Флюс – це завжди запальний процес, який супроводжується появою гною в тканинах, що оточують зуб. Головними причинами появи недуги є запущена форма карієсу, кіста під зубом, запалення кишень і травми, отримані механічним шляхом. Під час утворення припухлості відбувається процес розм'якшення тканин ясен.
З часом хвороба добирається до нервів зуба, після чого ці клітини відмирають. Але запальні процеси тривають, утворюючи набряк на яснах і щоці. Якщо з'являється постійний ниючий біль з характерними набряками, то це, швидше за все, флюс.
Все досить просто. Свищем називають процес, коли гній вирвався назовні. Флюс – це гнійні утворення на яснах без поверхневих проявів.
Лікування цього виду захворювання відбувається тільки в стоматологічних клініках у професіонала! Орієнтовна ціна процедури – 150 гривень.
Якщо флюс виявити на ранній стадії, то лікування проходить за допомогою протизапальних засобів, антибіотиків і знеболюючих. Варто враховувати, що медикаментозне лікування підбирається індивідуально для кожного клінічного випадку, а самолікування може призвести до плачевних наслідків.
Лікування гнійного флюсу проводиться виключно у клініках, з попереднім знеболенням. Для видалення гнійних відкладень на яснах роблять надріз і встановлюють дренаж, щоб повністю очистити порожнину, що утворилася. У ці кілька днів може посилюватися біль і підніматися температура тіла, саме тому стоматолог призначає препарати, які мінімізують неприємні відчуття в реабілітаційний період. Через 3-4 дні набряк і біль повинні пройти, а рана – зажити.
Набряк іноді може перерости в абсцес, якщо гній продовжить накопичуватися в м'яких тканинах. Друга форма ускладнень – флегмона, тобто гній, який накопичився на яснах почне розходитися по шиї і спускатися до внутрішніх органів. Розлите гнійне запалення дуже небезпечно для життя і вимагає негайного лікування.
Під час лікування флюсу категорично заборонено:
За допомогою народної медицини ви не вилікуєте флюс. Максимум, що ви можете зробити – це зменшити больові відчуття.
Найпоширеніший варіант зменшення болю – холод. Прикладайте холодні компреси в області набряку і біль злегка вщухне. Для полоскання рота, ви можете використовувати відвар з шавлії і зеленого чаю. При цьому полоскати не менш 1 разу на 2 години. Запарені березові бруньки теж підходять для полоскання рота в такій ситуації.
Антисептичним засобом для полоскання може стати хлорофілліпт. На склянку води кімнатної температури додайте 1 столову ложку препарату і полощіть якомога частіше.
Якщо сильний біль триває, то використовуйте харчову соду. У вату або бинт покладіть соду так, щоб можна було її закрити. Згорток покладіть між щокою і яснами на 2-3 години.
Щоб запобігти появі хвороби, ретельно стежте за порожниною рота і регулярно відвідуйте стоматолога. У цьому немає нічого надприродного. Таке захворювання не може сформуватися «на рівному місці», воно – наслідок запущених зубів.
Детально дізнатися, як вилікувати зуб з флюсом на яснах, ви зможете вже після детального обстеження у стоматолога.