Чому болить зуб під коронкою

Чому болить зуб під коронкою

Зубний біль під протезом - вірна ознака того, що ортопедичне лікування пройшло не зовсім вдало і потребує корекції. Такий симптом говорить про розвиток запалення або погану якість конструкції.

Характер болю під зубної коронкою

Слабкий ниючий біль після встановлення коронки - типова реакція на травмування «живих» тканин. У нормі він проходить сам протягом 1-3 днів.

Однак тривалі наростаючі болі під металлокерамічною або цирконієвою коронкою - це вже ознака патологічного процесу. Він може супроводжуватися такими симптомами:

  • набряк та почервоніння ясен;
  • чутливість при надкушуванні або при натисканні;
  • утворення гнійного свища, флюсу або кісти;
  • підвищення температури тіла.

Болить мертвий зуб під коронкою: причини

Як правило, перед встановленням протеза проводиться депульпування (видалення зубного нерва). Це потрібно для того, щоб провести безпечне препарування (обточування емалі).

Але як може боліти зуб, позбавлений нерва? Вся справа в тому, що під коронкою запалюється і болить пародонт або більш глибокі навколозубні тканини. З часом в яснах скупчується гнійна рідина, що створює тиск.

Причина інфікування і болю під коронкою - грубі помилки лікаря або ж недбалість самого пацієнта:

  • Причины воспаления зуба под коронкойнеякісна підготовка зуба до протезування - якщо кореневі канали були запломбовані не до кінця, створюється ідеальне середовище для розмноження патогенних бактерій;
  • перфорація стінок коренів - при встановленні штифта або механічному чищенні інструмент пройшов через стінку каналу і пошкодив її;
  • злам інструменту в просвіті кореневого каналу - частіше трапляється при обробці сильно викривлених каналів або при порушенні техніки обертання інструменту;
  • некоректне встановлення протеза - якщо коронка не "підігнана» під ясна, виникає зазор, в якому накопичується бактеріальний наліт;
  • знос або пошкодження протеза - тріщини і відколи сприяють проникненню бактерій, але навіть цілий мікропротез потрібно міняти через 5-7 років;
  • незадовільна гігієна порожнини рота - скупчення бактерій в роті - прямий шлях до запалення.

Профілактика ускладнень після встановлення коронки

Після кожного етапу протезування повинен проводитися рентгенологічний контроль. На знімку буде видно, чи якісно запломбовані канали, чи правильно встановлені штифт та інші важливі деталі.

Как лечить больной зуб под коронкой.jpg

Найкраще, ви що можете зробити для профілактики зубного болю під коронкою, - проводити ретельну чистку зубів. Поверхня керамічного мікропротезу більш шорстка, ніж натуральна емаль. Це сприяє нашаруванню м'якого бактеріального нальоту і зубного каменю. Використовуйте щітку середньої жорсткості, раз на півроку проходьте ультразвукову чистку у стоматолога.

І звичайно, не варто перевіряти міцність своїх нових зубів, розколюючи горіхи.

Якість і надійність протезування залежить від компетенції стоматолога-ортопеда. Підійдіть серйозно до вибору фахівця. На нашому порталі представлені всі дантисти міста, ви обов'язково знайдете «свого».

  1. Розпізнання хвороби на ранній стадії – головне завдання діагностики карієсу. Сучасні методи діагностики повністю безболісні, оскільки виключають дослідження тканин за допомогою гострого стоматологічного зонда.
  2. Стоматолог-ортопед – фахівець із зубного протезування, який встановлює бюгельні протези, коронки, мости та інші конструкції. Консультація цього лікаря обов'язкова при втраті або деформації зубів.

Консультація стоматолога-ортопеда в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Люмі-Дент (Позняки) економ

441
48 відгуків

Люмі-Дент (Оболонь) економ

236
41 відгук

Люмі-Дент (Соломенка) економ

89
65 відгуків

Клініка естетичної стоматології бізнес

42
4 відгуку

Берегиня економ

19
85 відгуків

Родинна стоматологія (м. Святошин) бізнес

12
11 відгуків

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
4.6
Оцінити
(754)

Карієс Поверхневий або глибокий карієс зубів може привести до важкої форми запалення зуба або навіть до його повної втрати. На фото можна побачити, як виглядає карієс.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.