Бруксизм

Бруксизм

Порушити ваш солодкий сон може не тільки хропіння сусіда по ліжку. Куди гірше почути серед ночі моторошний скрип зубами. Мимовільне скорочення жувальних м'язів називається бруксизмом. Це рідкісне стоматологічне захворювання, яке спостерігається близько в 1-3% населення.

Бруксизм може виникнути як у дітей, так і в дорослих. Така патологія призводить до незворотних наслідків для всієї зубощелепної системи, аж до повного руйнування коронок. Звідки ж береться цей нічний бруксизм? Читайте у нашій статті.

Бруксизм: причини у дітей і дорослих

Бруксизм у дорослих

Лікарі досі сперечаються про причини захворювання. Існує кілька версій і гіпотез. Згідно зі світовою статистикою, хвороба частіше виникає у людей з дефектами прикусу та порушеннями будови лицьового скелета. Нічний скрегіт зубами також може бути специфічною реакцією організму на стреси і психоемоційне напруження. Особливо часто це спостерігається у жінок від 18 до 35 років, які страждають від розладів ЦНС.

Особи певних професій, що вимагають високої концентрації уваги, також мають схильність скрипіти зубами вночі. Однак патологія може виникнути з вельми банальної причини – «незручна» пломба. Тоді людина намагається інстинктивно пристосувати вилікуваний зуб до всього зубного ряду, щоб нормалізувати оклюзію (змикання).

Бруксизм у дітей

Дитячий бруксизм – більш поширене явище. Приблизно 2 дитини з 10-ти скриплять зубами уві сні, але симптоми, як правило, мають слабкий характер. Така звичка з'являється у період інтенсивного росту зубів, яке супроводжується свербінням і болісними відчуттями. В нормі бруксизм у дітей проходить сам після завершення формування прикусу.

Але все ж не варто забувати, що емоційна нестабільність може викликати скрипіння зубами у будь-якої людини, і вік тут ні при чому. Поговоріть зі своїм малюком, можливо, він переживає через невдачі у школі або проходить складний період соціальної адаптації у колективі.

Денний бруксизм

Бруксоманія (скрегіт зубами у денний час) – ще одна рідкісна форма патології. Людина, сама того не помічаючи, напружує жувальні м'язи, стискає щелепу, зціплює губи. Це результат непроявлених емоцій, психологічної напруги, який може перейти у постійну звичку.

Основні симптоми бруксизму

Бруксизм2.jpgНапади нічного бруксизму починаються раптово без будь-якої на те причини. Скрегіт зубами уві сні триває кілька секунд або хвилин.

Сам пацієнт не може розпізнати постукування і скреготіння зубами, адже знаходиться у цей момент у стані глибокого сну. Однак деякі загальні симптоми допоможуть виявити патологію:

  • стерта емаль і підвищена чутливість зубів;
  • через постійний тиск і тертя починають розхитуватися коронки;
  • ранковий головний біль, мігрені;
  • порушення сну, денна сонливість, підвищена стомлюваність;
  • хронічні болі у плечах, шиї, в зоні придаткових пазух носа;
  • ниючий щелепний біль через постійну напругу скронево-нижньощелепного суглоба;
  • кришення, сколи емалі – особливо, якщо скреготіння зубами триває довше 10 секунд;
  • спазми лицьових м'язів.

Ще один досить рідкісний симптом бруксизму – незначне збільшення м'язів у нижній частині обличчя. Вони починають ніби виступати по обидва боки щелепи.

Наслідки бруксизму для зубів

Чи варто переживати з приводу скреготу зубами уві сні? На жаль, патологія викликає не лише значний дискомфорт, але й є потенційною загрозою для ваших зубів.

Адже що відбувається, коли емаль зубів потроху стирається протягом кожної ночі? Оголюються більш глибокі тканини (дентин і пульпа), зуб втрачає природний захисний бар'єр, а це ідеальна умова для початку інфекційного процесу. В результаті – множинний карієс, пульпіт, періодонтит та інші стоматологічні хвороби.

Сколи та тріщини на емалі можуть стати причиною перелому коронки, а підвищене навантаження на ясна викликає хронічний гінгівіт. Зношування і травмування щелепного суглоба також не проходять безслідно – виникає біль навіть при розмові і вживанні їжі.

Що робити, якщо у вас бруксизм?

До кого ж звертатися за допомогою: до стоматолога чи невролога? Спочатку рекомендується відвідати дантиста, який проведе діагностику спастичного скорочення жувальних м'язів (автономного, позбавленого контролю). Також лікар підбере для вас спеціальну капу з еластичного силікону, яка надійно захистить емаль під час нічного скреготу.

Знайти перевіреного стоматолога – не проблема. Для цього скористайтеся зручною системою пошуку MyDentist. Все, що вам потрібно, – вказати район міста, потрібну спеціалізацію лікаря і оптимальну категорію клініки.

Виготовлення капи для лікування бруксизму в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Усі 32 бізнес

60
58 відгуків

Клініка естетичної стоматології бізнес

42
4 відгуку

Берегиня економ

19
85 відгуків

Аль Дент на Урловской економ

17
24 відгуку

Dr.Korotkova бізнес

9
11 відгуків

Сергій Станкевич (SSdent) бізнес

8
3 відгуку

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(720)

Стирання зубів Патологічне стирання зубів може бути викликане вродженими чи набутими патологіями зубощелепної системи та внутрішніх органів. Буває локалізованим і генералізованим.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.