Періоститом щелепи називають захворювання, при якому відбувається запалення окістя. Воно характеризується набряканням ясен навколо хворого зуба, при цьому припухлість досить швидко збільшується і супроводжується постійним дуже сильним болем. В цей же час під окістям розвивається гнійник (його ще називають абсцесом), після чого набрякає щока, губа тощо.
Характерно, що біль може відчуватись у вусі, скроні або очах. Досить часто у хворих спостерігається підвищення температури.
Гостра форма періоститу викликає скупчування гною між внутрішнім шаром окістя та кістковою тканиною, в результаті чого з'являються мікроабсцеси і відбувається відшарування окістя. Цілісність запаленої окістя порушується, частина тканин періоститу мертвіе, і гній проривається під слизову оболонку.
Причини, що призводять до виникнення періоститу щелепи:
- Хворі зуби (найбільш поширена причина).
- Несвоєчасне лікування запальних захворювань зуба.
- Потрапляння шкідливих мікроорганізмів у щелепу.
- Попадання інфекції в щелепу за допомогою кровеносно-лімфатичної системи.
Як правило, періостит є наслідком ускладнення періодонтиту або він може з’являтісь після видалення зуба при зниженому імунітеті.
Періостит: лікування
Якщо вас наздогнала біда у вигляді періостіта, то вам терміново слід звернутися до лікаря-стоматолога. Він визначить, що робити якщо набрякли ясна. Іноді може знадобитися госпіталізація, але в більшості випадків лікування амбулаторне. Досить часто хворому потрібно хірургічне втручання, щоб розкрити абсцес, очистити щелепи від гною і видалити зуб, який викликав дане захворювання.
Лікар призначає пацієнтові полоскання рота марганцівкою або содовим розчином. Щоб зменшити біль, до щелепи прикладають лід або прописують знеболюючі препарати. Після лікування хворому слід приймати м’яку, рідку і калорійну їжу.