Брекети – найпоширеніший метод виправлення проблемного прикусу. Найбільш надійний, перевірений часом. Але от невдача. Адже треба ж якось чистити зуби, а там ці залізяки заважають. Що з ними робити? Спеціально на цей випадок ортодонтами було розроблено кілька особливих пристосувань, що вельми полегшують догляд.
Під час ортодонтичного лікування значно підвищується ризик розвитку карієсу. І щоб не відчути жах після зняття брекетів, необхідно відразу ж після їх встановлення освоїти навички ефективної чистки. Обробляйте верхній і нижній зубний ряд окремо, приділяючи кожному зубу не менше 10 секунд.
Гігієнічні засоби краще купувати після рекомендацій стоматолога, правильно підібрані зубні щітки і йоржики - запорука безпеки для ясен та емалі. Не соромтеся попросити лікаря показати вам на муляжі, як саме необхідно проводити чистку.
Це все, що вам знадобиться. Користуватися всіма цими пристроями потрібно дуже уважно і акуратно, бажано після кожного прийому їжі. Загальний час одного сеансу гігієни – близько десяти хвилин.
Але навіть найбільш ретельна чистка брекетів не гарантує повного успіху. Бажано раз на кілька місяців відвідувати стоматолога. Професійне чищення зубів – запорука того, що брекети (а заодно ваші зуби та ясна) будуть добре себе почувати.
Не потрібно забувати, що брекет приклеюється не надто сильним клеєм (щоб потім його можна було без проблем відокремити від зубів). Тому екстремальних навантажень він може і не витримати. Якщо, як білка, гризти все підряд, його цілком можна пошкодити. Ось список продуктів, від яких рекомендується утриматися:
Якщо ваш пристрій для виправлення прикусу таки відклеївся, рекомендується відразу відправитися до стоматолога, щоб лікар приклеїв його на місце.
Слідуючи ось таким простим правилам, ви зможете забезпечити благополучне існування своїм брекетам. А також цілком вдало захиститися від карієсу і багатьох інших хвороб зубів та ясен.