для ендодонтичного лікування. Дозволяє виміряти точну довжину і форму кореневого каналу і підібрати правильний інструмент для терапії.
- Дентальна камера – застосовується для діагностики карієсу на будь-якій стадії, а також для демонстрації пацієнтові на моніторі всього процесу лікування.
- Дентальний мікроскоп: завдяки збільшеному зображенню у 25-30 разів вдається побачити патологію на щонайменшій ділянці і без помилок провести резекцію верхівки кореня, пломбування кореневого каналу або видалення частини коронки.
Лазерне діагностування
Лазерний прилад «Diagnodent» (виробництво Німеччини) дозволяє діагностувати первинний і вторинний карієс на ранній стадії (ймовірність до 95%). Лазерний промінь по-різному відбивається від каріозної і здорової ділянки, даючи певний сигнал на дисплеї. Це абсолютно нешкідливий і безболісний метод, який підходить навіть дітям.